גאלה רחמילביץ'
גאלה רחמילביץ'. סטייליסטית קצת אחרת | צילום: זיו שדה
גאלה רחמילביץ' היא הכול חוץ ממיינסטרים: היא גדולה, צבעונית, נועזת, רווקה משוחררת ששמה קצוץ על המשקל שלה, אין לה שום רצון לרדת במשקל אבל היא פוקדת את שיעורי החיטוב על בסיס קבוע, היא לא טוחנת במבה מול הטלוויזיה כמו שאולי חשבתם אבל גם בטח שלא מרעיבה את עצמה, והיא בעד שכל אחת תעשה מה שבא לה: מטוורקינג במידה 34 ועד מחשוף במידה 46. פייר? הכי חומר להשראה.

"את פרה. אין לך מה לעשות פה"

"נולדתי תינוקת שמנה וגדלתי ילדה שמנה", מתחילה רחמילביץ', בת 29 מתל אביב, סטייליסטית ובעלת ביה"ס לסטיילינג GALA'STYLE בדיזנגוף סנטר, את סיפורה. "אף פעם לא הייתי היפה, או החכמה או המוכשרת, תמיד ה-שמנה. לזכותם של הוריי ייאמר כי הם תמכו לאורך כל הדרך. בזמן שהקניטו אותי בלי סוף בגן ובביה"ס, הם אלה שהקנו לי את הביטחון שאני מושלמת כמו שאני. לאורך השנים, ניסיתי המון דיאטות ועברתי דרך הרבה מאוד דיאטניות שהשפילו אותי והתעללו בי נפשית, אבל דבר לא עזר, ונשארתי שמנה. בזמנו, גם לא היו בכלל חנויות עבור ילדות שמנות ואמי נאלצה לחרוש את הארץ כדי למצוא לי איזו חולצה שתיראה נורמלית".

אחת החוויות המובהקות של רחמילביץ'  שגרמו לה להבין את השוני הגדול שבה הייתה כשהייתה בת תשע, בשיעור בלט. "מורה חדשה הגיעה, ועברה אחת אחת והצליפה בבנות טעונות השיפור: 'את צריכה לרזות שני קילו', 'לך יש רגליים עקומות' וכך היא המשיכה עד שהגיעה אליי. היא פשוט הסיטה את מבטה והצהירה בפני כולן: 'את פרה. אין לך מה לעשות פה'". מושפלת, רחמילביץ' הפסיקה לרקוד אחרי ההערה שצלקה את נשמתה לשנים רבות. "הרגע הזה גרם לי לחשוב שאני פשוט לא מבינה את החברה שאני חיה בה, והחברה לא מבינה אותי. מחד חינכו אותנו בבית ובבית הספר לקבל את השונה. מאידך, האלימות המילולית וההשפלות שחטפתי לא הסתדרו לי בקנה אחד עם הערכים האלה. באת שלא הבנתי למה אותי מנדים רק בגלל שאני שמנה מאחרים, אבל ילדים עם אוזני פייפר מקבלים כאילו הם מושלמים, רק בגלל שהם רזים?"

"בגיל 12 כבר התחלתי לעסוק בסטיילינג שלא במודע"

אין תמונה
גאלה רחמילביץ'. "גל גדות מהממת ואחלה לה עם הטוורקינג. תנו לנענע בשקט"
את המפלט והשקט הנפשי מצאה רחמילביץ' בעולם אופנה. "שם גיליתי שרק לפני עשורים בודדים בלבד, אידיאל היופי לא היה רזון אנורקטי. בגיל 12 כבר התחלתי לעסוק בסטיילינג שלא במודע. לקחתי חברות לימי שופינג, סידרתי להן ולמשפחה שלהן את הארונות, שיניתי בגדים והתחלתי לצלם הפקות אופנה. בחטיבת הביניים התמחיתי במגמת עיצוב אופנה עד שהמורה העיפה אותי מהכיתה כי לא הלכתי בתלם. לטענתה הייתי 'עוף מוזר, ועוף מוזר סופו להישחט'. אמי ענתה לה שלא זכור לה שווראסצ'ה ושאנל אוהבים את העיצובים אחד של השני,  ובאותו יום נפל לי האסימון: החיסרון הכי גדול שלי הוא היתרון הכי גדול שלי".

שנתיים מאוחר יותר, רחמילביץ' הבינה שיש שם לתחביב האהוב עליה כל כך. זה נקרא סטיילינג. "נסעתי ללמוד את המקצוע בלונדון, ועד היום אני מקפידה לטוס לקורסים והשתלמויות בחו"ל. רציתי לגרום לאנשים להרגיש טוב ולקבל מחמאות. גיליתי שזה משנה להם את כל החיים. זה אמנם נשמע מוגזם אבל זה פשוט כך".

