רווקה בת 34, מרגיזה את ארגוני הנשים/עמרי קירון

ציפי חוטבלי, עוד מעט בת 34, לא תעזור לכם להגדיר אותה. כבר ארבע שנים, מאז שהפכה לחברת כנסת, מנסים במערכת הפוליטית להבין איך אוכלים את הבחורה הצעירה הזאת, ועל הדרך מקפידים לתייג אותה כ"ימנית קיצונית במיוחד" / "גזענית" / "שומרת נגיעה". אלא שלא רק שחוטובלי מוכנה ללחוץ ידיים לגברים (בראיון ל"ליידי גלובס" מינואר האחרון סיפרה שהפסיקה לעשות זאת רק כשנכנסה לפוליטיקה והבינה כמה חיבוקים כלולים בעבודה מול הפעילים בשטח), היא גם מציגה בשיחה אחד על אחד תדמית קצת אחרת מהפאנטית שכולם מדברים עליה. אז נכון, רק אתמול היא הגישה לוועדת הבחירות המרכזית בקשה למנוע מיו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, להתמודד לכנסת – אבל הצצה בקורות החיים שלה מספיקה כדי להבין שהח"כית הזאת פועלת בצורה מחושבת ומתוכננת הרבה יותר משנדמה.

היא גדלה ברחובות ולמדה בשנות התיכון באולפנת בני עקיבא בתל אביב. סיימה בהצטיינות את לימודי התואר הראשון והשני במשפטים באוניברסיטת בר אילן, והוסמכה כעורכת דין כמעט לפני עשור. לכנסת היא הגיעה אחרי התנסות קצרה בעולם התקשורת: ב-2006 השתלבה כחברת פאנל בתכנית הדיונים "מועצת החכמים" בערוץ 10, שם דאגה לייצג קו ימני מובהק ולבקר את ממשלת אולמרט שאחרי מלחמת לבנון, ומאוחר יותר השיקה טור קבוע באתר NRG ופרסמה מאמרים פובליציסטיים ב"מעריב".

ציפי חוטבלי (צילום: ינאי יחיאל)
חוטובלי. עדיין מחפשת חתן | צילום: ינאי יחיאל

בתקופת כהונתה בכנסת, כאמור, הצליחה חוטובלי לעורר לא מעט הדים, להפוך לאחת הדמויות המזוהות עם הקו הניצי בליכוד – ועל הדרך לעשות לנתניהו הרבה כאב ראש. כאחת מהתומכות הבולטות ברעיון ארץ ישראל השלמה קבעה בין היתר כי "יש להחיל את החוק הישראלי על אזור יהודה ושומרון", והצהירה כי היא "אינה פוסלת מתן אזרחות לפלסטינים". גם את ארגוני הנשים הצליחה לעצבן: כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה התבטאה בחריפות נגד הדרת נשים, ומנגד העלתה הצעת חוק המבקשת להעניק חסינות לחיילים דתיים מפני "שירת נשים". עכשיו, רגע לפני הפריימריז הבאים בליכוד, היא מחממת מנועים ומגלה "אני חולמת להיות שרת החינוך".

>> לכל כתבות המגזין