פרויקט צילום Lady Manes (צילום: rhiannonschneiderman)
מתוך פרויקט הצילום של ריענון שניידרמן ובכיכובה | צילום: rhiannonschneiderman
אם נסתמך על המחקר הבא, דומה שהגיע הזמן לקחת פנייה אחורנית מהירה וחדה מכל אותן מכונות ביתיות להסרת שיער, סכיני גילוח, שעווה ולייזר, ופשוט להתענג על שיער הערווה שלנו. למה? ובכן, פרט לכך שזה חורף וכולנו זכאיות לפטור זמני, המחקר שנערך בקרב 1,870 נשים עבור חברת תרופות אונליין בשם UK Medix מצא ש-51% מהנשים לא "מעצבות או מסגננות את שיער הערווה שלהן" ו-45% מתוכן הודו שאין להן כוח בכלל להיות מוטרדות מעיצוב האזור המדובר. ומה לגבי הגברים? ובכן, גם הם זורמים. למעשה 62% סיפרו גם שבן זוגן "מעדיף את הלוק הטבעי", זאת כנראה בעקבות גווינית פלטרו שסיפרה בתכניתה של אלן דג'נרס שגם היא "הולכת בגדול על וייב שנות השבעים שם למטה".

תאשימי את הפורנו
פרויקט צילום Lady Manes (צילום: rhiannonschneiderman)
"היה כשסבתא שלי ראתה את התמונות והסירה אותי בתור חברה מהפייסבוק שלה" | צילום: rhiannonschneiderman

אין ספק שמדובר בחתיכת שינוי תפיסתי, במיוחד עבור דור שלם של גברים שצופה בפורנו וחושב שלנשים פשוט אין שיער ערווה (אחרת איך היה אפשר לצלם את כל אותן תנוחות חדירה בפוקוס בלתי אנושי ואינטימי להחריד?). אבל אם להיות הוגנות כלפי הגברים שלנו, הטרנד הקירח לא נבע אך ורק מדרישת בני הזוג ובינינו, לא כל אחד רוצה אותנו חלקות כמו תינוקות. האמת היא שלא מעט מאיתנו חושבות או למדנו לחשוב שיהיה זה נעים ואסתטי יותר אם נסיר את הכול. אבל בדומה למגמות בשיער שעל ראשנו, גם שיער הערווה עובר תקופות של טרנדים בעצמו. וכעת ניכר שלנשים פשוט נמאס להתעסק כל היום במריטות ובדאגה אינסופית לאיזור חלק ונקי כל הזמן. 

בתערוכת צילומים חדשה בשם "רעמות שיער נשיות" (Lady Manes) שצולמה על ידי רינון שניידרמן (Rhiannon Schnierman) בת ה-23, היא מנסה להעביר לכולם את המסר ש"לכו ת*דיינו, מספיק זה מספיק". ואם המסר נשמע לכם בוטה - חכו שתראו את התמונות.

שניידרמן עצמה מדגמנת לפרויקט והיא לא עושה לעצמה שום הנחות. זו בחרה להצטלם כשהיא עירומה לגמרי, ובין רגליה תמצאו שלל רעמות שיער מרשימות ומגוונות. הוורסיות של הרעמות נעות בין צמה שמגיעה עד הרצפה, תלתלים משונים ועוד כשכולם גורמים לצופים הרבה מאוד מבוכה.

פרויקט צילום Lady Manes (צילום: rhiannonschneiderman)
"אנשים כיסו לילדיהם את העיניים או סגרו את הספר או צחקו בהיסטריה" | צילום: rhiannonschneiderman
פרויקט צילום Lady Manes (צילום: rhiannonschneiderman)
"למה זה מוזר שתהיה לך רעמת שיער מדהימה וארוכה?" | צילום: rhiannonschneiderman
להגדרתה, מדובר ב"פרויקט צילום שצוחק על נורמות מגדריות קונבנציונליות. רציתי להגיד לאנשים שהם מגוכחים, רציתי לגרום להם לחוסר נוחות לשם שינוי. רציתי לאתגר את הנשיות ואת ההחפצה של נשים שעדיין כל כך נפוצה בחברה שלנו". שניידרמן אומרת שהיא מקווה שנשים יקבלו השראה מהפרויקט ושהצפייה בתמונות תגרום להם לשאול שאלות בדבר הנורמות החברתיות והמנהגים היומיומיים שלנו. "למה זה מוזר שתהיה לך רעמת שיער מדהימה וארוכה?", היא שואלת. "למה זה מגעיל שלנשים יש שיער בבית השחי או ברגליים? למה הדברים האלה גורמים לאנשים לחוש חוסר נוחות? למה זה בסדר לשפוט בצורה פתוחה מישהו בשל הגוף שלו?"

"סבתא שלי ראתה את התמונות והסירה אותי בתור חברה מהפייסבוק שלה"
פרויקט צילום Lady Manes (צילום: rhiannonschneiderman)
"כל הזמן לעגו לי שאני לא לובשת חזיה, לא מתגלחת, לא שוכבת עם גברים וכו'". ריענון שניידרמן | צילום: rhiannonschneiderman

לדברי שניידרמן, התגובות לתמונות היו מגוונות. היו כאלה שהסתירו את עיניהם של הילדים שלא ייראו את התועבה, היו כאלה שסגרו במהרה את ספר התמונות והיו גם כאלה שפשוט צחקו בהיסטריה. "זה היה מעולה. אני חושבת שהדבר המצחיק ביותר היה כשסבתא שלי ראתה את התמונות והסירה אותי בתור חברה מהפייסבוק שלה. עד ליום זה היא מתייחסת לסדרה בתור 'הפורנוגרפיה העירומה הזאת עם הפיאות'". מה שבטוח, לכל אלה שיחליטו ללכת על הטרנד השעיר, אין ספק שיהיה חורף נעים ובעיקר חמים יותר השנה.

>> ללכת עד הסוף: הטרנדים של העולם התחתון
>> אובססיביות: ישראליות מכורות להסרת שיער
>> הבחורה שמסרבת להתגלח

mako נשים: מחכות לך בפייסבוק