עם הזמן המעגלים התפתחו ו"כל שמנה הביאה רזה", לדבריה, ("שעלתה ממידה 34 ל-36 ועכשיו היא מרגישה שמנה") וכך נוצר המיקוד של רחמילביץ' בנשים גדולות. "אני מאמינה שרק מי שהיא באמת שמנה יכולה להבין את הניואנסים העדינים והמורכבים של גוף האישה ושל הבגדים. תפר אחד לא במקום או סנטימטר מיותר באורך עושים אצל אישה גדולה את כל ההבדל. חוסר הפחד שלי מאופנה וההתעקשות שלי שלא ללבוש שקים שחורים אלא אופנה, מקרבת אנשים אליי", מסבירה רחמילביץ'. "זו תפיסה חברתית מעוותת שאישה מעל מידה 36 צריכה להיזהר בבגדים שלה ולא יכולה ליהנות מאופנה. מראה זה כוח ואופנה זה פאן, וכשמשלבים את זה ביחד, ונהנים מזה - כל העולם פרוש לרגלייך".

אין תמונה
"אני לא תולה את האושר שלי במראה שלי". גאלה רחמילביץ'
בכל הנוגע לסטיילינג לנשים: מהו ההבדל המשמעותי בין רזות למלאות?
"לצערי אין הבדל מאוד מאוד גדול שכן שטיפת המוח החברתית הרגה את כולן. אני מגלה שגם נשים במידה 34 מרגישות שמנות, ואני פה לתקן את זה. אני אוהבת לגרום לאישה שלא מוכנה להביט במראה , לדגמן לעצמה פוזות מול המראה בסוף התהליך. זה הסיפוק הכי גדול שלי, להיות שם כשנופלים להן האסימונים. שהן פתאום מפסיקות להתבייש בעצמן. שמנות ורזות שכחו שעליהן להבין את פרופורציות גופן ולהתאים את המראה לגוף ולאישיות שלהן. עם זאת, בארץ אין ספק שלשמנה יותר קשה להתלבש, לא בגלל שהיא גדולת מימדים, אלא בגלל שעולם האופנה שם אותנו בכלוב עם כותרת "מצורעות" ולא מוכן לספק לנו אופנה אמיתית. לשמחתי מעצבים רבים כבר הבינו שזה פלח שוק שמוכן לשלם בעבור אופנה, וכן נראה שיש שינוי".

לשם כך התחילה רחמילביץ' במיזם שעוסק בטיפול משפחתי ונקרא "טיפול משפחתי בסטייל". "זה מתחיל במפגש משפחתי קבוצתי שהופך למפגש אישי עם כל אחד ואחת מבני הבית, הגעה למוסכמות ושדרוג המראה והתדמית שכל אחד ואחת רוצים לשדר. ברגע שכל אחד מבני הבית נראה בהתאם למה שהוא מרגיש ורוצה לשדר, יש מפגש מסכם משפחתי. יש הבנה וקבלה, פתאום אין צרחות והקנטות. יש הנהוני הסכמה והתנצלויות".

את מי הכי היית רוצה להלביש?                                  
"כל אישה ששונאת את עצמה או את המראה שלה. אבל אין ספק שהייתי שמחה להלביש את קווין לטיפה כי היא אחת הנשים המהממות בהוליווד, וכבר שנים שלדעתי עושים לה עוול עם הלוקים שיוצרים לה. הייתי שמחה גם להלביש את ג'ניפר לופז וביונסה, כי הכי כיף להלביש קימורים".

למי היית עושה מהפך?
"לשרה נתניהו ושרי אריסון. אני מאמינה שדרך מהפך אופנתי העם יקבל אותן בזרועות פתוחות (ע"ע: מישל אובמה). אני מאמינה שכל אחת יכולה להיראות קלאסית ושיקית, מבלי ליפול למלכודת הדודה המתאמצת". 

