אין תמונה
ככה תתאפרי אם דחפו אותך על שולחן הקפה. לורן לוק מדגימה

הכירו את לורן לוק: מאפרת בריטית שמלמדת את גולשיה ביוטיוב כיצד להתאפר בסרטוני "עשי זאת בעצמך": באמצעות ניסיון עשיר ואינספור טיפים משעשעים ולבביים למתאפרת הקלאסית, מלמדת לוק את הגולשות איך ליצור עיניים מעושנות או כיצד להתאים את האיפור ללבוש. נשמע חביב, לא? אלא שבסרטון האחרון שלה החליטה לוק לעשות משהו קצת אחר, והיא העלתה הדרכה תחת הכותרת "כיצד תיראי במיטבך ביום שאחרי".

משחק המילים מבלבל בכוונה, ומכוון אותנו להניח שמדובר בלילה שאחרי סקס סוער עם פרטנר לוהט. מבט אחד מבהיר היטב שהכיוון הוא אחר לגמרי: המאפרת בת השלושים נראית חבולה וכואבת, עם פנס מחריד סביב העין ושריטות דואבות על הפנים. המסר ברור: "חבר שלך דפק לך את הראש בקיר? בואי ואראה לך כיצד להסוות את הסימנים בעזרת בסיס מייק אפ טוב".

אין תמונה
בוקר טוב בנות! היום נלמד איך להסתיר אלימות במשפחה

לא להסתיר - לצאת ולספר

החבלות על פניה של המאפרת אמנם מזויפות, אך המטרה לא יכלה להיות יותר אמיתית. הסרטון נוצר בשיתוף פעולה עם ארגון Refuge הבריטי, שהוקם למען נשים וילדים המתמודדים עם אלימות במשפחה - בעקבות נתונים המעידים כי 65% מהנשים שעוברות התעללות בביתן מסתירות זאת מהסביבה. "תפסיקו להסתיר את זה", מבקש הסרטון לומר.

שיעור האיפור מצליח לצמרר במיוחד, לאור העובדה שהמאפרת שומרת על סגנון נונשלנטי וכמעט טבעי, כשמפיה יוצאות המילים הסרקסטיות הבאות: "מייק אפ הוא בסיס נפלא להסתיר חבלות שהתקבלו כתוצאה מכך שמישהו דחף אותך היישר לשולחן הקפה".

אין תמונה
"שכבה אחרי שכבה של מייק אפ, ובסוף זה יכסה"
אין תמונה
"עבדי בעדינות, זה עשוי לכאוב קצת"

הבחירה המקורית לתקוף את הסוגיה החשובה באמצעות שיעור איפור התקבלה בהתחשב בכוח ההשפעה של לוק, המחזיקה 439,893 מנויות קבועות המבקשות ללמוד להתאפר בעזרתה. "החבלות בפניי לא אמיתיות, אבל התחושות היו הכי עמוקות שיש", אמרה לוק. "בעברי הייתי לצערי במערכת יחסים אלימה עם בן זוג. הוא מעולם לא היכה אותי, אבל לא פעם חששתי ממה שהוא עלול לעשות לי אם אומר את הדבר הלא נכון. הוא היה מגונן ושתלטן. לפעמים זה הרגיש כאילו אני חיה בתוך הר געש, שיכול להתפוצץ בכל רגע. הלכתי על ביצים רק כדי למנוע ממנו להשתולל ולרסק משהו".

בזמן שמגזיני אופנה מנסים לתקוף את סוגיית האלימות באמצעות דוגמניות יפות וחבולות, לוק בחרה בדרך ההפוכה, ובמקום להציג לראווה את הפנס, היא מלמדת כיצד להסתיר אותו. "להיפתח ולהיות כנה לגבי מציאות קשה כזו עשוי לגרום לנו להרגיש מאוד חלשות בפני החברים והמשפחה שלנו, אבל ההיפך הוא הנכון. כשאני הייתי באותו קשר כואב ידעתי ששום דבר שם לא הגיוני, אבל לא ידעתי שיש לי עזרה בחוץ". זאת הסיבה שלוק הצטרפה לארגון, וכעת היא מבקשת להעביר לכל הנשים המוכות שיש מי שיכול לעזור להן אם רק יפסיקו להסתיר ויתחילו לדבר.

>> שוקר חשמלי או בעיטה לאשכים? למדי את נקודות התורפה של התוקף