אני נשואה כבר הרבה זמן, אוקיי, הרבה. ילדים, עבודה, דירה, רכב, כלב - כל הסיפור. באופן טבעי, בתוך מרוץ החיים הדבר הראשון שנפגע הוא הזוגיות. זה לא בכוונה אני נשבעת, פשוט אין זמן. בין העבודה התובענית ב-mako לטיפול בילדים, ללנסות להגיע לפילאטיס פעמיים בשבוע, בסופו של יום אם נשארת לי שעה פנוייה אני אעדיף לבלות אותה עם עצמי בשקט. לא כי אני לא אוהבת חלילה את בעלי, פשוט כי כמה כבר אפשר לשמוע דיבורים?

אז כשאחת לכמה זמן בעלי ואני מוצאים את הזמן שלנו לדייט-נייט אנחנו רוצים שהוא יהיה מיוחד. משהו שיזכיר לנו למה מראש נכנסנו ביחד לתוך מירוץ החיים המשוגע הזה.

אני מודה שהייתי צינית כשלמערכת הגיעה חבילת התוכן של באשערט לדייט. בעיקר קרץ לי בקבוק היין שהיא מכילה, אבל מה נאמר ומה נגיד? התבדיתי והיה לי אחלה דייט.

View this post on Instagram

A post shared by Basherte (@basherte.co) on

באשערט הוא מיזם של סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב שנועד לספק לזוגות תוכן מקצועי ואינטראקטיבי להעשרת מערכת היחסים והדייטים - בשפה של אנשים רגילים: זו מדריכת צופים לדייט שלכם. אז קבענו יום ושעה, השכבנו את הילדים לישון, שמנו מוסיקה טובה ברקע והתיישבנו על הספה לבדוק את העניין לעומק. 

בתוך הערכה המפונפנת מצאנו בקבוק יין (של הביוקר), קרקרים מלוחים, ממרח אגוזים, תפזורת פיצוחים, שוקולד, שתי כוסות יין מפלסטיק, מפת פיקניק (למי שמעדיפים לעשות את הדייט בפארק או על חוף הים ולא בסלון) ושלישיית קקטוסים (עדיין לא לגמרי פיצחנו את הקטע אבל מילא). 

אבל העניין העיקרי של המיזם הוא לא בהכרח בנשנושים (למרות שהם בהחלט נחמדים וממותגים של הביוקר), אלא סדרת כרטיסיות עם משחקים ופעילויות לשעת הדייט. לפני שאתם ממהרים לפסול את זה בגלגול עיניים - גם אני חששתי בהתחלה, שהרי אני הכי רחוקה מלהיות רשג"דית מלאת מוטיבציה וחולת הפעלות. אבל הפעילויות שעל הכרטיסיות שקיבלנו פשוט היו חכמות ומדוייקות ואחרי כוס יין עזרו לנו להזרים את הערב.

את הכרטיסיות בונים אנשי באשערט בעזרת נשות מקצוע מעולמות הפסיכולוגיה, סקסולוגיה, טיפול זוגי, פיתוח עצמי, בריאות ועוד וואלה? זה עובד.

View this post on Instagram

A post shared by Basherte (@basherte.co) on

הכרטיסייה הראשונה קראה לנו לעשות תחרות מבטים, בשנייה נדרשנו לשחק השלמת משפטים אסוציאטיבית ("יום מיותר זה יום שלא...." ; "הזיכרון הראשון שלי ממך הוא..." ; "חלום שלי ששבוע הבא..."), המשחק השלישי כבר ירד לעומקה של מערכת היחסים וערך תחרות בינינו על זכרונות מהשנים הארוכות שאנחנו ביחד - נדרשנו למנות כמה שיותר מקומות שהיינו בהם ביחד בארץ ובעולם, סוגי ספורט שעשינו ביחד, תכניות טלוויזיה שראינו יחד ועוד, ולראות מי זוכר יותר (לבושתי אודה שבעלי ניצח).

הכרטיסייה הרביעית כבר כללה הנחייה לדיאלוג הערכה זוגי בו סיפרנו זו לזה וזה לזו מה אנחנו מעריכים אחד בשנייה, מה שכבר אחרי שהתחממנו בכרטיסיות הראשונות וביחד עם בקבוק יין הזרים את הערב לשיחה ארוכה, עמוקה ונעימה. 

בשורה התחתונה: מאוד נהנינו מהדייט בהנחיית הערכה של באשערט. היה טעים, היה מצחיק, היה רומנטי - שעה וקצת של אסקפיזם מהנה בלי לצאת מהבית. מי צריכה יותר בתקופה בה העולם שסביבינו משתגע?

מיזם באשערט הוא חלק מהיוזמות שמקודמות באמצעות האקסלרטור jumptau במרכז היזמות של אוניברסיטת ת"א. עלות חבילת תוכן לדייט בין 50-300 שקלים. פרטים נוספים בפייסבוק