יש משהו ששיר אלמליח מאוד רוצה שיקרה בבית האח הגדול, משאלה פרטית שהיא הכי תשמח אם תתגשם: "הלוואי ואני אמצא שם חברה טובה", היא אומרת בחיוך מבויש, "אין לי כל כך חברות, רק שתיים-שלוש חברות טובות וזהו. גם אין לי ידידות, או שמישהי חברה הכי טובה שלי או שבכלל לא, אין אמצע. אז אם תהיה שם מישהי שאני אתחבר אליה, זה יהיה כיף. כי באופן כללי אני פחות מסתדרת עם נשים".

למה?
"נפגעתי מחברות שהיו לי, גיליתי שהן לא באמת חברות, שמאחורי הגב הן משקרות ומרכלות. ואני מזל עקרב, מי שפוגע בי לא נמצא בחיים שלי יותר".

את חושבת שהאנטי שאת מעוררת אצל נשים קשור למראה שלך?
"לא יודעת. אני יכולה להגיד לך שאחת החברות הכי טובות שלי היא בת 46 - הקוסמטיקאית שלי שעושה לי גבות ואיתה יש לי את החיבור הכי מדהים. פעם, כשאלרואי, בעלי, היה במחנה אימונים והייתי לבד בבית, היא באה אליי בשתיים בלילה כשהייתי עם התקף חרדה. אולי באמת העובדה שהיא אימהית כלפיי ואין בה שום קנאה – זה מה שיצר את החיבור בינינו. בכלליות, אני לא סומכת על נשים. אני זוכרת שבתיכון הייתה לי חברה ממש טובה שהיה לה יום הולדת וקניתי לה מתנה באיזה 250 שקל, זה היה המון כסף אז", היא נזכרת. "כשהגעתי אליה הביתה, היא פשוט לא התייחסה אליי. פתאום קיבלה איזה סיבוב בראש, תקעה אותי בחדר, דיברה אליי מאוד לא יפה ליד ההורים שלה. מאז היא ביקשה סליחה המון פעמים אבל לא חזרתי להיות איתה בקשר. אין מה לעשות, אני הכי מתחברת לגברים. אין לי חבורת בנות, למשל. החבר'ה שלנו באו מהצד של בעלי – כל החברים הם שלו, אני הגעתי לבד".

שיר אלמליח ​ (צילום: ניר אריאלי)
בנות מקנאות לה די בקביעות | צילום: ניר אריאלי

ואיך את עם בנות הזוג שלהם?
"אני בסדר איתן, לא חברות טובות".

קבלו את שיר אלמליח, הבייב המושלמת ומי שנכנסה לבית האח הגדול בעונת ה-VIP (ראשון ושלישי ב-21:00 בערוץ 2) בידיעה שהדיירות האחרות כנראה לא ישתגעו עליה. ואפשר להבין אותן: מדובר ללא ספק במתמודדת הכי מצודדת של העונה – ולפי השבוע הראשון, גם באחת המשעשעות. מספיק לשמוע אותה מכנה את אריאנה מלמד "ריהאנה", או מציעה להכניס לבית גם את סבתא שלה כי "היא וישראל יכולים להיות זוג נהדר" – כדי להבין שיש פה פוטנציאל קאלט מצוין.  

כמה ימים לפני הכניסה, בחדר שלה במלון בנווה אילן, היא מבקשת רגע כדי לתקן את הליפסטיק לפני שאנחנו מתחילות; שולפת ליפגלוס מהתיק ומתחילה למרוח ביסודיות.

זה בסדר שיר, את לא מצטלמת עכשיו, אנחנו רק מדברות.
"אה, נכון, צודקת (צוחקת). את רק מקליטה, כן? טוב, את יודעת, סתם מין הרגל כזה".

