צוות תוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת" לא נשאר אדיש והגיב בתוכנית אמש (שלישי) לאונס הקבוצתי באילת שזיעזע רבים במדינה ועורר תגובות רבות.

במערכון ששודר בתוכנית, הכתבת לי נעים (בגילומה של עלמה זק) ראיינה שורה של גברים שעומדים בתור, ביניהם גם הזמר אייל גולן (אלי פיניש), הכדורגלנים דור מיכה ועומר אצילי (מריאנו אידלמן ורועי בר נתן) ומקורבו של ראש הממשלה, נתן אשל (שרון טייכר).

"בניגוד למה שאפשר לחשוב, התייר הישראלי דווקא מפתיע לטובה ומתנהג למופת", דיווחה נעים, "אפשר לראות את זה כאן בתור המסודר שעומד מאחוריי". אחד העומדים בתור התגאה: "איזה סדר, איזה תור, לא כמו בשנה שעברה, אז היינו באיה נאפה. אין מה להשוות, שם כולם על כולם". אחר הוסיף: "פה באמת כולם עומדים יפה בתור, זה מרגש. לא סתם הקדוש ברוך הוא בחר בנו מכל הקטלוג".

שחקני הכדורגל דור מיכה ועומר אצילי שנחקרו באחרונה בפרשת מין, המתינו גם הם בסבלנות לתורם. "יכולתי לשבת בספסל בכיף, לחכות ולתת לעומר לעמוד בתור לבד, אבל אנחנו חברים טובים, עושים הכל ביחד", הסביר מיכה ואצילי הוסיף, "אנחנו משחקים קבוצתי. אני מעביר לו, הוא מחזיר לי, אני נותן לו קטנה".

מי שלא זכה להנחות סלב הפעם הוא הזמר אייל גולן. "לי לא מגיע איזו קטנה, חבר'ה? אני מזמן בתחום, אתם יודעים את זה", אמר גולן, "אנשים מסתכלים עליי ואני חייב להוות דוגמה, זה עניין של חינוך ואני מאמין בחינוך. זה עובר מאב לבנו. לא סתם קיבלתי פרס בכנסת, פרס העומד המצטיין". מקורבו של ראש הממשלה, נתן אשל, הוסיף: "אני באתי הנה רק כדי לצלם".

מאז שידור המערכון התייחסו אליו גולשים רבים ברשתות החברתיות. אלינור מור גלס כתבה בפייסבוק: "הרגשתי את הבעיטה בבטן. לפעמים צריך לחפור בפצע המדמם ביותר של המדינה באמצעות הסאטירה כדי לזעזע את כולנו וכדי שנפנים שזה איום ונורא", כתבה. הגולשת סמדר גולן הוסיפה: "כל הכבוד על סאטירה נטולת פחדנות. שאפו".

הגולשת נחמה דותן כתבה: "בלי הנחות לאף סלב. האנסים לדורותיהם, מגיע לכם. הוריכם, נשותיכם העתידיות, ילדיכם ואפילו נכדיכם ידעו איזו מורשת השארתם אחריכם. לדראון עולם!". יגאלון חדד צייץ בטוויטר: "שאפו ל'ארץ נהדרת', המערכון הוא שימוש ראוי בסאטירה כדי להעביר ביקורת חברתית חריפה נגד חיפוף הענישה בנושא".