פפראצי ריהאנה בבריכה (צילום: אלעד דיין)
רק תיזהרי על הפריזורה שלא תתרטב. ריהאנה בבטן גב במלון | צילום: אלעד דיין

אחרי שסימנתן שבילים, גזמתן יערות קק"ל ומיינתן בגדים מיד שנייה (ואולי גם "שאלתן" איזה שמלת וינטג' לארון הפרטי), הגיע השעה להבין שלתת זה לקבל. כרטיס להופעה של ריהאנה. הזמרת ההורסת תעלה היום על הבמה המושקעת באצטדיון בלומפילד, ותראה לנו איך מזיזים את הישבן לפי הקצב. ולרגל הגעתה של האימפריה בת ה-22, חשבנו לעשות כבוד למה שעושה יותר רעש ובאז ממנה: השיער. בחמש השנים האחרונות, הבחורה הוכיחה שעם מעט מאוד שיער, אפשר לעשות הרבה מאוד תסרוקות: לגובה, לאורך ולצבע. קבלו את האבולוציה של הפריזורה.

 ממתולתלת תמה לאדג'ית מגניבה

ריהאנה נכנסה לפס הקול המוזיקלי שלנו רק לפני חמש שנים כשהיא בסך הכל בת 17, נערה מתולתלת ותמה, שנראתה קצת כמו איזו מתמודדת ב"אמריקן איידול" שנתפסה בדרך לקניון. היא שרדה את הלוק הצעיר והמתקתק שנה בלבד לפני שהתחילה בגיזום המחלפות, ומרגע שהמספריים גזרו את קצוות השיער הראשונה, הן לא מפסיקות לעבוד. במרוצת השנים ריהאנה החלה בתהליך קיצור אינטנסיבי: ראשית, עברה לקארה קצר ומתוק, משם הוא הפך לא-סימטרי, לפוני ישר ומסודר, לפוני צדדי ועד לוולה מוהיקני מעוצב לעילא. אחר כך ניסתה תלתלים, גילחה צד אחד, קיצרה צד שני והיום היא מסתובבת בלוק קצר עם פוני חלק, אותו היא משתדלת מאוד לא להרוס, כך אנחנו מסיקות מפפראצי השיזוף המעודכנים מהוויקנד.

מצד אחד, שאפו על הבחורה שמפנימה ומדגמנת את המנטרה ששיער מטבעו אורך ואין מה להתרגש מכמה סנטימטרים במעלה העורף. מצד שני, האם הסיכונים בגזרת הפריזורה שלוקחת ריהאנה באמת שווים את זה ומחמיאים לה? ואם כן, איך גם אנחנו יכולות?

התספורת האולטימטיבית: פאנקית רכה

"בעיניי התספורת שהכי מחמיאה לה מבין המגוון הרחב שהיא מראה, היא התספורת השחורה הקצרה עם הגלח בצד", אומר יונתן יוסף , מעצב שיער מרשת מספרות היוקרה A-to-Z. "הרבה מאוד פאנק עם נגיעות רכות, שילוב מאוד עכשווי ומרענן. התספורת חדה ומעניינת והצבע שחור נקי. בניגוד לשאר הלוקים, אין פה יותר מדי משחק עם התסרוקת וזה מהמם. הסיבה שהיא כל כך מחמיאה לה היא בגלל שיש לה פנים יפים, עיניים גדולות והתספורת מקנה לה מראה עדין שמבליט את איכויות תווי הפנים שלה".

התספורות של ריאנה (צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL)
שילוב של פאנק עם נגיעות רכות. המראה המחמיא ביותר של ריהאנה | צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL
התספורות של ריאנה (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
מגובנצת וצהובה. אולי עדיף שלא | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

מצד שני, היו גם נפילות. כמו למשל תלתלי יזהר כהן צבועים בדבש. "גם הגוון הג'ינג'י, גם התלתלים בסגנון שנות השמונים, בקיצור, המון מאמץ שלא השיג תוצאות חיוביות", אומר יוסף. "הצבע שהכי הולם אותה מבין שלל הוורסיות שניסתה הוא השחור, אם כי הייתי צובע לה את השיער בחום כהה, גוון יותר אחיד ונעים לעין שאיתו יהיה אפשר להשתולל עם התספורת. ריהאנה בחורה יפה, וצריך להבליט את תווי הפנים שלה בעזרת צבע שיער פחות דרמטי ויותר אחיד, כך שהיצירתיות תבוא לידי ביטוי בתספורת ובתסרוקות השונות".

התספורות של ריאנה (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
רוצה גם? תתחתני עם מעצב שיער | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

חמה על מוהיקן? אולי לא כדאי שתנסי את זה בבית

בהנחה שגם לנו בא על מוהיקן מעוצב ומדויק, מסתבר שאפשר לעשות את זה בבית עם עזרה של כמה חומרים מקצועיים. "חשוב להבין שהשיער של ריהאנה הוא שיער קשה שדורש הרבה מאוד עבודה שכוללת פן, ושימוש בג'ל וספריי. התספורות האלו מומלצות לנשים עם כל גוון עור, במיוחד כאלה עם פנים קטנים, ושפתיים ועיניים גדולות. אלה תספורות שמתאימות לתווי פנים חדים ונאים, כי הן מדגישות את תווי הפנים, ולא מסתירות אותם, כמו למשל פוני. כדי לתחזק את הלוק הפאנקיסטי אך המדוייק הזה, צריך לעצב את השיער כל פעם אחרי חפיפה, ולדאוג למפגש חודשי אצל הספר, שכן התספורת קצרה ודורשת התאמה".

 מצד שני, גם סושי אפשר לעשות בבית. אבל הוא אף פעם לא ייצא מוצלח כמו במסעדה. אם יש לך מספיק זמן פנוי לתרגל את תורת המוהיקן בעצמך, ואת לא חוששת להיראות כמו ניסוי מעבדה כושל, רוצי על זה. אם יש לך חיים, קפצי למעצב השיער הקרוב לביתך, ואם את במגמת חיסכון - נסי להתחתן איתו.

>> ריהאנה לא לבד: כוכבות הוליווד מזגזגות בין הבלונד לברונט