אסור לה לצאת מהחדר, את הטלפון לקחו לה בבוקר. "איך אסתדר בלי פייסבוק ואינסטגרם?", היא תוהה, "זה יהיה סיוט". במכנסונים וחולצה לבנה היא מתיישבת על המיטה. רגליים שלא נגמרות, שיער מתוח בקוקו לאחור, עיניים טובות. "היי, יש לנו אותה חולצה", היא צוהלת, ומצביעה על חולצת ג'ינס שזרוקה על המיטה. "טוב, חולצות ג'ינס מאוד הולכות עכשיו". מולנו יש מיטה נוספת, עמוסה בבגדים מקופלים; מתחתיה – כעשרה זוגות נעליים. כן, יש מצב לתצוגת אופנה בבית: "הסטייליסטית הייתה אצלי עד שתיים בבוקר", היא נאנחת, "כבר שבועיים אני רק מודדת בגדים ונעליים ואני שונאת מדידות! אבל אין ברירה, אם את רוצה להיות הכי שיקית".

האח הגדול VIP – אירוע הפתיחה (צילום: רועי ברקוביץ')
בערב הכניסה לבית. "אני מוניקה בלוצ'י הישראלית" | צילום: רועי ברקוביץ'

תגידי, מה אם מישהו יתחיל איתך בבית?
"אז אני אעמיד אותו במקומו ואגיד לו שאני אישה נשואה ושאם הוא רוצה אנחנו יכולים להיות חברים אבל לא יותר מזה. גם בחוץ אני אומרת – אני אישה נשואה ואתה תכבד את זה. היום כבר לא מתחילים איתי כי אני מוכרת ויודעים שאני נשואה".

איפה טבעת הנישואים שלך, בעצם?
"היא לא עליי עכשיו, כרגע יש לי רק טבעת אירוסים. כי אני רוצה להחליף את טבעת הנישואים, היא מאסיבית מדי. אני אוהבת טבעות עדינות".

"לא מתפשטת, עושה חצי עירום"

רואים עליה שהיא עצובה, באמת מתאפקת לא לבכות. רק הבוקר נפרדה לשלום מבעלה, הכדורגלן אלרואי כהן, וכבר היא מתגעגעת: "בדרך כלל אני מה זה לא מהטיפוסים שבוכים", היא אומרת, "אבל עכשיו אני רק מדברת עליו וכבר בא לי לבכות. לא יודעת, לא נפרדתי מאלרואי כמו שצריך, ויום הנישואים שלנו יהיה ב-23 לחודש, כשאהיה בבית האח, אז לכי תדעי מה זה יוציא ממני. אני גם חושבת – איך הוא יסתדר בלעדיי?"

שיר אלמליח ​ (צילום: ניר אריאלי)
הכי בעולם, אוהבת את סבתא | צילום: ניר אריאלי


ואיך את תסתדרי בלעדיו?
"זהו, האמת היא שלי יהיה יותר קשה כי אני לא אראה אותו בכלל, הוא לפחות יראה אותי בטלוויזיה".

איך נפרדתם? מה הוא אמר לך?
"הוא אמר לי – 'תהיי את' וזהו, נכנסתי למונית וישר התחלתי לבכות".

זה אחד מהסיפורים האלה: הם הכירו בתיכון, התחילו לצאת בי"ב, ומאז לא נפרדו: "אנחנו מהזוגות שנמצאים יחד 24 שעות ביממה, ואוהבים את זה", היא אומרת. "אלרואי הוא החבר הכי טוב שלי והחברה הכי טובה. הוא יודע למשל שאני לא אתנשק עם גברים אחרים, גם לא בשביל תפקיד. אני רוצה להיות שחקנית, אבל בלי לגעת בגברים אחרים".

איך זה אפשרי?
"תפקידים שמצריכים נשיקות או סצנות סקס – אני לא לוקחת. רק לא מזמן קיבלתי הצעה לשחק בסצנת סקס באיזו סדרה עם עוז זהבי, וסירבתי. זה מאוד מביך אותי, אני לא פלרטטנית ולא יודעת להתנהג ליד גברים אחרים. עכשיו למשל היו לי צילומים למגזין מקסים, הייתי צריכה להתקרב מאוד עם הפנים לגבר אחר, ופשוט נקרעתי מצחוק. הייתי נבוכה ברמות".

