עיצוב וטיפוח השיער הוא נושא מורכב עבור רוב הנשים, אבל על אחת כמה וכמה אם את מתולתלת. בסך הכל מדובר במתנה מהטבע ותלתלים הם מלהיבים ומלאי אישיות, אבל כל מי שנולדה מתולתלת יודעת שהמתנה הזאת מביאה איתה גם אתגרים, ולפעמים יש לתלתלים נטייה למרוד בנו. כדי להקל על אחיותינו המתולתלות, ביקשנו מעומר אסף, מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה, לתת לנו את הטיפים שכל מתולתלת חייבת להכיר.

מילות המפתח: לחות והזנה בחפיפה

שיער מתולתל נוטה להיות יבש, זה לא בדיוק סוד, ולכן חשוב לבחור מוצרים שמכילים רכיבי לחות והזנה, החל מהשמפו והקונדישינר, דרך מסכות וסרומים. ״סדרת הטיפוח שאנחנו ממליצים עליה למתולתלות היא אמפולה אינטנס״, אומר עומר אסף. ״החולשה של שיער מתולתל היא היובש, ולכן הוא צריך הזנה מקסימלית. סדרת אמפולה אינטנס בעצם מאפשרת לך לעשות טיפול הזנה לשיער בכל חפיפה״.

אל תחפפי יותר מדי

שיער מתולתל נראה טוב יום או יומיים לאחר החפיפה, לכן מומלץ לחפוף אותו כמה שפחות, ועדיף לא יותר מפעמיים בשבוע - חפיפת יתר תגרום לשיער להיות נפול, יבש ושביר. לאחר החפיפה, כדאי להשתמש גם במרכך ובמסכת שיער, לסירוגין וחשוב לשים לב שאלו אינם מכילים SLS ופראבנים. מה כן כדאי שהתכשירים יכילו? מרכיבים טבעיים כמו שמן אגוזי מקדמיה, חמאת שיאה או קוקוס המחזקים את מבנה השערה, עוטפים את התלתלים בלחות ומשיבים לשיער את הגמישות, הקפיציות הטבעית והברק.

ספריי שיער מתולתל (צילום: Shutterstock)
אפשר להתרענן גם בלי להיכנס למקלחת | צילום: Shutterstock


בחרי את סוג המוצר לפי מראה התלתלים המבוקש

״בכדי לדעת איך להתאים את תכשירי העיצוב לשיער מתולתל, את צריכה לקחת בחשבון קודם כל את סוג השיער והתלתל שלך - מקורזל, מתולתל או גלי - ולהתאים לו את התכשיר הנכון״, אומר אסף. למשל, שיער מקורזל במיוחד זקוק לקרם לחות עם שמן בעוד לשיער גלי תתאים לחות על בסיס מים. דוגמה מעולה לכך היא סדרת הלחויות של נטורל פורמולה, שכוללת שלושה סוגי לחויות: לחות עם קרטין שנותן תוצאה של תלתלים פתוחים ורכים, קרם לחות עם שמן קוקוס יתן תלתלים במראה טבעי ,רענן ומלא ברק וקרם לחות עם גלייז ישמור על עיצוב וצורת התלתלים וייתן מראה מעוצב ומוגדר, ללא פריז.

אל תלכי לישון עם שיער רטוב!

שיער מתולתל רטוב ומשוחרר לפני השינה הוא מתכון לבלאגן בבוקר. אם ממש אין לך ברירה, מרחי קרם לחות מזין ואספי את השיער בגומייה רכה - זה יקל על הסידור שלו בבוקר. במהלך היום - השתדלי לא לגעת יותר מדי בתלתלים, מכיוון שמגע האצבעות פותח את התלתלים.

כך תרענני את השיער ברגע

תכשירי עיצוב נספגים טוב יותר על שיער לח, במיוחד כשמדובר בשיער מתולתל. אידיאלית עדיף לחפוף את השיער, לייבש קלות ואז למרוח את חומרי העיצוב, אבל לפעמים תרצי לרענן את מראה השיער מבלי לחפוף. במקרה כזה, אסף ממליץ לקחת שפריצר, למלא במים נקיים ולהרטיב את השיער עד שהוא לח - אך לא רטוב - ואז למרוח את חומרי העיצוב הרצויים.

השיער שלך נפוח?

כמות נדיבה של קרם לחות תסייע לך להתמודד עם הנפח המוגזם של השיער, אך שימי לב שחשוב למרוח אותו על שיער לח. אם השיער כבר התייבש ועדיין נראה נפוח, מרחי כמה טיפות של ידידה הטוב ביותר של המתולתלת - הסרום. שימוש בסרום בנוסף לקרם לחות, יקטין את הנפח של התלתלים ויוסיף הרבה ברק למראה השיער.

הכירי את פטנט המגבת

בכדי לקבל תלתלים מעוצבים ומוגדרים, יבשי את השיער לאחר החפיפה בטפיחות קלות עם מגבת מיקרופייבר, מרחי קרם לחות או סרום, עטפי את השיער במגבת ל-10 דקות והסירי. מגבת מיקרופייבר מונעת חשמל סטטי בשיער ולכן היא עדיפה על מגבת רגילה, ובשיטה זו חומרי העיצוב נספגים בצורה מיטבית בשיער.