התגובה של הח"כים שלמה קרעי ואריאל קלנר מהליכוד (גם אני לא שמעתי עליהם קודם, תעשו גוגל) להצעת החוק שנועדה להגן על נשים שעוברות אלימות כלכלית הטיסה לי את הדם לראש. ולא רק לי.

הזלזול השובניסטי, הפטריאכלי והחזירי במצוקה של נשים שכלואות במערכת יחסים לא שוויונית, הוא הרבה יותר מחוסר הבנה עמוק של הסיטואציה, הוא שימוש נבזי בכוח שניתן להם לבלימת מקרים שבהם בית הופך לאינתיפאדה.

סיוע ברצח של הנשמה. 

הנשים עליהן החוק נועד להגן חיות במציאות שבה בן הזוג משתמש בכסף כדי לשלוט בהן ולהחליש אותן, בין אם הקדישו את חייהן למשק הבית ולגידול ילדים כך שלא צברו ממון, דרך נשים שאין להן יכולת להשתכר מסיבות בריאותיות או נפשיות ועד נשים שחשבון הבנק שלהן מוחזק כבן ערובה אם לא יצייתו להוראות. חופש הוא בראש ובראשונה עצמאות כלכלית והן אסירות.

החוק נועד לחלץ נשים מבית כזה שבו יש מלך ומשרתת, ממערכת יחסים של ענישה, של השפלה, של דיכוי ללא גבולות. דמיינו לכם, זוג נורא שכמותכם, שהיא לא יכולה לקחת אפילו אוטובוס לים, או לחברה, לנשום אוויר, להירגע. מהיום - זה בגללכם. מצוקה, אומללות, חוסר אונים, חרדה, בכי ולילות ללא שינה - על שמכם. כל הכבוד, זה החותם שלכם.

השיא של מופע האימים הזה היה כשעמלתם להציג אותן בעין עקומה - לא רק שזרקתם קיבינימט את המפתח שיוציא אותן מהכלא, גם האשמתם אותן בגנבה.

אותה, את האישה שצפתה במהדורה שמדווחת על שתי נרצחות בהפרש של שעתיים וביקשה עזרה, להציל את עצמה ואת ילדיה, אחרת היא תהיה הבאה. את האישה שמצאה חור בתריס לתקווה, רגע לפני שקיבלה מכם מכה כואבת מסטירה.

כמה מנותקים אתם יכולים להיות? לדבר על 10,000 שקל לעצמה לקניות?! אלו נשים בשבי! שבסוף נרצחות.

הכסף המקולל הוא לא נדבה או מתנה על התנהגות טובה ומרצה, הוא שלה! בדיוק כפי שהבית הנקי והילדים המחונכים הם שלו.

אך בכל זאת מעט צדק כן נעשה, כשגילתם שהעולם כבר לא מה שהיה, שאי אפשר יותר להתייחס בלעג (ולהג) לכבודה של אישה, וחטפתם חזרה. כי מאחורי כל אישה מוחלשת עומדות נשים חזקות וגברים עם מידות טובות שלא יאפשרו יותר לשחרר לחלל האוויר מילים בריח נפיחות.

כמו שמלמדים בכל תנועת נוער בשיעור הראשון - עפרון אחד ניתן לשבור בקלות, אך אי אפשר לשבור חבילה. לא תרסקו אותנו, גם לא את התקווה.

אני מתפרנסת עצמאית מגיל 17 ומרוויחה היום יותר משניכם ביחד. כמוני עוד רבות. אני מבטיחה לכם שככה נגדל את הבנות שלנו, שלא יזדקקו לחמלה שלכם או למישהו ש"יעשה להן טובות". מבטיחה לכם שהתגובה החשוכה והמתנשאת שלכם הצעידה אותנו עוד צעד למדינה שוויונית יותר, שבה האישה לא תוותר על עצמאות כלכלית ואתם תעשו גם כביסות.

מבטיחה.