הביטחון העצמי שלנו בגיל ההתבגרות מורכב מכמה אנחנו באמת מאמינות בעצמנו, כמה אנחנו עמידות ללחצים חברתיים וכמה אנחנו מסוגלות. ובכן, התשובה העגומה היא שאנחנו לא ממש. לפחות לא לפי סקר ישראלי שנערך לאחרונה ביוזמת המותג always.

הסקר שבוצע על ידי מכון רושינק בקרב 317 נערות בגילאים 16-24, מצא כי 91 אחוז (!) מהמשתתפות חשות ירידה בביטחון העצמי ובמסוגלות, לא מעט בשל המכשולים שהחברה מציבה בפניהן בדרך להגשמת השאיפות.

53 אחוז מתוכן דיווחו כי לאחר גיל ההתבגרות, החלומות שלהן נעשו מוגבלים יותר וככל שהגיל עולה, כך גם התחושה של הסיכויים להצליח ולגרום לחלומות להפוך למציאות.

ביטחון עצמי הוא ביטוי שגור וחשוב שמשתלב יופי עם מושגים כמו העצמה נשית וגירל פאוור, אבל הוא לא רק סיסמה שנזרקת לאוויר והוא ודאי לא מגיע ביום אחד. כשהנערות נשאלו מה יכול לגרום להגשים חלומות על אף כל אלה, 92 אחוז מתוכן ענו כי ביטחון עצמי הוא גורם מפתח, לצד תמיכה משפחתית.

כדי לסדוק את תקרת הזכוכית של הנשים, שינוי אמיתי צריך להתחיל בגיל מוקדם אצל נערות. כחברה, אנחנו חייבים להיות שם בשביל הצעירות ולתמוך בהן שביכולתן לעשות הכל ולהגשים את החלומות שלהן. 

always