״מה השנה עכשיו?״, חשבתי לרגע. ״אה, 2016?״, אם כך ברור שאני יכול לפנק את עצמי בטיפול הפנים "קומבי סטאר" לגבר מבלי לחשוש שאני אצא קוקסינל (עצם העובדה שאני משתמש במילה הזאת מוכיחה שאני גבר פרמטיבי וחסון). טיפולי פנים לגבר הם אישיו, בזמן שלנשים יש את האפשרות להשוויץ במלתחה מתחדשת אחת למספר חודשים או אחרי ביקור בחו״ל, שינויים תכופים בשיער ואלפי מוצרי טיפוח ואיפור, כל מה שנותר לנו הגברים זאת עבודה קשה בחדר הכושר ומשחק מינורי בשיערות הפנים - זקן מלא, בלי זקן, זיפי בוקר.

הקומוניקט של טיפול הקומבי סטאר המותאם במיוחד לגבר מבית רונית רפאל הבטיח טיפול המשפר את מראה עור הגבר בזמן קצר. היות והקומבי היחיד שהכרתי עד היום כלל המבורגר בגודל משתנה+שתייה+צ׳יפס, ניסיתי להבין איזו קומבינציה הולכים לעשות על לעור הפנים שלי? האם אוכל להגדיל את הטיפול ולקבל גם אף סולד בשקל תשעים? בעצם, פאק איט! אני רוצה גלידה בגביע.

טיפול פנים לגברים ברונית רפאל (צילום: דני אופלינגר)
"אין לך הרבה שחורים" | צילום: דני אופלינגר

הטיפול מתחיל בשלב התזת האוקסי (חמצן) על עור פניו של הנסיין (להלן: אני) בצורה שתגרום לו להיראות צעיר יותר - תקוותי לצאת מהטיפול ולחדש קשר עם כל חבריי מבית הספר היסודי ״נעורים״ התבדתה במהירות - התזת החמצן נעשית בטמפרטורה קרירה כל כך שבחודש אוגוסט התל אביבי לא באמת צריך משהו נוסף כדי לשכנע אותי שהטיפול עושה לי טוב. מיד אחרי טיפול החמצן המרענן עברתי ניקוי עור על בסיס חומרים טבעיים -שלב יחסית בסיסי בטיפול שירגיש מוכר לכל מי שנאלץ ללכת לקוסמטיקאית בגיל ההתבגרות מחשש שיתקע לנצח עם שם החיבה ״פיצה עם תוספות״. הקוסמטיקאית המופלאה שטיפלה בי, גרמה לחוויה מתקנת, אני לא באמת יודע איזה ויטמנים הוחדרו לעורי באותו היום אבל הריח הנעים והמסאז׳ הקליל לפני גרם לכל העסק להפוך לכיף טהור.

אם כבר הזכרתי את המטפלת, חשוב לציין - מהרגע בו נכנסתי למרפאה היוקרתית ברחוב בזל, הרגשתי כמו #איטגירל ליום אחד. אין דבר יותר כיף מעשרות נשים צעירות ונאות שמקרקרות סביבך ומציעות: ״תרצה לשתות עוד מי מלפפון?״, במגוון מבטאים משתנה. אני חושש ששאר הנשים שביקרו במרפאה באותו היום שלחו לעברי מבטים נבזיים כי פלשתי בגסות לארון הקודש של האנטי אייג׳ינג שלהן. האם זה גרם לי להרגיש כמו גבר גס רוח שלוקח משהו שלא באמת מגיע לו? חשבתי על זה לא מעט בזמן שגמעתי עוד ועוד כוסות של מי מלפפון.

פילינג קריסטל היה הצ׳יפס בקומבינציית הטיפולים שקיבלתי. מטרת הפילינג כך נאמר לי היא הסרת השכבות העליונות של העור - כתוצאה מהסרת השכבות העליונות מוסרים גם חלק מהפגמים שנגרמו לו מההזדקנות הטבעית ומהחשיפה לסביבה. ״איך ניתן שלא לחשוף את עורי לסביבה?״ שאלתי בתמימות. ״זה הרבה עניין של רוגע ואורח חיים״ השיבה המטפלת ברכות. ״צריך לישון לפחות 7 שעות בכל לילה ולהשתדל להתעצבן כמה שפחות״, בגלל שאני מגיע ל-7 שעות שינה שבועיות במצטבר ואל הריב הראשון שלי עם חברי לעבודה אני מגיע עוד לפני כניסתי למשרד, הבנתי שטיפול הפנים הזה הוא בדיוק מה שאני צריך. בכל אופן, באמצעות מיכשור מיוחד שבראשו יהלום (נשבע) שכבות העור הישנות והמתות הוחלפו בעור חדש רענן ובעיקר עצבני פחות. אחרי טיפול הוצאת שחורים קלאסי (״אין לך הרבה״ שיקרה המטפלת בנימוס) הטיפול הסתיים ויצאתי אל חודש אוגוסט התל אביב כגרסה 2.1 של עצמי.

מהרגע בו יצאתי מהמרפאות אל החיים האמיתיים התפללתי שאפגוש מישהו שאני מכיר כדי שאווכח שאני לא ניתן לזיהוי. לצערי, אני לא מכיר אף אחד שגר בצפון תל אביב ובכלל - רוב האנשים ברחוב נראו כאילו הם לא מזהים את עצמם. כשהגעתי לעבודה כולם שאלו אם עשיתי משהו חדש, חייכתי בהתרגשות ובתחושה של ניצחון עד שהבנתי שהסתפרתי בערב הקודם. לסיכום - טיפול הקומבי סטאר לגבר הוא הפינוק הגדול ביותר שעור הפנים שלי זכה לו אי פעם, כנראה שגם הוא לא יגרום לי להיראות כמו כריס המסוורת׳ אבל נדמה לי שזו בקשה קצת מוגזמת. אפילו מרונית רפאל.

הכותב היה אורח ב"רונית רפאל", תל אביב.