עצבנית על המשקל (צילום: John Sommer, Istock)
להיות עצבנית על המשקל זה לא יעזור לך | צילום: John Sommer, Istock

בנות, אתן עומדות להכיר את החברה הכי טובה החדשה שלכן: האשליה האופטית. היא אמנם לא תקשיב לכן שעות, לא תצא אתכן לבתי קפה ולא תציל אתכן עם הבייביסיטר לתינוק – אבל יש לה את היכולת לעשות עבורכן את הבלתי יאומן. להפוך אתכן לרזות מבלי להוריד קילו אחד.

זה כאילו נורא פשוט: כדי להראות טוב צריך לדעת מה ללבוש, או יותר נכון מה לא ללבוש. אבל היות שמדובר בתבונה שאינה נפוצה אצל כל בחורה פשוטה אלא שמורה ליחידות סגולה, נעזרנו באחת כזאת. רביד מנשה, "סטייליסטית לנשים אמיתיות", מכירה את כל הסודות האלה, ומזל שהיא מוכנה לשתף. ביקשנו ממנה שתתן לנו כמה עצות איך להשתמש בחברה הכי טובה החדשה שלנו, הלא היא האשליה האופטית, והנה הטיפים לפניכן.

חשיבות עליונה להלבשה תחתונה

תתפלאו, אבל דווקא תחתונים יכולים להיות משמעותיים מאד ביצירת מראה רזה או שמן. נשים נוטות להירתע מהתחתונים הנכונים לגזרה שלהן, בגלל שהרבה פעמים הם רחוקים מלהיות סקסיים. אלא שגיזרה נמוכה או חוטיני לא עושים חסד עם כל אחת, ויכולים אפילו לגרום לנזק: אפשר לראות בקלות מבעד לבגדים את הפס שחורץ התחתון הנמוך מדי שלבשת, וחבל כי אחרת לא היינו שמים לב לצמיג החמדמד החדש.

זה תופס גם בענייני חזיות. בניגוד למחשבה המקובלת, אין הלימה בין ההיקף לקאפ שלך: את יכולה גם להיות רזה עם ציצי גדול, וגם מלאה עם חזה קטנטן. כשאת מודדת חזייה בחנות, אל תתפשרי על המידה האמיתית שלך גם אם המוכרת לוחצת עליך. זכרי כי למידת חזייה לא נכונה יש מחיר אסטתי כבד - היא פשוט תשמין אותך.

נינט טייב (צילום: אורי אליהו)
אחת שיודעת להתלבש בהתאם למבנה הגוף שלה | צילום: אורי אליהו

אל תתני כבוד לתחת שלך

כל החוכמה היא לדעת מה אנחנו רוצות להסתיר. את הרי יודעת בדיוק מהו האיזור הרחב ביותר בגוף שלך, ועכשיו כל שאת צריכה לעשות היא לנסות ולא למשוך אליו תשומת לב. איך עושים את זה? אם הירכיים שלך גדולים, אל תלבשי גזרת מכנסיים נמוכה שתדגיש את זה. גם חולצה ארוכה שמסתיימת בדיוק באזור הזה לא תחמיא לך, כי היא תשרטט בבירור את הקו של הירכיים השמנמנים.

זה הטוסיק שלך שאת רוצה להצניע? כדאי לך לשקול שוב את המכנסיים עם ההדפס או הריקמה בול על הישבן – יכול להיות שהם עושים לאחוריים שלך קצת יותר מדי כבוד. 

גם כיסים יכולים להיות בעייתיים. אם הם בצדדים הם יוצרים אשליה של נפח, ואם הם מאחור הם מסבים את תשומת הלב אל הישבן שלך. ואת זה, אמרנו, את לא ממש רוצה.

קרן פלס (צילום: ערן לם)
קרן פלס. גם ירדה במשקל, וגם לובשת מה שמתאים לה לגוף | צילום: ערן לם

עדיף להיות מלאה וגבוהה

את זה כולנו יודעות: כשאת נראית גבוהה יותר, את נראית רזה יותר. ככה זה, המסה של הגוף שלך מתפרשת על פני יותר שטח כלפי מעלה, ויוצרת אשליה של אורך ולא של רוחב. מלבד עקבי סטילטו, יש כל מיני דרכים ליצור אשלייה של גובה. השיטה של ללבוש צבע אחיד נחשבת לאחת הדרכים הידועות, אלא ששימי לב לחידוש: את לא חייבת להתחתן עם הצבע השחור, זה יכול להיות כל צבע.

 גם על הסיפור על זה שפסים לאורך מרזים בטח שמעת, אבל תשמחי לשמוע שאת לא חייבת להלך בכתונת אסירים עם הדפס מפוספס כדי לקבל מחמאות על הפיגורה. כל פריט מאורך שתשלבי בהופעה שלך יכול לייצר קו אורך: צעיף פתוח שמונח על הצוואר ומשתלשל למטה לאורך הגוף, קרדיגן פתוח או אפילו שרשרת ארוכה – כל אלה יהפכו אותך בין רגע למשהו שהוא הכי קרוב לגבעולית דקיקה ומעודנת, מבלי להפסיק לאכול פסטה לצהריים. 

>> גברים בכלל מעדיפים אותנו עגולות: ככה הם הגיבו לתמונה של דוגמניות ערומות במידות גדולות