Pandora חוגגת 20 שנה לצמיד המומנטס המפורסם והצ'ארמס האהובים שלה וזה תירוץ טוב עבורנו לפגוש את מורן טרסוב, שגרירת המותג, ולשאול אותה את כל מה שמעניין אותנו באמת.

מכל הדברים שאת עוסקת בהם, איזה עיסוק גורם לך להיות הכי מאושרת?

"אני אוהבת את כל הדברים שאני עושה אבל אין ספק שהבסיס להכל הוא האהבה שלי ליצירת תוכן וידיאו ברשת, בעיקר ביוטיוב. יש לי קהילה מדהימה, חלקם מלווים אותי כבר כמעט 9 שנים מהיום שפתחתי את ערוץ היוטיוב שלי כשכמעט שאף אחד פה בארץ עדיין לא ידע מה זה יוטיוב, ומאז הם איתי וכמובן המון עוקבים חדשים שהצטרפו מאז ועד היום. לא סתם אני מכנה אותם 'משפחת טרסוב', הם איתי בכל הרגעים הכי אינטימיים ומשמעותיים של החיים שלי, של החיים שלנו. מהלידה של אמה ומיילו הקטנים, דרך האישפוזים של אמה בבית החולים בתקופה שהיא הייתה מאוד חולה ועד החופשות שלנו, ימי ההולדת, גילוי ההיריון של הבייבי החדש ועוד המון רגעים מכוננים בחיים שלנו. אני אוהבת לספר סיפור, את הסיפור שלי בעולם הזה וזה שכל כך הרבה אנשים בוחרים לצפות בו, לצפות בי יום יום – זו זכות ענקית!"

ספרי לנו על אבולוציית הסטייל שלך בשנים האחרונות

"ואוו... צריך להיכנס לאינסטגרם או לערוץ היוטיוב שלי שלי כדי להגיד את זה. אף פעם לא ניסיתי לבדוק איך הסטייל שלי התפתח במהלך השנים, אני אוהבת לנסות כל הזמן דברים חדשים, גם כאלו שחשבתי שהם ממש לא "הסגנון שלי". השיער מבחינתי הוא חלק משמעותי בסטייל שלי ובאישיות שלי. בשנתיים האחרונות הוא אמנם ורוד על כל גווניו אבל לאורך השנים הוא עבר אבולוציה רצינית. היה לי בערך כל צבע אפשרי בשיער מבלונד פלטין לסגול לוונדר ועד אפילו לירוק טורקיז (שטוב שחלף מעולמי מהר)".

האם האימהות שינתה משהו בסגנון לבוש ובגישה שלך לשופינג? יש משהו בעבר שנהגת ללבוש והיום כבר לא?

"הרבה דברים שינו את סגנון הלבוש שלי לאורך השנים, למרבה הפלא אני לא חושבת שאימהות הייתה חלק מהם. הגעתי לאימהות בגיל מאוחר יחסית כבר אחרי קבלה עצמית שלי ושל הגוף שלי ואחרי שגיבשתי לעצמי סגנון. עם זאת אני מאוד מאמינה בהתנסויות חדשות וזה תקף גם ללבוש, יש כל כך הרבה דברים שאני לובשת היום שבעבר אמרתי לעצמי שבחיים לא אלבש".

מאיזה תכשיט לא תיפרדי לעולם?

"מצמיד של פנדורה עם צ'ארם של עין הרע שאני נושאת עלי באופן קבוע כבר שנתיים ומרגישה שהוא שומר עלי. קניתי אותו עם איריס חברתי הטובה וביוזמתה, ומאז לא נפרדת ממנו, אפילו לא במקלחת. פרט לכך אני מאוד אוהבת להחליף תכשיטים לפי הבגדים שאני לובשת, לפי המקום שאני הולכת אליו ולפי מצב הרוח. מבחינתי תכשיט הוא האקססורי המושלם".

ומכל התכשיטים של Pandora, לאיזה תכשיט את הכי מתחברת ולמה?

