בעינינו, תלתלים הם יצר הבריאה. אבל תשאלו כל מתולתלת, גם הגאה ביותר, ותגלו שבשלב זה או אחר היא נאבקה לקבל את הגורל המתולתל. אבל אם בתקופות מסוימות היה לחץ על מתולתלות להחליק את שיערן, היום עולם הטיפוח והביוטי כולו הולך לכיוון משוחרר, טבעי ובריא יותר - ומעודד אותנו לקבל את כל היופי שהטבע (וההורים) נתנו לנו. כדי לחגוג את שיחרור התלתלים, הגיע הזמן לנפץ כמה מיתוסים שאולי שמעתן בחייכן המתולתלים, והם פשוט לא נכונים.

"ברגע שפיצחת את הדרך לסדר את תלתליך - אל תסטי ממנה"

לפעמים לוקח שנים למצוא את הצורה הטובה ביותר לסדר את תלתליך, אבל זה ממש לא אומר שיש רק דרך אחת לעצב אותם. עומר אסף, מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה, מעודד את המתולתלות דווקא להתנסות. קחו קצת זמן לניסוי וטעייה, ואולי תגלו עולמות חדשים, ומומלץ במיוחד להשתמש במוצרי עיצוב ייעודיים. למשל - סדרת הלחויות של נטורל פורמולה, שמכילה קרם לחות עם גלייז למראה תלתלים מעוצבים, מוגדרים מאוד ועוצמתיים ללא פריזים, לחות עם שמן קוקוס טבעי לתלתלים במראה טבעי, רענן ומלא ברק ולחות עם קרטין טהור למראה תלתלים משוחרר ופתוח, ללא נפח או פריז.

"היובש הוא חלק בלתי נפרד מחיי המתולתלת"

זה נכון ששיער מתולתל נוטה להיות יבש, אבל עם שגרת טיפוח נכונה - אפשר להימנע מכך. כשאת בוחרת מוצרי שיער, שימי דגש על לחות והזנה. למשל? שמפו שמכיל שמן, שימוש תכוף במרכך, שימוש קבוע במסכות הזנה, סרום ועוד שלל טיפולים- העיקר שיהיו ייעודיים לתלתלים.

אישה מתולתלת מסתפרת (צילום: Shutterstock)
בביקור הבא במספרה עדיף להישאר יבשה | צילום: Shutterstock

"קשרים בשיער הם עניין שבשגרה"

שיער מתולתל נוטה יותר לקשרים בגלל אופן הפיתול והקרזול שלו, אבל ממש כמו עניין היובש, גם כאן יש דרכים לא לקבל את רוע הגזרה, ולחיות עם פחות קשרים. למשל? מריחת סרום על קצוות השיער הלחים יסייע להימנע מתסבוכות. טיפ נוסף (שגם יגרום לך להרגיש מגונדרת במיוחד על הדרך) הוא לעטוף את השיער בצעיף משי לפני השינה. זה ימנע ממנו להסתבך בתוך עצמו בזמן השינה וגם יפחית את הפריז.

"שיער מתולתל צומח לאט יותר משיער חלק"

מדובר באשליה אופטית בלבד. האמת היא ששיער מתולתל גדל בדיוק באותו הקצב כמו שיער חלק, אבל בגלל הפיתולים שבו, לוקח זמן רב יותר לראות את ההבדל. לכן, אם את מנסה להאריך את השיער, כדאי שתתאזרי בסבלנות, אבל הוא צומח בקצב הרגיל, אל דאגה.

"שיער מתולתל מספרים כשהוא רטוב, בדיוק כמו שיער חלק"

לא ולא - לשיער מתולתל יש חיים משל עצמו, ולכן חשוב לספר אותו כשהוא יבש, כי הוא מקבל צורה שונה לחלוטין מאשר כשהוא רטוב, וההבדל עשוי להיות משמעותי. אם תסתפרי כששיערך רטוב, התוצאה הסופית עלולה להיות באורך אחר לחלוטין מזה שרצית.