שיר אלמליח (צילום: יריב פיין וגיא כושי)
נכנסה למונית וישר התחילה לבכות | צילום: יריב פיין וגיא כושי

למזלה, הבעל האהוב מלווה אותה לכל מקום, ודואג להרגיע: "הוא מסתכל ונותן אישור לכל תמונה", היא מתמוגגת. "הוא נכנס מאוד חזק לעסק שלי ביחד עם הסוכנים שלי, עד שתתחיל העונה הבאה ונראה מה קורה איתו עם הכדורגל. זה משהו שעושה לי מאוד טוב. הוא דואג שלא אעשה טעויות, מאוד תומך ועוזר. אני מאחלת לכל בחורה גבר כזה".

בחודשים האחרונים השניים מתגוררים בניו יורק, כחלק מניסיון הפריצה שלה כדוגמנית בינלאומית; לארץ חזרה במיוחד לאח הגדול, "וכשתסתיים העונה אני חוזרת לשם", היא אומרת. הלו"ז שלה מסודר שבועות ארוכים קדימה, ואפילו את צאצאיה העתידיים הכניסה ליומן: "ילדים יגיעו בעוד שנה וחצי-שנתיים, אחרי שאסיים כמה דברים שאני צריכה לעשות", היא חורצת.

המטרה, בסופו של דבר, היא להגיע לליגה של הגדולות. אדריאנה לימה היא המודל, בר רפאלי פחות. "בר מדהימה אבל אף פעם לא הסתכלתי על אנשים בארץ כעל דוגמה בשבילי, אני שואפת רחוק". את קים קרדשיאן לעומת זאת, היא בטוחה שהיא לא סובלת: "קודם כל, היא התחילה מפורנו. וחוץ מזה היא משוחקת מדי, יש לה מאפרת שנמצאת איתה כל הזמן בבית ומסדרת אותה על הבוקר, לא מתחברת לסוג כזה של דיוות.

שיר אלמליח (צילום: meredith williams)
מורידה בגדים. "כל הדוגמניות עושות את זה" | צילום: meredith williams

"עכשיו אני עושה קמפיינים של שאנל, ורסאצ'ה, הייתי באיטליה לצלם קמפיין ל'אינקנטו', שזו חברה להלבשה תחתונה הכי גדולה שיש ברוסיה, כל רוסיה מלאה בשלטים שלי. והייתי בפרמיירה של הסרט החדש של בלייק לייבלי והאריסון פורד, וראה אותי שם אחד המפיקים הגדולים, טום רוזנברג, שהפיק גם את 'אחת שיודעת'. הוא  ביקש שאגיע לאל איי לראות אותו. לא כיוונתי לזה אבל פתאום נפתחה לי דלת אז אמרתי לו 'חכה, אני צריכה לחזור לארץ, אבל אני אחזור אליך'. מכתירים אותי במגזינים בחו"ל כ'מוניקה בלוצ'י הישראלית' וזה גורם לי לבכות מהתרגשות". 

אבל בארץ את מתוייגת כדוגמנית המתפשטת. מעצבן?
"כשאני רואה כותרות 'שיר אלמליח שוב מתפשטת', זה מביא לי את העצבים. אני לא מתפשטת, אני מדגמנת הלבשה תחתונה ובגדי ים וגם עושה חצי עירום, אבל ככה זה דוגמניות בכל העולם, כל הדוגמניות של הספורט אילוסטרייטד עושות את זה. למה לא לפרגן ולהגיד 'שיר אלמליח עושה דברים גדולים, מגיעה ליעדים שהיא מציבה לעצמה'?".

"ברור שאני אהיה בבריכה, איפה אני אהיה?"

היא בת 24, נולדה בקצרין, הבכורה מבין שלושה ילדים. אביה איש צבא, אמה מנהלת חשבונות. בגיל 13 עברה להתגורר אצל סבתא שלה, "שאותה אני הכי אוהבת בעולם", היא מכריזה. "וגם את אלרואי ואת אבא ואמא תרשמי שאני אוהבת, שלא  ייעלבו. אבל סבתא שלי היא החיים שלי, והיא אישה חולה אז טיפלתי בה. יש לה אסטמה אז הייתי קמה בלילה לעשות לה אינהלציה, עזרתי לה לבשל, ישנתי איתה בלילות".

