אתמול העלתה פאולה לרשתות תמונה שלה בתחתונים וחזיה, ועל הגוף כתובות הערות שגרתיות שנשים מקבלות או אומרות על עצמן כמו "שמנה", "ציצי ענק", "זרועות מתדלדלות". "אני בהלם מכמות התגובות", סיפרה פאולה הבוקר בפתיחת התוכנית, "זה מראה שלהרבה נשים זה פגע בבטן הרכה, תרתי משמע. שהן מכירות את החוויה הזו מעצמן. העליתי את זה לא רק בשבילי. הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו מאוד מושפע מאיך שאנשים מסתכלים עלינו וצריך לדעת לעצור את זה, זה מה שרציתי להגיד".

פאולה המשיכה וסיפרה למה החליטה לפרסם את התמונה החשופה. "אני מתעסקת בנושא הזה של דימוי גוף כבר כמה שנים, אומרת את המסר הזה בכל מיני דרכים ומעלה כל מיני תמונות שקשורות לדימוי גוף וכותבת על זה. לפני שנרדמתי אתמול בלילה יצא לי לחשוב מה גרם לי ללכת עוד צעד אחד קדימה עם הקיצוניות? התשובה היא שככל שאני רואה שהתרבות של האינסטגרם נהיית קיצונית והפילטרים נהיים קיצוניים ומחיאות הכפיים לרזון נהיות קיצוניות – ככה אני מרגישה שגם לכיוון ההפוך צריך להעביר את המסר. צריך להגיד די. נשים דופקות את החיים שלהן, לא הולכות לעבודות, לא יוצאות לדייטים, מסכימות שיתייחסו אליהן חרא בגלל דימוי גוף נמוך".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ❤︎ ❤︎ (@paularosenberg)

 

לדבריה, המסר המעוות של החברה עובר גם בהערה קטנה כמו "לא חזרת לעצמך אחרי הלידה". "די, לא רוצה להסתכל על עצמי דרך העיניים שלך, לא מתאים לך להסתכל עליי - אל תסתכל, אבל הגוף שלי לא מופקר להערות של אנשים", המשיכה פאולה, "להגיד למישהי 'קצת השמנת, נכון?' זה לא מתוק וזה לא עדין. אני פוגשת נערות שאפילו כשאומרים להן 'רזית בטירוף' הן נלחצות, כי הן שואלות את עצמן: 'מה זה אומר, שעד עכשיו לא הייתי בסדר?'".

"זה היה מסע גם בשבילי"

ליאון סיפר שקיבל הרבה תגובות גם הוא על הצילום. "הרבה אנשים שאלו אותי בתור בן הזוג שלך 'איך אתה מרשה לה להצטלם בתחתונים וחזיה'? ואני אומר חבר'ה, איפה אתם חיים, אנחנו ב-2021? אני לא צריך לאשר".

"יש לי דרכון ורוד שזה האישור מליאון להצטלם לבד", צחקה פאולה, וסיפרה שהתמונה צולמה כחלק מקידום של סרט דוקומנטרי חדש עליו היא עובדת בנושא דימוי גוף. "עמדתי בחנות תחתונים וחזיות ומדדתי תחתונים וחזיה בשביל להצטלם לתמונה הזו. בהתחלה מדדתי תחתונים שמכסים את הפופיק, ואז המותן נראית יותר צרה. גל העורך וגם אתה אמרתם, 'פאולה, אם את רוצה ללכת עד הסוף תלבשי תחתונים מתחת לפופיק', שרואים את הבטן, שהצדודים יצאו. וגם לי לקח רגע להגיד, 'מה, אני צריכה להראות את עצמי בתחתונים שפחות מחמיאות לי?' ואז אמרתי לעצמי שכן, שאם אני רוצה ללכת עם זה עד הסוף אז כן. זה היה בשבילי גם מסע. שי פרנקו מצלם אותי הרבה לתמונות אופנה, ואני מנסה להצטלם כמה שיותר אסתטית. ועכשיו אמרתי הפוך, זה לא-לא אסתטי".

ליאון סיפר שלצד תגובות רבות ומפרגנות שבהן אנשים כתבו לפאולה שהיא אמיצה, הייתה גם תגובה רעה אחת – לה הוא לא התאפק והגיב. "מישהי כתבה שבעיניה זה שטחי. כתבתי שהיא כנראה שטחית מדי להבין את העומק של התמונה הזו. סליחה, הייתי חייב, נפלט לי, סליחה, גם לי קופץ לפעמים".

"התגובות שהכי משמעותיות עבורי הן של נשים שכתבו לי 'גרמת לי להסתכל במראה ולשנוא את עצמי קצת פחות'", סיכמה פאולה, "הרבה ילדות כתבו לי. הכי מרגש אותי שמישהי כתבה לי, 'בפעם הבאה שמישהו יעיר לי אולי יהיה לי טיפה יותר אומץ לענות'. אם לכל אישה יהיה טיפה יותר אומץ, אז זה לא הכותרות שקיבלתי שחשובות, אלא השינויים הקטנים בחיים של כל אחת".