עשיתי טיפול הזרקות אצל ד"ר אופיר ארצי

"את נראית עייפה" הוא אולי אחד המשפטים המתסכלים ביותר שיצא לי לשמוע לאחרונה. בעיקר לנוכח העובדה שאני דווקא ישנה לא רע בכלל, וגם בדיקות הדם האחרונות שעשיתי יצאו פיקס ולא הצביעו על שום מחסור בברזל. אבל אני נראית עייפה, עובדה: שקעי העיניים שלי, שמעולם לא הצטיינו במראה מעודן במיוחד, נראים בזמן האחרון כמו שני מחצבים קטנים שנפערו להם מתחת לעיניי. אולי אלה השנים, אולי האימהות, אולי הגנטיקה – אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח.

אפשר להגיד שאף אחד לא מושלם, ושצריך לקבל באהבה את הפגמים שלנו, ואפשר לטעון שאם משהו מפריע לך, אפשר לנסות לתקן אותו. אני מתחברת לשילוב בין שתי הגישות: אני חיה נהדר עם קצת פגמים, אבל בהחלט בעד להרגיש טוב עם עצמי. אם משהו מפריע לי, פנימית או חיצונית, אני מנסה לברר עד כמה הוא באמת מטריד מאחת עד עשר. כשהתשובה לשאלת השקעים הייתה "7", הבנתי שזה מספיק כדי להתחיל לברר על טיפול יעיל. פניתי למומחה לרפואת עור אסתטית ד"ר אופיר ארצי, והפקדתי בידיו את השקעים (והמשקעים) שהצטברו אצלי לאורך השנים.

הופ, זה נעלם

ד"ר ארצי הסביר לי כיצד הידלדלות רקמת השומן מתחת לעיניים מייצרת את אחד הסימנים הראשונים להזדקנות הפנים - אל השקע האנטומי מצטרפים שקיעה של פיגמנט, הדגשת כלי דם, ירידה באיכות העור, שינויים בשריר סביב העין, בלט של רקמת שומן ועוד, וכל אלה יחד יוצרים את המראה העייף. אם הדור הקודם יכול היה רק לחלום לשפר את מראה השקעים באמצעות טכניקות לא ניתוחיות, בשנים האחרונות הפך מילוי שקעי העיניים  לפרוצדורה קלה, פשוטה ופופולרית, המשפרת את המראה באופן מידי.

הטיפול הקלאסי בשקעים מתבצע באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית אל מדור השומן באמצעות קנולה, צינורית מתכת דקיקה, או באמצעות מחט דקיקה המאפשרת לרופא המטפל למלא את האזור השקוע. ד"ר ארצי מציין שבאזור זה חשוב להשתמש בחומצות היאלורוניות ייעודיות לאזור. היות שאני לחוצה מטבעי ולא מורגלת לטיפולים מהסוג הזה, נעזרתי גם בכישוריו המרגיעים של הד"ר החייכן, שהיה מספיק מקצועי וסבלני כדי לספק את כל המידע הדרוש לפני שניגש למלאכה, כולל תיאור מפורט של התהליך והסיכונים, שכוללים גם כמה ממש נדירים שניסיתי להדחיק כמו פגיעה באספקת הדם.

חומצה היאלורונית אצל ד"ר אופיר ארצי
הנסיינית שלנו לפני ואחרי

הטיפול עצמו היה נסבל, אבל לא תענוג גדול למי שפוחד ממחטים. הקטע הנחמד היה האפשרות לראות את השינוי ממש בסיום הפרוצדורה הקצרה: השקעים נעלמו כלא היו. כמה כיף. לפי דבריו של הרופא, התוצאות אמורות להישמר למשך שנתיים בערך.