שיר אלמליח ​ (צילום: ניר אריאלי)
במשך שבועיים מדדה בגדים | צילום: ניר אריאלי

נשמע מלחיץ, להיות המבוגר האחראי בבית בגיל 13.
"אבל אני אהבתי כל כך לישון איתה. וגם עזרתי לאמא שלי לטפל באחותי הקטנה, שנולדה כשהייתי בת 12. תשמעי, זה די שמר עליי, אולי זה מסביר את זה שכל החיים שלי הייתי רק עם גבר אחד".

בכלל, את ממש שמרנית יחסית לדוגמנית שהצהירה שאין לה בעיה עם עירום, "בתנאי שלא יראו את הפטמות".
"זה מה שאני מנסה להסביר לכולם, שעבודה זה עבודה, ואני זאת אני. תמיד היה לי אופי כזה שאמרתי לעצמי - אני לא רוצה ללכת עם כל הגברים בשביל למצוא מישהו, אני רוצה מישהו אחד שיהיה לי טוב איתו. אני לא רוצה שם רע. אף אחד לא יכול לבוא ולהגיד שהוא היה איתי, לא בתעשייה ולא בכלל, כי הייתי רק עם אלרואי. אני אוהבת את זה. וכמו שהעבודה שלך זה לשבת עכשיו לדבר איתי, העבודה שלי זה לקום בבוקר, ללכת לצילומים ולחזור הביתה. אם הייתי שחקנית והייתי צריכה לשחק דמות של לסבית, היית שואלת איך אני יכולה לשחק לסבית כשבתכל'ס אני נמשכת לגברים? זה משחק".

אבל את יודעת מה את משדרת. ברור לך שגם עכשיו באח הגדול, יגידו שלקחו אותך על משבצת הכוסית בביקיני שתהיה בבריכה כל היום.
"ברור שאני אהיה בבריכה, אז איפה אני אהיה? בטח גם במטבח, אני אבשל ואנקה, אבל גם הרבה בבריכה. אין שם הרבה מה לעשות, משעמם בבית. אני אהיה הרבה בבריכה, ושיגידו מה שיגידו".

"אני יכולה לבוא לבנאדם ולהגיד לו 'השמנת' והוא ייפגע"

מבין כל המתמודדים בעונות "האח הגדול" עד כה, אלמליח הכי התחברה לאחי נתן ולאלירז שדה. "הם לא רבים, לא מתלהמים, יודעים להביע את דעתם בלי לריב", היא מתפעלת. "לעומת זאת, את פרידה הכי פחות אהבתי, לא מסכימה עם זה שהיא הכניסה תנ"ך לשירותים. אומרים לך שזה מפריע, ואת עושה דווקא? אז כאילו לסוג אנשים כזה אני פחות מתחברת".

שיר אלמליח
עם בעלה. סירבה לסצנת סקס עם עוז זהבי

מה עם ליהיא גרינר? אהבת?
"אני בחיים לא הייתי בוגדת בבית האח הגדול, ולא בכלל. אני אישית לא אוהבת בגידות. אני חושבת שאם אני לא ארצה להיות עם בעלי אני לא אהיה איתו ואז אני אעשה מה שאני רוצה".

מה הכי מלחיץ אותך בהשתתפות בתוכנית?
"אני פוחדת לצאת מישהי שאני לא. כי אני לא בן אדם עצבני, אני לא משדרת עצבים, אבל בגוף אני עצבנית, המוח שלי חושב עצבני, ואני קצת מפחדת שזה יתפרץ החוצה. אם נגיד מישהו שם לא יבוא לי טוב, ובטוח שזה יקרה כי אי אפשר לאהוב את כולם, אז אני לא יודעת איך אני אתמודד עם זה. יהיה לי קשה לראות אותו כל הזמן. אבל מה שהכי יכול לחרפן אותי, זה שאני לא אתאמן. הבאתי איתי משקולות, אני מרימה 20 קילו, ואני חייבת לשמור על שגרה של כושר".