"לא עושה דיאטה אבל גם לא טוחנת במבה כל היום"

גאלה רחמילביץ'
"לא פעם לקוחות אומרות לי, 'כשראיתי אותך ואת איך שאת מתלבשת הבנתי שגם לי מותר'". גאלה רחמילביץ' | צילום: זיו שדה
היום את מחפשת להיות רזה יותר או ששלמה עם מי שאת?
"אני שוקלת אותו דבר כבר שנים, וממש לא מעניין אותי לרדת במשקל. אני לא מתכוונת להתאים את המראה שלי או האופי שלי לדרישות של אחרים. הגודל שלי, הנוכחות שלי, הצבעוניות שלי - הם חלק בלתי נפרד ממי שאני היום. אני כן מאוד מקפידה על אוכל ועושה כושר (בעיקר שיעורי חיטוב). אנשים בטוחים שאם את שמנה, אז את בטוח יושבת כל היום וטוחנת במבה ושוקולד מול הטלוויזיה. זה לא ככה. כל הזמן פונים אליי מאמני כושר שרוצים לאמן אותי בחינם, אבל זה לא מעניין אותי. אני מצאתי מזמן את הדרך שאני רוצה לחיות ולהיראות - ואם זה לא מוצא חן בעיני מישהו, אז זו בעיה שלו". 

אז אין סיכוי שנראה אותך עוד חמש שנים עושה לנו מרינה מקסימיליא בלומין ונעשית רזה להפליא?
"מרינה היא מהממת אבל לצערי נפלה קורבן לתכתיבי התעשייה. מצד שני, אם זה באמת מה שעשה אותה מאושרת - אני שמחה בשבילה. בתור שמנה, החברה מוכרת לך את האשליה שרק כשתהיי רזה - גם תהיי מאושרת. אבל זה שקר. אושר ושלמות עצמית לא קשור למשקל או למראה חיצוני. ראיתי חברות רבות שהשילו הרבה ממשקלן והפכו לנשים דיכאוניות כי האושר לא הגיע כמו שהובטח. אני לא תולה את האושר שלי במראה שלי".

אין תמונה
גאלה רחמילביץ'. "הלוואי וסלבס ארצנו יעזו ליהנות יותר מאופנה- אם הם יעזו, גם העם יעז"
 אבל שלא תטעו. רחמילביץ' ממש לא מתכוונת להילחם ברזות כדי להאדיר את השמנות. "אני לא אוהבת את העובדה שאנשים מרשים לעצמם 'להיכנס' בנשים רזות, כשם שאני לא אוהבת שעושים זאת לשמנות. כל מי שתוקפת אישה אחרת על רקע המראה שלה היא אישה חלשה וחסרת בטחון, ואל לנו, כחברה, לתת לזה במה. קחו למשל את סערת הטוורקינג של גל גדות בפרסומת לקסטרו. אני בעד שכל אישה תאהב את הישבן שלה, תרגיש איתו בנוח, בין אם הוא קטן או גדול. כל אחת יכולה לעשות מה שבא לה. המוסכמה המעוותת הזו מנעה ממני במשך שנים לעשות הרבה דברים רק 'כי את שמנה'. די עם זה, זה בולשיט. תנו לנענע בשקט".

איך הגברים מגיבים אליך?
"אני מניחה שהם מגיבים כלפיי כמו אל כל אישה. יש את הפחדנים שמסננים "דבה" כשאני עוברת, ויש את אלה שצופרים ברמזור. אני מוצאת את הגברים שאני רוצה לפי מה שאני מחפשת, וחוץ מגבר אחד שרציתי וסירב לי, עם כולם הייתה לי מערכת יחסים. במציאות הכל פחות דרמטי ממה שאנשים מדמיינים. נכון שיש לא מעט גברים שמאוימים ממני, אבל זה לא מהגודל, זה מהביטחון, פשוט כי הם מחפשים אישה כנועה, זה לא משנה אם היא רזה או שמנה. גברים כאלה לא יעברו את הסינון שלי בכל מקרה".

לטענתה, למרות העבר הלא פשוט, היום שום דבר כבר לא יוכל לשבור אותה. "גדלתי ילדה שבורה. הציקו לי והתעללו בי בגלל המשקל בלי סוף והייתי אדם מאוד פסימי ושבור, אבל זה כבר שנים לא כך. היום אני אדם ששלם עם עצמו ועם כל הפאקים והפלוסים. מצאתי את המקום השלם והשלו שלי, ואני לא זקוקה לאישורים מאף אחד. אין דרך 'לשבור' אותי היום, ומי שלא טוב לו - פוגש את הדלת ואת עקב הסטילטו שלי בישבן שלו במהירות האור. אני לא מחזיקה בחיים שלי אנשים קטנים, צרי עין וחסרי ביטחון. פראיירית אני לא, אם מישהו יעוף על המראה שלי - אני אעוף על שלו וחבל, כי מניסיון, אני תמיד מנצחת".