"אני הכי מתחברת לעגילי חישוק לבבות גדולים מכסף שאני עונדת כמעט באופן קבוע, הם תמיד מזכירים לי ש"ללכת עם הלב" הביא אותי לאן שאני נמצאת היום. ניסיתי למצוא את עצמי בכל כך הרבה מקומות עד שהבנתי איפה באמת הלב שלי נמצא. "ללכת עם הלב" הוא שגרם לי לאורך הדרך לא להיכנע לתכתיבים ולעשות מה שאני באמת מאמינה בו, גם כשאף אחד לא האמין בי".

מורן טרסוב (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

מה החפץ הכי סנטימנטלי שיש לך בבית?

"יש לנו קיר תמונות גדול עם עשרות תמונות שלנו ממוסגרות, מתמונות רק שלי ושל ג'וזף כשהתחלנו לצאת יחד והרבה לפני שהפכנו להיות משפחה, דרך תמונות של הקטנים אמה ומיילו בשנה הראשונה לחייהם ועד תמונות משפחתיות עדכניות שלנו בחוויות שונות כמו הביקור שלנו בדיסנילנד בטוקיו. אחת לכמה זמן אני דואגת לפתח עוד כמה תמונות משמעותיות, למסגר אותן ולתלות על הקיר. הקיר הזה מסמל בשבילי, בשבילנו, כל כך הרבה זיכרונות נעימים והוא זיכרון מוחשי ומתוק לדרך המשותפת שלנו".

 מי אייקון האופנה שלך?

"אין לי אייקון אופנה מוחלט, אני מקבלת השראה מהמון פאשניסטות שאני עוקבת אחריהן באינסטגרם. היום האינסטגרם מוצף בבנות מוכשרות, מלאות בסטייל שפשוט כיף ללמוד מהן".

איזה חשבון אינסטגרם הוא האהוב עלייך?

חשבון של צלמת רוסיה בשם Kristina, החשבון שלה נקרא @hobopeeba. היא מצלמת בלוקיישנים מוטרפים והיא פשוט קוסמת של צילום וכל צילום של הוא השקעה ענקית ויצירת אומנות".

האם יש לך אוסף מיוחד?

"יש לי אוסף ענק של סרטונים. הסרטונים שלי, אותם אני מייצרת ו"אוספת" על פני כמעט עשור מחיי הוא האוסף המשמעותי ביותר בחיים שלי, של הרגעים הכי גדולים ומשמעותיים, לנצח.

איזה שיר או אלבום מחזירים אותך לילדות?

"השיר 'פגישה לאין קץ' של נתן אלתרמן. אנ  יודעת שזו נשמעת בחירה מוזרה לשיר ילדות, אבל אימא שלי לא הייתה "אימא רגילה" בבחירות השירים שהשמיעה לנו כילדים קטנים. אימא שלי היא משוררת בנפשה עם אהבה ענקית למילה הכתובה וזה משהו שגם הצליחה להעביר אלינו. מגיל קטן מאוד הייתה משמיעה ומקריאה לנו שירים של נתן אלתרמן, נתן יונתן ואלכסנדר פן, את רוב המילים בשירים כלל לא הבנו. השיר פגישה לאין קץ, בביצוע של אריק איינשטיין היה מתנגן אצלנו קבוע באוטו ואחי הבכור סיון היה בטוח במשך המון שנים שהשיר נכתב בכלל עליו. יש משפט בשיר "אלוהי ציווני שאת לעוללייך" והוא כל השנים היה בטוח שאריק איינשטיין שר "אלוהי סיוני" והיה משוויץ לי שיש לו שיר שנכתב עליו".

איך את מתייחסת לכישלונות ומה את יכולה ללמד אותנו על זה?

