ב-1988 שיחקה סאלי פילד בסרט פאנץ' ליין בתפקיד הראשי וכמושא אהבתו של הגיבור, טום הנקס. שש שנים מאוחר יותר אותה שחקנית, שמבוגרת מהנקס בתשע שנים בלבד, שיחקה את אימו בסרט פורסט גאמפ. הנקס שיחק כמובן את התפקיד הראשי והמתגמל יותר.

קאט לקאסטינג המגוחך של טל מוסרי וטיילור מלכוב בהפקה החדשה של סינדרלה שתעלה בחנוכה הקרוב. אין לי שום דבר נגד אף אחד מהם. אני חושבת שטיילור (18) היא בחורה יפיפייה. טל מוסרי (45) היה ועודנו כוכב ילדים. אבל באיזה עולם הגיוני ללהק אותם כזוג? יש ביניהם פער של 27 שנים. הוא מבוגר מספיק כדי להיות אבא שלה, ולא סתם אבא שהכניס את החברה שלו מהתיכון להריון, אלא אבא שהכיר את החברה שלו אחרי הצבא, התחתן, עבר למושב ורק אז התפנה להרחבת המשפחה.

נועה הלניס ירון  (צילום: עצמי)
בגיל שמונה עשרה שידרתי שאני בוגרת, היום רואה את ההבדל. נעה הלינה ירון | צילום: עצמי

כולם יודעים שלנשים בתעשיית הבידור יש "חיי מדף" קצרים הרבה יותר מאלה של הגברים. בעוד שהגברים מקבלים את האופציה להתבגר בכבוד, מנשים מצופה להסתיר את גילן ככל האפשר, וכשהן אינן יכולות להתחמק בחן מהזקנה מצופה מהן לקחת צעד אחורה, אל מאחורי הקלעים, ולפנות את הדרך לשחקניות חדשות, צעירות ותמימות, שמשחקות שוב ושוב לצד גברים המבוגרים מהן כמושא אהבתם.

המשיכה לנשים צעירות אינה קשורה רק לאסתטיקה, אלא גם ליחסי כוח. נשים מבוגרות יותר הן בעלות ניסיון, חכמות ויותר מאיימות. בתור בחורה צעירה בעצמי אין לי כוונה לזלזל בנשים בנות גילי, אבל היום אני מבינה שבגיל שמונה עשרה שידרתי שאני בוגרת ומבינה, אבל שבע שנים אחרי אני בעצמי רואה את ההבדל.

יש עשרות נשים מעל גיל 35 שיכולות להיות סינדרלה. בר רפאלי יכולה למשל לחזור ולשחק את סינדרלה, בדיוק כמו שטל מוסרי חזר לשחק את הנסיך, ואם ממש רוצים אפשר ללהק מישהו בגילה של טיילור. אבל הליהוק הנוכחי מנציח, בסופו של דבר, את פערי הכוחות הכל כך פופולאריים - גברים שמחזרים אחרי נשים שצעירות מהן במספר עשורים כי הם מאוימים מנשים בנות גילם. הליהוק הזה משדר מסר ברור: התפקיד שלכן הנשים הוא להיות צעירות ויפות. אם אתן לא עונות לדרישות בבקשה תיעלמו מהמסך, או שתשחקו את האמא.