החלק הפחות כיף מבחינתי היה בימים שאחרי הטיפול. בעוד שחלק מהמטופלים לא חווים שום תופעות לוואי, חלקם – ואני ביניהם מסתבר - סובלים מנפיחות באזור העיניים ומתחושת אי נוחות קלה. אבל כיוון שד"ר ארצי הכין אותי לתרחיש כזה, קיבלתי את העניין בהבנה. כל אלה חלפו בתוך כשבועיים, ואם תשאלו אותי - התוצאה בהחלט שווה את זה. אחרי שהנפיחות ירדה הבחנתי בשינוי משמעותי - מראה השקיות היה מעודן יותר ולא ראו שקעים. אף אחד אחר חוץ ממני לא שם לב.

הטיפול אינו פותר את שקיות השומן הבולטות, את שקיעת הפיגמנט, שינויי השריר, הדגשת כלי הדם ולא משפר את איכות העור. כך שאם אתם סובלים גם מאלה תוכלו לצרף לארסנל הטיפולים גם טכניקות של לייזר או גלי רדיו בהתאם לבעיה הספציפית.

בשורה התחתונה: אם אתן מרגישות שאתן נראות עייפות או מותשות ומתחשק לכן לשפר את מראה השקעים, טיפול בחומצה היאלרונית הוא בהחלט אופציה אפקטיבית ומהירה מאוד. מובן שכדאי לגשת לרופא עם ניסיון רב, ואם אפשר שיהיה חביב וסבלני זה בכלל מעולה. וטיפ אחרון: לפני שאתם ניגשים לטיפול, וודאו שהמרפאה מחזיקה בחומר המאפשר לפרק את החומצה ההיאלרונית - "היאלורודינז". זוהי אופציה חשובה במקרה שאתם לא מרוצים מהתוצאה, או אם חלילה מתרחשת תגובה לא רצונית כמו אלרגיה. כל רופא מקצועי שעוסק בתחום אמור להחזיק חומר כזה.

עלות טיפול שקעים אצל ד"ר ארצי 2,000-5,000 שקל (תלוי בכמות המזרקים הנדרשת, לרוב בין 1-3). להשיג במרפאת ד"ר ארצי, ג'ורג' וייס 20 תל אביב

ניסיתי ג'ובידרם אצל ד"ר נמרוד פרבר

בן הזוג שלי מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מתנגד להזרקות. המילים המדויקות הן: אוי ואבוי לא, את תיראי כמו מפלצת. הושבתי אותו מול הפריים טיים והתחלתי לספור: תראה, זאת מזריקה, וגם זאת וזאת, והנה גם הוא. לא רואים עליהם כלום, כי ככה זה כשעושים את זה נכון. דבר לא שיכנע אותו.

אל ד"ר נמרוד פרבר הגעתי אחרי שנה ראשונה עם תינוק בבית. הלילות נראים כמו מסננת, חודשי ההנקה הארוכים גבו את המחיר שגבו וכל הקושי נשקף בפנים. בתום השנה הזאת הרגשתי קצת כמו הסמרטוט הקטן הזה ליד הכיור. רציתי להיראות כמו עצמי, לא רק אמא של-, לצלם את התינוק ולהכניס בגאווה גם אותי לתוך הסלפי. חשבתי שאני חייבת למלא את עצמות הלחיים ואת צידי הפה, שזה מה שיציל אותי. הרופא נתן המלצה אחרת: מה שדרוש טיפול זה המראה העייף. השקעים תחת העיניים, הגבה השמוטה מעט, כרית הלחיים שהלכה והתרוקנה. בתור התחלה, הוא חיזק את קשת עצמות הלחיים באמצעות הזרקה של חומצה היאלרונית של מותג ג'ובידרם. ההזרקה השנייה הייתה באזור הרקות, מה שגם מתח את העור וגם פתח את העין. לסיום, הוא החדיר את החומר בלחיים לשיפור מרקם העור.