"כישלונות הם שיעורים בחיים. להגשים חלום זו עבודה קשה! בתרבות האינסטנט של התקופה שלנו, אצלי שום דבר אף פעם לא היה אינסטנט, לא קיבלתי כלום על מגש של כסף. תמיד עבדתי ואני עדיין עובדת מאוד מאוד קשה כדי להגשים את החלומות שלי. במסע שלי למימוש עצמי ולהצלחה במה שאני עושה עשיתי הרבה הקרבות, חלק מההקרבות האלו היו להתנסות בדברים ולא להצליח, להיכשל בגדול, אבל גם לקום שוב מחדש מחוזקת יותר, חכמה יותר, נחושה יותר. אני לא נותנת לכישלונות שלי לדכא אותי או את החלומות שלי, להפך אני משתדלת לצמוח מהם. אנשים מפחדים לחלום כי הם מפחדים להיכשל, זה לא צריך להיות כך".

מורן טרסוב (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

נשמח שתחלקי איתנו רגע מיוחד שהיה לך בתקופה המיוחדת הזו שאנחנו עוברים

"ממש בסוף הסגר, כשהתחילו להגמיש את ההנחיות, יצאנו בשעת בין ערביים, אני, ג'וזף והילדים לטיול רגלי בשדה שנמצא לא רחוק מהבית שלנו. זה היה אחרי הרבה זמן שלא יצאנו מגבולות ההבית, בקושי מגבולות השכונה שלנו והיה בזה איזשהו feel טהור ומזכך של חופש. הכל היה כל כך שקט, כמעט ולא היו מכוניות בכבישים, כמעט ולא נראו אנשים ופתאום השדה הזה והשקיעה הרגישו רק שלנו. פתאום הייתה תחושה של להעריך מחדש, אבל באמת, משהו שנלקח מאיתנו".

איזה זיכרון ילדות יש לך שתרצי שגם ילדייך יחוו?

"אני כילדה טיילתי המון בארץ, לא היה סופ"ש שהיינו נשארים בבית. טיילנו בארץ לאורכה ולרוחבה. ההורים שלי ידעו ליהנות מהחיים. הם עבדו מאוד קשה אבל תמיד מצאו זמן לבילוי והנאה. ג'וזף, הקטנים ואני מטיילים המון יחד כמשפחה, גם בארץ וגם בעולם ויחד עם ג'וזף אני משתדלת מאוד להעביר את ערך הבילוי המשפחתי וההנאה המשותפת".

 ספרי לנו על מפגש או היכרות ששינו לך את זווית הראייה

"ההיכרות של עם ד"ר אייל דורון חוקר תבונה יצירתית ומומחה לפיתוח חשיבה המצאתית. איש מבריק ומרתק עם רגישות ולב ענק. את אייל הכרתי כשיצר איתי קשר כשכתב את הספר האחרון שלו "להמציא מחדש הורות וחינוך במאה ה-21". במסגרת כתיבת הספר הוא חקר את "תופעת היוטיוברים" שהיה אחד הנושאים המרכזיים שבו. השיחות שלנו הפכו לדפים כתובים בספר ואני נחשפתי לראשונה לאדם חכם ומרתק מחוץ ליוטיוב שבאמת מסוגל "לראות אותי", להבין את הדרך שלי, את השליחות שלי בעולם הזה. מאז יצא לנו לאחרונה לחדש את הקשר ובכל פעם שאנו משוחחים אני לומדת ממנו דבר חדש".

 מה השינוי שעברת בעקבות הקורונה?

"לא עברתי שינוי בעקבות הקורונה. הקורונה רק חיזקה אצלי בוודאות אמיתית, מה שכבר ידעתי".

מה התקופה האחרונה לימדה אותך?

"ששום דבר בחיים אינו מובן מאליו. שגם מה שנראה לנו מוכר, ידוע וקבוע יכול להשתנות ברגע ובידינו צריכים למצוא את הכוחות, התבונה והיצירתיות להסתגל לכל מצב".

 

רוצה לקחת חלק ביום צילום חגיגי של פנדורה ולהשתתף בתערוכה לצד מורן טרסוב? לכל הפרטים >>