איפור במראה ערפדי
מראה קר: פנים בהירות, עיניים כהות, שפתיים חדות

 אפשר לומר שחורף 2010 הולך להיות מעניין ביותר, לכל הפחות לגבי מראות איפור שונים ומגוונים. אנחנו נחשפות למראה סקסי צרפתי וחצוף, מראה מעושן, מראה בהשראת שנות ה-20 ואיפור ששואב השראה עזה מהאייטיז. אבל למה כל אלה, ולמה דווקא עכשיו? ובכן, מראות האיפור מושפעים בדרך כלל מעולם האופנה, מהקמפיינים הגדולים של בתי האופנה המובילים וממסלולי התצוגות. אלה לא רק משפיעים על מה נלבש בחורף הקרוב, אלא גם על איך נתאפר ואיך נסתפר.

אבל יש עוד מקורות השפעה שמייצרים טרנדים באיפור. עולם הבידור והסטייל של הוליווד משפיעים לא פחות, ועכשיו זה המראה הערפדי שמשתלט על המסכים. עוד שנייה מגיע אלינו הסיקוול של twilight – סרט הערפדים שובר הקופות, לפני רגע עזבה אותנו true blood הסדרה נוטפת הדם של HBO ואפילו אצלנו יש את "חצויה" – דרמת ערפדים לנוער שמתעסקת עם הצד האפל. דרקולה וחבריו מעולם לא היו יותר רלוונטיים.

רודארט - קולקציית אביב 2010 (צילום: האתר הרשמי)
מתוך תצוגת אופנה של רודארט לחורף 2010. המראה הערפדי באופנה | צילום: האתר הרשמי


עוד מימי טרנסילבניה הרחוקים על כל גרסאותיו של הרוזן דרקולה, ועד היום, המראה הערפדי מאופיין בעיקר במראה קר ומינימלי, ולא כמות האיפור מכתיבה את הטון השולט אלא הצבעוניות הקרה, הקונטרסט בין גוון השיער השחור לגוון העור החיוור נטול חיים. העיניים לרוב שחורות וחסרות חיים, ת והשפתון האדום הוא קר וחד – בלי ברק בלי גלוסים. שאף אחד לא יחשוב שמישהו בא ליהנות פה.

>> אופנת ערפדים: ככה זה נראה 

את העיניים אפשר לאפר בשני אופנים: מראה נקי יותר עם אייליינר דק וחד או מסגרת שחורה חזקה וחדה מסביב לעיניים.

לגבי השפתיים, יש לשים לב שיש הרבה מאד גוונים לשפתיים האדומות. מאדום חום, אדום דובדבן, אדום יין, אדום שזיף עד לקרים יותר – אדום כתום ואדום דם. למראה הספציפי הזה צריך את הקר ביותר האדום דם או האדום הרוסי (RUSSIAN RED), בניגוד למראה מרילין מונרו, עם האייליינר, השפתיים האדומות והלחיים עם הסומק השזוף מעט, שהוא חם בצבעוניות שלו.

כמובן שבחורף שלנו, כשיש שמש לרוב, אז קצת יותר קשה לדמיין את הקור הזה עולה מהפנים, אבל תנסו לדמיין את לונדון האפורה, שם בחורות לבושות בחלוק גותי מסתובבות עם איפור ערפדי וסקסי. מעניין, לא? אבל לאירוע הנכון, במזג האוויר הנכון, גם את יכולה, בטח אם את מתחברת למראה ובטח ובטח אם יש לך עור בגוון בהיר, כי גם תוכלי להגיע יותר בקלות לקונטרסט הרצוי.

מארי קייט אולסן באיפור במראה הערפדי (צילום: Rob Loud, GettyImages IL)
מארי קייט אולסן. ערפדה בלונדינית | צילום: Rob Loud, GettyImages IL

איך נגיע למראה?

1. נבחר במייק אפ שבהיר לפחות בגוון אחד מגוון העור שלנו. בחורף גם אפשר לשקר קצת בקשר לגוון העור כי הבגדים הרבה פחות חשופים (סוודר גולף, למשל, יעשה את העבודה). כדאי ללכת על מייק אפ במרקם קל שייתן לעור מראה פורצלני.

2. נבחר את איפור העיניים הרצוי – מראה של מייק אפ על העפעף ואיילינר שחור דק וחד עם שפיץ החוצה, או לתחום את העיניים בצמוד לקו הריסים עם עיפרון שחור ועליו להניח צללית שחורה כדי לקבל מראה חד כהה ועמיד.

3. למרוח הרבה מסקרה לדרמה אמיתית.

אין תמונה
שפתונים אדומים

4. יש להניח מעט סומק ורוד או אדמדם על תפוחי הלחי (ממש בעדינות אולי אפילו עם סומק במרקם קרם).

5. ונגיע לעיקר: שפתון אדום חזק ומט (מומלץ: Russian red של m.a.c). אפשר לתחום את השפתיים עם עיפרון אדום קודם בכדי להגיע לדיוק, מאחר שמאוד קשה לדייק עם שפתון אדום. התוחם נותן הגדרה חדה וברורה. מי שמתקשה עם ליפסטיק מוזמנת לנסות שפתונים עמידים שנראים כמו גלוס ויש להם ספוגית מריחה.

מוצרי האיפור בתמונה:

1. גלוס super stay של מייבלין
2. אייליינר של סופט טאץ'
3. מסקרה לה דו של גרלן
4. ליפסטיק russian red של מאק
5. ליקוויד בלאש של OFRA
6. מייקאפ מוס של מייבלין
7. פלטת צלליות של OFRA

לכל המדורים של ורד ספיבק
לאתר הרשמי של ורד ספיבק