לא נעים לי להגיד, אבל יש מצב שתשמיני. מתמודדים שם נורא עולים במשקל, קחי בחשבון.
"אני לא דואגת, גם כי אין לי נטייה וגם כי אני יודעת שאשמור על שגרת אימונים. המאמנת שלי השאירה לי דפים של תרגילים לעשות, ואני מתאמנת מאוד חזק. אני אקום כל בוקר לפני כולם כדי להתאמן ולהתקלח בסבבה. אני הכי שומרת על העיצוב והחיטוב, יש לי פגישות נורא חשובות אחרי האח. אבל רגע, לאט לאט. קודם אכנס לבית, ואני מקווה שיהיה כיף. באמת אין לי מושג מה יהיה שם, כי אף פעם לא הגעתי למקום כזה שאני צריכה להיות כל הזמן עם אנשים שאני לא מכירה, אף פעם לא הייתי בסיטואציה כזאת".

שיר אלמליח ​ (צילום: ניר אריאלי)
יודעים שהיא אישה נשואה, לא מתחילים איתה | צילום: ניר אריאלי

אולי בצבא?
"כן. בצבא באמת גיליתי שאני לא טיפוס של בנות, שאני פחות סומכת על בנות. היה לי קטע שהבנות נעלו את כל הדברים שלי בחדר ולקחו את המפתח ועשו את עצמן שהן לא יודעות איפה הוא. הן קינאו שאני עושה יומיות והן לא, כי ישנתי אצל סבתא שלי אז הייתי צריכה לצאת כל יום בשבע ולחזור בבוקר. המפקדים שלי היו החברים שלי, איתם הסתדרתי הכי טוב. יש לי טבע להסתדר יותר עם גברים".

יש הרבה דיבור לאחרונה על מפקדים בצבא וחיילות יפות, אפרופו מאי פטאל.
"מה פתאום, לא היה כלום. היה לי מפקד אחד שהוא יותר מבוגר מאבא שלי ומפקד אחד שהיה אז בן 30, והכל איתם היה בקטע מצחיק וכיפי, הם פירגנו לי, שמרו עליי. גם לא ראיתי סביבי מפקדים מטרידנים, אני לא חושבת שהם הרוב. בכלל, אני מאמינה שאם את לא פותחת את הדלת אף אחד לא נכנס".  

יש גברים שנכנסים גם בדלת נעולה הרמטית, את יודעת.
"ברור שיש גברים שמטרידים ואני לא מכירה את הסיפור של מאי, אבל באופן כללי אני חושבת שיש גם נשים שדחפו לשם ואחר כך התלוננו, יצא לי לראות מקרים כאלה גם בצבא וגם באזרחות. אז אני לא נותנת פתח לדברים כאלה, לא מפלרטטת. תמיד אכבד את בעלי על הצד הטוב ביותר".

תגידי, יש משהו שהיית רוצה לעבוד עליו בבית האח? איזו תכונה שבא לך לטפל בה?
"הייתי רוצה לדעת לסלוח, לא למחוק אנשים כל כך מהר, לתת הזדמנות שנייה. אולי אני צריכה לטפל גם בחוסר הטאקט שלי, לפעמים בעלי מעיר לי על זה. יש לי הרבה קטעים שאני פשוט פדחנית ברמות, כאילו, אני יכולה לבוא לבן אדם ולהגיד לו 'בואנה, השמנת'. והוא ייפגע ואני כאילו לא התכוונתי לפגוע, באתי לצחוק איתו כזה, את מבינה?"

מושיק ושיר עושים פוזות בחצר (צילום: מתוך "האח הגדול VIP", שידורי קשת)
עם מושיק עפיה, בבית. רק שלא תתעצבן | צילום: מתוך "האח הגדול VIP", שידורי קשת

כדאי שלא תגידי משהו כזה לדייר בבית, למשל.
"נכון. אבל אני חושבת שהדיירים יאהבו אותי. בעצם אולי. בעצם חצי חצי".

מה הכי היית רוצה שיעבור לצופים?
"שדוגמנות זה עבודה, ושבמציאות אני אישה של גבר אחד שמנקה ומבשלת, אישה של בית, של עקרונות, בן אדם שקורא כל יום תהילים. אני רוצה שיראו שבסך הכל אני ילדה טובה".

לכל כתבות המגזין