אישה גדולה? כך תתלבשי לפי גאלה

גאלה רחמילביץ'
גאלה. "כל הזמן פונים אליי מאמני כושר שרוצים לאמן אותי בחינם, אבל זה לא אני ולא מעניין אותי" | צילום: אביב חופי

בעלת מבנה גוף רחב? בחרי בגדים עם קווי חיתוך אורכיים או צרי קווי חיתוך לאורך שיעניקו לך מראה צר וארוך יותר בעזרת ז'קטים, עליוניות, צעיפים או טקסטורות בבגד. אם את בוחרת בעליונית - הקפידי שתהיה מונחת היטב על גופך (במיוחד על כתפייך ובאזור החזה) על מנת שלא תרחיב אותך.

גם אם יש לך חזה גדול וגם אם יש לך חזה קטן: בחרי חזייה מושלמת שתומכת, אוספת ומחזיקה את החזה שלך במקום. הקפידי שהחזה (ולא חשוב עד כמה הוא גדול) לא "יישב" על הבטן, וכך תראי צרה ורזה יותר.

זוכרת את השקים של פעם? הם יצרו מראה גדול, וולגרי ולא מחמיא. העדיפי פריטי לבוש שעוטפים את הגוף- לא צמודים מדי, ולא רחבים מדי. בגד שעוטף ברכות את קימורי הגוף יטשטש את כל מה שצריך וידגיש את יתרונותייך.

כלל הסקיני: מכנסי סקיני או מכנסיים שגזרת הם אמנם טרנד, אך קחי בחשבון שהם יעניקו לך מראה של אגן רחב וירכיים גדולות.העדיפי גזרת מכנסיים ישרה או מתרחבת מעט. גזרה שכזו תעטוף את הירכיים ותרד ישר או מעט החוצה לאורך הרגליים.

הוסיפי צבעים למלתחתך: גם אם את אישה של שחור, שלבי נגיעות צבע בהופעתך. למשל, מתחת לחולצה שחורה בעלת מחשוף V, הוסיפי גופיית ספגטי פשוטה בצבע למראה מלא חיים, רענן ומשודרג.

גאלה רחמילביץ'
גאלה רחמילביץ'. "אני פשוט אני, ומי שלא טוב לא, פוגש את הדלת ואת עקב הסטילטו שלי בישבן שלו" | צילום: שוקה כהן
הקפידי למשוך את תשומת הלב למקומות שאת אוהבת בגוף: משיכת תשומת לב תעשה בעזרת ניגודי צבעים או טקסטורות. כך שאם אינך אוהבת את החגורה המרכזית של גופך (בטן, אגן או ישבן), הימנעי מחגורות או בדים עם הדפסים גדולים באזור זה, והעדיפי למשוך את תשומת הלב לאזור המחשוף או לרגליים.

העניקי לצווארך מראה צר וארוך: בעזרת מחשופים פתוחים ועמוקים. אם את מחובבות הגולף או הצווארון הסיני, הקפידי לשלבם עם שרשרת ארוכה או צעיף שיצרו אשליה של מחשוף עמוק.

רוצה ליצור אשליה של אורך וכגובה לגופך? הקפידי ללבוש מכנסיים ארוכים שמכסים מעט את הנעליים או מכנסיים שאינם עוברים את קו הברכיים. גזרת 7/8 מאוד מקצרת ומרחיבה את המראה.

לטשטוש הבטן: ודאי שהחולצה שלך יורדת בקו ישר מהחזה (ואינה נכנסת מתחת לחזה), וכמו כן שהיא מסתיימת בצורה ישרה או מתרחבת (אינה עוטפת את הבטן מלמטה). דמייני נשים בהיריון שעוטפות את הבטן בעזרת חולצה צמודה כדי להבליטה. כניסה מתחת לחזה וכניסה לכיוון המפשעה יבליטו את בטנך.

 מומלץ לבחור במכנסיים שאינם נמוכים מדי: גזרה נמוכה באופן אוטומטי מבליטה עודפי עור ושומן בצידי המותן והאגן.  גזרה גבוהה תעשה בדיוק את אותו האפקט של התחתון הגבוה, תאסוף ותחליק את קימורייך.  אם החלטת לבחור מכנסיים בגזרה נמוכה, הקפידי שהחולצה שלך ארוכה ומכסה את קו חגורת המכנסיים.

 >> "כדי להיות חטובה את צריכה לרצות את זה"
>> "הפיצו תמונת ביקיני שלי ברשת וביזו אותי" 

mako נשים: מחכות לך בפייסבוק