בתקופה האחרונה קשה לפספס תהליך רנסנס משמח במיוחד: אחרי שנים ארוכות בהן נדחקו, דוכאו, הושתקו, הוחלקו והוקרבו על מזבח מודל היופי, התלתלים דורשים בחזרה את מקומם הטבעי - תרתי משמע. וכפי שכל מתולתלת יודעת, כשתלתלים דורשים משהו, שום דבר לא יכול לעמוד בפני העקשנות שלהם.

"תלתלים זה דבר אינדיבידואלי, שלא כמו שיער חלק. לכל תלתל יש את האישיות שלו", מסביר מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה, עומר אסף, בתשוקה השמורה רק לאנשים שעוסקים בשיער. "יש תלתלים יותר צפופים, יותר פתוחים, יותר מקורזלים, יותר מפוסלים, יותר גליים, כאלה שמתחילים מתולתל ומסתיימים חלק או להיפך. לכן. אין דרך אחת בה נכון להתייחס אליהם. כל אישה צריכה להבין את סוג התלתל שלה ולנהל אותו בהתאם, כי תלתלים זה שיער שצריך לנהל. צריך להגדיר להם מה רוצים מהם, איך רוצים מהם וכמה רוצים מהם".

הצורך בהתאמה אישית הוא בדיוק מה שעומד בלב סדרת מוצרי הלחות לתלתלים של נטורל פורמולה. היא כוללת שלושה מוצרים המשלבים בין לחות בסיסית לבין האפקט הרצוי עבור סוגי תלתול שונים. "לחות לתלתלים כל אחת צריכה", מסביר אסף. "כי תלתל הוא בעצם שיער מאוד יבש שתמיד צריך טיפול אקסטרה. כלומר, פשוט לחפוף ולצאת מהבית כשיש לך תלתלים - זה פחות עובד. הם תמיד צריכים קצת חיזוק ועזרה כדי שיישארו יפים במהלך היום".

אישה אוכלת קצפת (צילום:  Dean Drobot, shutterstock)
"תלתלים זה שיער שצריך לנהל" | צילום: Dean Drobot, shutterstock

אז אחרי שהבנו דבר או שניים על תלתלים, עכשיו נותר רק להתייחס לסוגי התלתלים הקיימים, ולהתאים להם את המוצר שיעזור להם להראות בשיא, בואו נתחיל:

לתלתלים יבשים עם הרבה פריז - לחות עם שמן קוקוס
"כבר ידוע ששמן קוקוס טוב להכול - לבישול, לגוף וגם לראש. הלחות מזינה ומרככת את השיער, ואז שמן הקוקוס נספג פחות כי הוא שומני יותר, אבל לא באופן שנותן תחושה שומנית. שמן הקוקוס מעניק מראה מאוד רך וטבעי לתלתלים, בדגש על יבשים", אומר אסף.

לתלתלים רכים ושיער גלי - לחות עם קרטין
"הקרטין הוא חומר שעוטף את השיערה, מצפה אותה וממלא את השברים, כך שהשיער אוטומטית מקבל רכות ואלסטיות עם אפקט של תלתלים יותר פתוחים", הוא מסביר.

לתלתלים קשים ומקורזלים - לחות עם גלייז
"גלייז הוא בעצם הג'ל של התלתלים", אומר אסף, "הוא חומר מעצב שמיועד לתלתלים קשים ופריזיים מאוד, שנפתחים מהר ומאבדים טקסטורה. הרבה מתולתלות משתמשות בלחות ובגלייז בנפרד, אז החלטנו בנטורל פורמולה להוציא מוצר שמכיל שבעים אחוזי לחות ושלושים אחוזי גלייז. הלחות קודם כל תרכך את התלתלים, ואז הגלייז יסגור אותם וישמור אותם מעוצבים ומוגדרים לאורך כל היום".

זכוכית מגדלת (צילום: shutterstock By Aaron Amat)
"לא לכל המתולתלות יש הרבה שיער" | צילום: shutterstock By Aaron Amat

מלבד זאת, אומר אסף, מומלץ לקחת בחשבון גם את אופציית המוס - בעיקר עבור מי ששיערה דליל יותר. "לא לכל המתולתלות יש הרבה שיער, לפעמים זו אשליה", הוא מדגיש, "היות ולחות לפעמים מורידה נפח, עדיף להן להשתמש במוס שיגדיר ויעצב את התלתלים תוך כדי שהוא נותן להם נפח. אני ממליץ לייבש עם דיפיוזר ואז להגיע עם המוס לנפח מקסימלי. זה מראה שהוא קצת יותר 'פאשן' - משוחרר, פתוח, נושם וטבעי, עם הרבה פריזים".

"צריך להבין שתלתלים זה לא רק טיפולים בחומרי עיצוב", מסכם אסף, "זה מתחיל בשלב החפיפה עם שמפו ומרכך - שמכילים מרכיבים של לחות והזנה. שיער מתולתל הוא שיער צמא, כמו שכל מתולתלת יודעת. וכמו כל דבר בחיים, כדי שמשהו יהיה מושלם - הוא צריך הרבה אהבה".