כשזויה פושניקוב הייתה בת 16 היא עברה אונס על ידי צעיר בגילה שחיבבה– אבל עד היום קשה לה מאוד להגדיר את עצמה כנפגעת תקיפה מינית. הבוקר התארחה בתכניתם של פאולה וליאון במסגרת הפרוייקט שלהם המינימום_זה_כלא: קמפיין חדש להחמרת הענישה לאנסים, וסיפרה את סיפורה.

"הייתי בת 16, אמרתי לא, זה לא עניין אותו. זה לא משהו שהדאיג אותו ואני לא יודעת אם זה גם משהו שמדאיג אותו היום. לפני חמש שנים התחלתי לדבר על זה ולתת לזה מקום בחיים שלי. לקח שנים עד שהבנתי שזה מה שקרה. הוא לא היה בן זוג שלי, הוא היה מישהו שמאוד חיבבתי. הייתי נערה, בסך הכל רציתי התנסויות של נערות, מישהו שיפגין בחזרה חיבה, לא רציתי שזה ילך עד ל... לא הייתי מוכנה לזה".

נערות רבות מקבלות מהחברה את המסר "נגעת נסעת" – אם התחלת מגע פיזי עם גבר, את לא יכולה לעצור ולהגיד פתאם לא. יכול להיות שרק רצית להתנשק – ומצאת את עצמך פתאם ביחסי מין עם חדירה מלאה. לדבריה של פושניקוב, זה בדיוק היה קו המחשבה שהכירה בתור צעירה. "אם הלכת איתו והראית שאת מעוניינת - אז או שאת נותנת את הכל, או שאת עובדת עליו ומכאיבה לו, ואיך את יכולה לעשות לו את זה? אמרתי לו לא, וזה לא עניין אותו. הלכתי הביתה וחשבתי שאולי זה היה דייט גרוע. עד היום אני לא רוצה לראות את עצמי כמי שעברה אלימות מינית".

לסיכום העבירה פושניקוב מסר חשוב לצעירים. "תחפשו את מי שרוצה אתכם בחזרה. האופן בו אתם נמדדים כגברים או כנשים בעולם לא מותנה במין שאתם עושים או עושות".

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון