זיעה זה לא סיפור מגניב. אולי בסצנות סקס לוהטות על המסך הגדול זה נראה סקסי, אבל בפועל, כשאת מתהלכת בין המוני אנשים בחום יולי-אוגוסט, אין שום דבר מעורר תשוקה בעיגולים רטובים על החולצה. כדי להימנע מהזעה, רובנו פשוט משתמשים בדיאודורנט או נמנעים מחולצות בצבעים מסוימים – אבל בשביל אלו הסובלים מהזעת יתר חמורה (3-10 אחוזים מהאוכלוסייה) זה לא באמת מספיק.

עוד בערוץ הנשים:

יש גם טיפולים אינטנסיביים יותר בשוק: זריקות בוטוקס בבתי השחי או בכפות הידיים משתקות את בלוטות הזיעה לתקופה של כחצי שנה-עשרה חודשים. לפי המידע הזמין ברשת זהו טיפול קל ויעיל, אבל הוא קצר טווח וגם יקר לאורך זמן (כ-8,000 שקלים לטיפול). הסובלים מבעיית הזעה חריגה יכולים לבחור גם בניתוח לייבוש כפות הידיים הפותר את הבעיה לצמיתות, אבל לדברי מומחים מפתח "הזעה מפצה" באזורים אחרים בגוף. הטיפול החדש שהגיע לארץ לאחרונה, miradry, מציע פתרון לא פולשני להזעה בבית השחי בלבד, ומבטיח שלא נזיע יותר לעולם. כן, לעולם! מה שאומר גופיות בצבע ורוד פוקסיה, אפור עכבר, תכלת ים – ובקיצור, לא רק בשחור ובלבן. מודה, התפתיתי.

הטיפול שגרם לי להזיע. מפחד

אני לא מזיעה כרונית אבל בהחלט מזיעה. בת אדם, אתם יודעים. יוצא לי להימנע מבגדים מסוימים בקיץ ואחרי שיעורי אירובי אני משתדלת להימנע מהיתקלות עם בני אנוש. הגעתי לנסות את הטיפול החדש בקליניקה של ד"ר צחי וידר, מומחה בכירורגיה כללית והיחיד בישראל שמציע את הטיפול במכשיר. לדבריו, המירה-דריי הוכיח את עצמו כבר בארה"ב, אוסטרליה ואסיה, והוא בעל אישור ה-FDA.

אין תמונה
המכשיר הגואל, מירה דריי

כבר בפגישה הראשונה עם ד"ר וידר התחלתי להזיע בערימות. הוא הסביר לי בנועם מרגיע שמדובר, למעשה, באנרגיה אלקטרו-מגנטית שגורמת להרס בלוטות הזיעה בבית השחי באמצעות חימום סלקטיבי. בגוף יש בלוטות זיעה רבות, ולכן פעולה נקודתית המשמידה מספר קטן של בלוטות לא מפריעה לגוף ולא גורמת להזעה מפצה. בלוטות הזיעה שנהרסו בטיפול לא יגדלו בחזרה, ובכך הקץ לזיעה ולריחותיה.

ד"ר וידר הבטיח לי שאני לא ארגיש כאב במהלך הטיפול, כיוון שבתחילתו ירדימו לי את בתי השחי בזריקות הרדמה. כן, זריקות היישר לתוך בית השחי. אה, וזה לא מסרטן חלילה. יצאתי מהפגישה עם הבנה שזה הולך לכאוב רצח ושזה מסרטן ושאני נפרדת מהעולם הזה לשלום, נטולת זיעה. זה כל מה ששמעתי. שמיעה סלקטיבית, יו נואו.

את נושא הסרטן הצלחתי להדחיק אחרי שקראתי עובדות קיימות. אחרי הכול – זה עבר אישור FDA ורץ בעולם כבר שבע שנים בהצלחה יתרה. אבל הפחד המטורף סביב זריקות ההרדמה ערער אותי לחלוטין. הגעתי לטיפול אחוזת אמוק (אמיתי!) ומזיעה לחלוטין (אמיתי!) יחד עם רויטל, אישה יקרה, שהחזיקה לי את היד חזק ותמכה בי נפשית. הייתי צריכה את זה לגמרי.

ספינינג ללא עיגולים

ראשית, ניקו וייבשו לי את בית השחי טוב-טוב, ואז הגענו לזריקות. "זה ירגיש כמו זריקת הרדמה אצל רופא השיניים", הסביר ד"ר וידר (שוב, בנועם מרגיע). זה לא עזר. ניסיתי ללכת על דמיון מודרך, אמרתי לעצמי שאם ילדתי פעמיים בלי אפידורל ועשיתי ספינינג ואכלתי חריימה ממש ממש חריף  - אני יכולה לעשות את זה. עצמתי עיניים, נשכתי שפתיים וד"ר וידר התחיל לדקור. זה מציק, זה לא נעים, אבל זה סביל בהחלט. מהר מאוד מרגישים שהאזור רדום-עמום, והפעולה שלאחר מכן לא מורגשת כלל.

לאחר כ-40 דקות זה נגמר. הייתה לי סחרחורת נוראית, והסבירו לי שזה נורמלי. לקח לי שעה להתאושש ממנה, בעזרת מילה טובה והרבה מאוד חטיפי בריאות מתוקים. בשבוע-שבועיים שלאחר מכן המראה של בית השחי היה רחוק מלהיות חינני: האזור היה מאוד נפוח, היו בו שטפי דם בצבעים מתחלפים ובלילה הראשון היה לי קשה להירדם בגלל הנפיחות. משכך כאבים אחד וזה עבר, ומיום ליום נעשה קל יותר.

קמרון דיאז מזיעה (צילום: Johns PKI / Splash News, Splash news)
מה יש להתבייש? | צילום: Johns PKI / Splash News, Splash news

כעבור שבועיים-שלושה עדיין חשתי שהאזור רדום-מה. גם זה, הובהר לי, טבעי לחלוטין. חודש וחצי לאחר מכן – ואני יכולה לומר שהגעתי לנחלה. ההוכחה האולטימטיבית הייתה כשחזרתי משיעור ספינינג, שיעור ממנו נהגתי לצאת רטובה לחלוטין, בלי אף עיגול זיעה על הגופייה האפורה! בעיניי זה הישג כביר.

את הטיפול יש לעבור פעמיים, בהפרש של שלושה חודשים, ואז אתם יכולים להיפרד מהזיעה שלכם לעולמים.

בשורה התחתונה: למי שסובל באמת מהזעת יתר – מומלץ בחום רב. מי שיכול לחיות עם הזיעה צריך לעשות את השיקולים הכלכליים שלו, משום שהטיפול לא זול כלל. הדרך קצת מפחידה אבל היא לחלוטין אפשרית, גם לפחדנית ממש. אני לא יודעת מה יקרה בעתיד, אבל נכון לעכשיו – זה ממש עובד ושווה את זה.
16,500 שקלים, להשיג במרפאת O-R של ד"ר צחי וידר

>> 10 חברות שממש שווה לעבוד בהן אם את אישה