כדי להקל כמה שיותר על אי הנעימות, כחצי שעה לפני הטיפול הרופא מרח לי משחת אלחוש על כל הפנים. כמה דקות לפני הטיפול הוא מרח גם לידוקאין לצמצום כלי הדם, כדי לצמצם כמה שניתן הופעת שטפי דם. בנוסף, הוא הניח על הפנים מסכת בד קרה. כל אלו גרמו לכך שזה אולי לא היה מאוד נעים - אבל ההזרקות לא כאבו בכלל.

מהבחוץ אל הפנים

את התוצאות ראיתי מיד. לא נראיתי אחרת, לא נראיתי מנופחת - אלא מוארת, חיונית. גם לא נראיתי צעירה יותר, אלא פשוט טוב. כשהגעתי הביתה, בן הזוג לא חשד בכלום. רק כשתדירות המחמאות עלתה שיתפתי אותו בסיבה.

השדרוג החיצוני גם חלחל פנימה: קודם הרופא גרם לי להיראות רעננה ומלאת אנרגיות, ואחר כך התחלתי גם להרגיש כך באמת. או כמו שאמרתי לחברת בחופשת לידה, ששבוע לפני מילאה קצת את השקעים מתחת לעיניים: מי צריך לישון כשאפשר להזריק חומצה היאלרונית.

ההזרקות באזור הרקות נעשו סביב שרירים שלוקחים חלק בלעיסה, ובמשך כשלושה ימים כאב לי מעט באזור הלסת כשאכלתי דברים קשים (מה שכמובן גרם לי להרגיש כמו בדיחה על אישה שמנסה להיאחז בנעורים, אבל בתכלס - אי הנוחות הזמנית הייתה שווה את זה).

את שיא האפקט הרגשתי אחרי שבועיים, אבל גם כעת - חודש אחרי - אני קוצרת מחמאות על המראה שלי. כדי לשמר על התוצאה, הרופא ממליץ על טיפולי "תחזוקה" אחת לארבעה חודשים, בהיקף מצומצם יותר. התוצאה, בגדול, אמורה להחזיק כשנה וחצי.

עלות מזרק חומצה היאלרונית אצל ד"ר פרבר 1,500-2,500 שקל. להשיג אצל כל הרופאים שעובדים עם ג'ובידרם, רשימה בלינק

חדש על המדף: סדרות לשיער ושרשרת לטלפון

מותג טיפוח השיער הרבל אסנס משיק בישראל סדרת שמפו ומרככים המתאימה גם לשיער שעבר החלקה, ללא סולפטים, בניחוחות של אלוורה, במבוק ומנגו. להשיג ברשת סופר פארם במחיר מומלץ לצרכן של 26.90 שקל  

סדרת Herbal Essences   (צילום: יחצ חול)
סדרת Herbal Essences | צילום: יחצ חול

lovie הוא פתרון מתוק, כיפי ונוח לשאת את הטלפון הסלולרי לכל מקום כשאין עליך כיס או תיק: פשוט מכניסים את הטלפון לקייס פלסטיק, המחובר לשרשרת ארוכה הנתלית לאורך הגוף. זה יכול להישמע גיקי, אבל העיצובים מגניבים וממש עושים חשק לשדרג איתם את ההופעה. 120-195 שקל, להשיג באתר האון-ליין 

lovie  (צילום: אילן סבירסקי​)
lovie. סופר חמוד | צילום: אילן סבירסקי​

LOVE BEAUTY & PLANET  הוא מותג טיפוח בעל אג'נדה סביבתית, שמפחית שימוש בפלסטיק באריזות המוצרים שלו. המותג, מבית יוניליוור, השיק לאחרונה בישראל ארבע סדרות חדשות, הכוללות מוצרים לטיפוח השיער והגוף. 16.90-39.90, להשיג בלעדית ברשת סופר פארם

LOVE BEAUTY & PLANET   (צילום: צורי אהרון)
LOVE BEAUTY & PLANET. בלי יותר מדי פלסטיק | צילום: צורי אהרון