אמת ידועה היא שהבגדים שאנחנו לובשות הם דרך נוספת לתקשר עם הסביבה שלנו, והצבעים שאנחנו בוחרות להתהדר בהם מספרים למי שפוגש אותנו משהו עלינו. לכל אחת מאיתנו יש את קשת הצבעים המועדפת עליה, זאת שמחמיאה לגווניה ונומכוונותיה. לצד אלה אנחנו גם לא פעם ניזונות מצבעי העונה, ובחורף הזה אנחנו מדברות על צבעים עזים במיוחד. מחרדל ועד אדום לוהט. אז מה הם אומרים עלינו?

בורדו: פפריקה וזעפרן

אוליביה פלרמו (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
בורדו פפריקה על השפתיים והתיק, ועגילים בירוק כהה. אוליביה פלרמו | צילום: Gettyimages IL, Getty images


אדום הוא צבע הסכנה, האש, העוצמה והאסרטיביות. לצידו ישנו צבע הבורדו, שאמנם בא מאותה משפחה, אבל משדר דווקא משהו אחר לחלוטין. ממש כמו יין אדום טוב, שגווניו זהים, הצבע הזה משדר טעם טוב ויוקרתי, אנינות ואקסלוסיביות, ובעיקר יוקרה. לא בכדי הבורדו עיטר את כל גלימותיהם של מלכי העבר. רוצה להיות מלכה ליום או יומיים? הוסיפי מעט מהצבע ללוק שלך. אם לא בבגדים, אז גם באודם או בתיק, כמו אוליביה פלרמו, זה גם כן טוב.

חום טרקוטה: קינמון וכמון

רוזי האנטינגטון ויטלי, ג'מה ארטנטון וסיינה מילר (צילום: Dave M. Benett, GettyImages IL)
רוזי האנטינגטון וויטלי, סיינה מילר וחברה: נגיעות של כמון, חרדל וקינמון בתצוגה של ברברי | צילום: Dave M. Benett, GettyImages IL


באופן טבעי, החום מתקשר לתכונות של אדמה: יציבות, אמינות ואפילו פוריות. השנה הגוון החזק של החום הוא הטרקוטה החם, עם הגוונים האדמדמים, שהוא צבע מאוד ארצי וכפרי. בא לך להיות אמא אדמה? תלבשי חום ומה שתשדרי החוצה הוא חום, רוך, בגרות וטבעיות. 

בורדו, ירוק כהה וסגול. צבעי התבלין של חורף 2012 (צילום: תום מרשק)
בורדו, ירוק כהה וסגול. צבעי התבלין של חורף 2012 | צילום: תום מרשק
חרדל, כורכום וקינמון. כך תתבלני את האאוטפיט שלך (צילום: תום מרשק)
חרדל, כורכום וקינמון. כך תתבלני את האאוטפיט שלך | צילום: תום מרשק

כתום: פירות הדר ותבלין קארי

שיהיה לך יום כתום. בעצם לא רק יום כתום. שיהיו לך חיים כתומים. הצבע הזה, ברובו, משדר כל כל הרבה תכונות חיוביות שהיינו מאחלות לך ולעצמנו להרגיש ככה כל יום. לפעמים הכתום יכול להיות קצת צעקני ומציק, אבל במינון ובגוון הנכון לך הוא משדר חיוניות, שמחה ואהבה, ומעיד על עסיסיות ותאווה סקרנית לחיים. אם יש לך געגועים לילדות מיד פעם, שימי עליך איזה טופ כתום כדי לחוש צעירה ואנרגטית.

לורה ביילי והיילי סטיינפלד (צילום: Anthonycz, GettyImages IL)
הרבה צהוב שמתבלן את ההופעה וחולצה ירוקה ובוהקת. לורה ביילי והיילי סטיינפלד | צילום: Anthonycz, GettyImages IL

צהוב: חרדל וכורכום

הצהוב על כל גווניו הוא אחד מצבעי התבלין החזקים של החורף הנוכחי וכדאי לך לשלב אותו באאוטפיטים שלך, בדרך כזו או אחרת. למה? משום שהוא יאיר אותך באור השמש, יוסיף לך אנרגיה ידידותית ומסבירת פנים ואין כמו קצת טאץ' של חיוניות בימים שאנחנו , איך לומר, חשות לא משהו. שמש נצחית בראש צלול? אם את לובשת צהוב, אז כנראה שכן.

>> איך מאמצים שיק אורבאני בדקה וחצי? צפי
רוצה לדעת על קנייה חכמה ברשת? כנסי ל- paypal