החיים האישיים של כוכבי מטורף (Maniac) הפכו את המיני סדרה המצופה של נטפליקס למדוברת אפילו יותר ממה שהיתה מלכתחילה. כאילו לא מספיק שהיא מתהדרת באמה סטון בתפקיד ראשי, בחודשים האחרונים מתרוצצות שמועות שהיא וג׳סטין ת׳רו, שמשחק לצדה בסדרה, הם זוג טרי ולוהט ורק מעמידים פנים שהם בסך הכל חברים. מה שהפך את השמועה הזאת לעסיסית עוד יותר, היא העובדה שת׳רו התגרש לאחרונה מג׳ניפר אניסטון, והיא ואמה סטון חברות טובות (מי רצה עסיס ולא קיבל?).

עד כאן הרקע הצהוב של מטורף. אם תרצו לחפש בה איזשהו סממן למתח מיני בין השניים - אתם יכולים לשכוח מזה. מטורף היא מסע מטורלל, מצחיק, מעיק, מוזר ומעציב. סטון וג׳ונה היל, כוכבי הסדרה שחתומים על הפרויקט גם בתור מפיקים בפועל, הם אוון ואנני - שני ה"שפנים" בניסוי מעבדה של חברת תרופות. ת׳רו הוא הדוקטור המשוגע שמוביל את המחקר, שמטרתו להעביר את הנסיינים טריפים של חזיונות פסיכולוגיים עמוקים, שאמורים לעזור להם להגיע אל מקור הבעיות הנפשיות שלהם - ולהבריא אותן.

אנני היא צעירה בודדה וטרודה, שרדופה על ידי שורה של טרגדיות משפחתיות ומסתובבת בעולם בחוסר מנוחה. למרות שהיל והיא מקבלים זמן מסך שווה, לא סתם תייגו את הפרויקט עד כה כ"סדרה של אמה סטון בנטפליקס". סטון היא אחת השחקניות המהפנטות של זמננו, וכשהיא נכנסת לנעליה של אנני לא נותר דבר מהאישיות המתקתקה שלה במציאות. היל הוא אוון, בן עשירים סכיזופרני שהמחלות הנפשיות שלו לא מאפשרות לו להחזיק בעבודות או לקיים קשר אנושי אינטימי. כשהוא וסטון על המסך ביחד, קל לשכוח שהוא בכלל שם. בכלל, מלבד ת׳רו המבריק, אף דמות בסדרה לא מצליחה להשתוות לסטון, ושניהם יחד, עם קצת עזרה מסאלי פילד, משדרגים את מטורף ברמות, ובכן, מטורפות. 

קשה להגדיר את הסדרה ואת מה שהיא מנסה לומר, ונדמה שגם לא חייבים. היא משלבת בין מדע בדיוני, סאטירה, נונסנס, מותחן פסיכולוגי ודרמה משפחתית, ולרגעים היא גם פארודיה על כל אלה. אוון ואנני מזגזגים בין פנטזיות מתקופות עבר שונות, מחליפים תלבושות ודמויות, כשברקע הצוות המדעי מטפל במשבר שמשפיע על הניסוי כולו - כשהמחשב שלהם לוקה בדיכאון. מטורף היא ממש לא צפייה למי שרוצה לשים משהו ברקע, אבל היא גם לא תגבה את המחיר הנפשי שסדרות דרמה פסיכולוגיות גובות לעתים. כן, היא עוסקת בנפש, במחלות שלה, בהתמודדות עם טראומות ובקשיים בייצור קשר אנושי, אבל היא גם מספיק מטופשת כדי להעלות לכם חיוך.

המשוגעים לאסתטיקה יעופו במיוחד על הסדרה הזאת מבית נטפליקס: היא משלבת באופן מופלא ומוזר אלמנטים נוסטלגיים (למה כל המחשבים בה מהאייטיז?), עם אלמנטים עתידניים, וריאליזם (כדי שנזדהה עם הסיפור והגיבורים) עם סוריאליזם - כדי שנצא איתה למסע טריפי לחלוטין. מטורף היא מטורללת ומשונה, וגם אם לא מדובר ביצירת מופת - היא מספיק מיוחדת, מסקרנת ועשויה היטב כדי להיחשב להצלחה עבור נטפליקס.