למתוח, ליישר ולשפר את מראה העור – הטיפולים האסתטיים שהיו פעם נחלתם הבלעדית של המפורסמים, הפכו בשנים האחרונות להיות חלק מהתרבות הכללית שלנו. ולמה לא בעצם? כיום אפשר להיראות צעירים וחיוניים יותר, בלי לבלות על ספת הניתוחים ובלי לקחת משכנתה. אלא שלמרות הנגישות הרבה של הטיפולים ועל אף כברת הדרך הטכנולוגית המשמעותית שעברנו, עדיין רבים חוששים לעשות את הצעד הראשון אל עבר השינוי המיוחל.

ד"ר איל קרמר, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית והמנהל המקצועי של 'ביוטי קליניק' מבית סופר-פארם, מונה את כל התפיסות השגויות שבגללן נשים וגברים נוטים להימנע מטיפולים כאלה, וגם מסביר מדוע רובם פשוט לא נכונים. בואו נתחיל.

זה ממכר

לא נכון. למעשה, ה"התמכרות" היחידה שעשויה להיגרם כתוצאה מהטיפולים, היא למראה משופר. כלומר, טיפולים אסתטיים יכולים "למכר" בדיוק כמו ללכת למספרה או למניקור, ורוב המטופלים בוחרים להמשיך בהם משום שהם פשוט עושים להם טוב. מומחה מקצועי ידע להמליץ על מינון הטיפולים הנכון עבור המטופל.

זה כואב

נכון חלקית. כל טיפול הכרוך בשימוש במחט עלול לגרום לאי נעימות רגעית בעת ההזרקה. עם זאת – לרוב מדובר בכאב קל שחולף תוך זמן קצר. כמו כן, ניתן להשתמש במשחות אלחוש שמסייעות להרדים את מקום ההזרקה בטרם השימוש ולהפחית באופן משמעותי את התחושה בעת ההזרקה.

ככל שנזריק יותר, מרווח הטיפולים יקטן

לא נכון. בדיוק להיפך – כשמקפידים על מחזור קבוע של טיפולים, למעשה לא מאפשרים לקמטים להעמיק, מה שבפועל גורם לכך שהמרווח בין טיפול לטיפול רק ילך ויגדל.

כל רופא יכול לבצע הזרקות

נכון חלקית. במדינת ישראל כל מי שמחזיק/ה ברישיון לעסוק ברפואה יכול לבצע טיפולי הזרקה. עם זאת, מומלץ לפנות לרופאים שעוברים הדרכה מקצועית מקיפה בנושא. את התובנה החשובה הזו מיישמים הלכה למעשה ברשת 'ביוטי קליניק' מבית סופר-פארם. ברשת כל רופא ורופאה עוברים הכשרה אצל ד"ר איל קרמר - מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

ההכשרה מתבצעת בהתאם לשיטת C-Lift שפיתח ד"ר קרמר ולמעשה מאפשרת אבחון והתאמה מיטביים של הטיפול למטופל. מדובר בשילוב שמכיל גם הזרקות וגם מכשור וזאת כדי להגיע לתוצאה הרמונית, לשיפור ועיכוב תהליכי ההתבגרות של הפנים, הצוואר והמחשוף.

ביוטי קליניק ד"ר קרמר (צילום: מרפאות ביוטי קליניק, מבית סופר-פארם)
מדובר בשילוב שמכיל גם הזרקות וגם מכשור וזאת כדי להגיע לתוצאה הרמונית, לשיפור ועיכוב תהליכי ההתבגרות | צילום: מרפאות ביוטי קליניק, מבית סופר-פארם

מי שמזריקה בשפתיים נראית כמו ברווז

לא נכון. מומחה מקצועי ומיומן ידע לבחור בחומר המתאים ובטכניקת ההזרקה המתאימה, מה שיאפשר להעניק לשפתיים מראה בשרני יותר, אך עם זאת - טבעי המשתלב עם מבנה הפנים.

בוטוליניום טוקסין משנה את ההבעות

נכון חלקית. אמנם, הזרקה מוגזמת של בוטוליניום טוקסין אכן עשויה להרפות יתר על המידה את השרירים בפנים, מה שעלול לגרום לשינוי מסוים בהבעה, אולם כיום מטפלים מקצועיים יודעים לעשות שימוש בבוטוליניום טוקסין ולהימנע ככל שניתן מלפגוע במראה הטבעי או לגרום לשינוי בהבעה.

טיפולים אסתטיים מתאימים רק לנשים

לא נכון. רוב הטיפולים האסתטיים אמנם מיועדים בעיקר עבור נשים, אבל בשנים האחרונות חודרות לשוק הטיפולים עוד ועוד טכניקות שמתאימות לגברים. אולי זה ההסבר לכך שבשנתיים האחרונות ניכרת עלייה במספר הגברים שבוחרים לבצע הזרקות קוסמטיות, אשר לרוב יתמקדו באזור הלחיים, קו הלסת, המצח או באף.

הפתרון לאף הוא רק ניתוח

לא נכון. במקרים רבים, היום אפשר "לפסל" אף גם באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית. הסיכוי לסיבוכים בעקבות הפרוצדורה הזאת נמוך באופן משמעותי ביחס לסיכונים הטמונים בניתוח.