2.60 קילו מפרידים בין חייה הישנים של לוסי דובינצ'יק לחייה החדשים. לתוספת הזו, שנולדה רק לפני שבועיים, קוראים אור דובינצ'יק פוקס. פרי אהבתם המשותף שלה ושל חגי פוקס, שיפוצניק מרמת גן שהכירה כששניהם היו מאושפזים בבית החולים. באוגוסט האחרון הגיע פוקס לאיכילוב כדי לעבור ניתוח בעקבות תאונת גלישה ובמקומו מצא בבית החולים משהו אחר לגמרי: זוגיות וילדה משחקנית מפורסמת שאושפזה עם שברים בכל רגליה, באגן ובירכיים, לאחר שנפלה מקומה רביעית והסעירה את המדינה. ביום שהכירו עבר לגור בחדר שלה במחלקה. שבוע אחרי, הוא הציע לה נישואים והיא אמרה כן. תשעה חודשים אחרי, נולדה אור הקטנה. "אנחנו בתחרות מי יישן קודם", מספר פוקס. "מי שנרדם קודם ניצח כי השני נשאר ער ומטפל באור. אני מנצח אותה בלילה כי אני הולך לישון לפני. לוסי חיית לילה. ישנה בעיקר בבוקר".

עכשיו שעת צהריים ודובינצ'יק קופצנית, לא מסוגלת כמעט להתרכז לעשר דקות רצופות. היא מעשנת, שותה רד בול, הולכת לקנות עוד סיגריות, מדברת בנייד עם הבת הבכורה אלמה, ועם עוד כמה אנשים על "עניינים דחופים" ואז הולכת לחפש שקע להטעין אותו, במקביל לביקור בשירותים. חגי מחפש מים חמים למלא את הבקבוק במטרנה. "בלילות האחרונים אור בוכה יותר כי היא רעבה", אומרת דובינצ'יק. "אני מנסה להיניק כל הזמן, אבל אם היא יונקת היא לא יורדת לי מהציצי שעה. אנחנו באמת צריכים לקנות משאבה. כשהיא אוכלת מבקבוק תחליפי חלב היא שבעה והכל טוב. אבל אני בעד הנקה כמה שיותר כי זה יותר בריא".

לוסי דובינציק - ליד (צילום: רונן פדידה)
צילום: רונן פדידה

כבר שנים שדובינצ'יק בת ה-35 מפרנסת יפה טורי רכילות שעוסקים בחייה הסוערים. היא החלה לשחק בגיל תשע, שנתיים אחרי שעלתה עם הוריה מרוסיה, ופרצה לתודעה בגיל 13 בזכות התפקיד בסרט "קלרה הקדושה" עליו זכתה בפרס אופיר ובזכותו הפכה לכוכבת ענקית בארץ. מאז קיבלה תפקידים בסרטי קולנוע, טלוויזיה, התמקדה בתיאטרון אבל לא הצליחה לשחזר את ההצלחה הגדולה ההיא. במקביל לקריירה שלה, הביאה את בתה אלמה, היום בת עשר, יחד עם השחקן ג'וני פיטרסון שכיכב לצידה ב"קלרה הקדושה". ב-2010  נישאה לבימאי שי בן עטר אך הם התגרשו אחרי שנתיים. בינואר 2017 קיבלה הצעת נישואין מבן זוגה, אוהד האקר, אך אחרי חודשים נודע כי הם נפרדו. בסדרה "מחוברים" נחשפה כחברתו הקרובה של אסי דיין, והציגה אורח חיים אינטלקטואלי על גבול המאוד פרוע.

לפני שנתיים הגישה בקשה לפשיטת רגל לאחר שנקלעה לחובות של 156 אלף שקלים בעקבות הלוואות מהבנק שלקחה לטובת השקעה באפליקציית אוכל. כמה חודשים אחר כך דובינצ'יק הגיעה להסדר פריסת חובות ונראה שדברים התחילו להסתדר. היא המשיכה לשחק בתיאטרון באופן קבוע, ובחנה הצעות מקצועיות נוספות. ב-1 לאוגוסט נודע כי נפלה מקומה רביעית מחלון דירתה ביפו. היא אושפזה באיכילוב במצב קשה אלא שאז הגיעה התפנית בעלילה. "את חגי פגשתי דרך מכר משותף בשם גל שהיה איתו בחדר בבית חולים. הייתי יורדת לעשן ופוגשת אותו כל הזמן ואז אחרי קצת יותר משבועיים חגי ניגש אלי ואמר לי שגל משתחרר ושהוא שלח אותו לשמור עלי".

לוסי דובינציק - ליד (צילום: רונן פדידה)
צילום: רונן פדידה

חגי, ככה זה גם מהצד שלך?
חגי: "היא חטפה אותי לחדר. הייתי סקרן לגביה והיא נדלקה עליי בטירוף. היא אמרה לי 'בוא תראה את החדר שלי, חדר עם נוף לים, לבד'. הוא היה הרבה יותר טוב מהחדר שלי. הייתי מופתע שהיא עפה עלי ככה, האמת. לא ציפיתי. הייתי צריך ללכת למחלקה שלי והחלפנו טלפונים כי הבטחתי לה שאני חוזר. חיכיתי שהיא תתקשר. הייתי קצת הארד טו גט והיא התקשרה אחרי חצי שעה. היא שאלה איפה אני ואמרתי לה שאני בדרך".

לוסי: "הוא חיכה לראות אם אני רצינית. לי זה היה ברור שזה הולך לכיוון רומנטי כי הייתה לי תחושה. הוא בא ובאותו יום שהכרנו הוא נשאר לישון אצלי. יום אחרי זה נזפו בו כי אסור לו לצאת מהמחלקה שלו ולישון במקום אחר. ענייני ביטוח. אז הוא ביטל את הניתוח שלו ועבר לגור איתי בחדר".

ביטלת את הניתוח? זה לא מסוכן?
חגי: "סוג של. ביטלתי אבל זה לא ממש בגלל זה. הגעתי לבית חולים ואמרו לי שנשבר לי הצוואר. אחרי כמה בדיקות אמרו שאין לי כלום ואני יכול להשתחרר הביתה ואז אחרי בדיקות נוספות אמרו לי שאני כן נכנס לניתוח. בהתחלה דובר על ניתוח בעוד שלושה שבועות אבל אז אמרו לי שעוד שלושה ימים. אז אמרתי שאני מעדיף לחכות שלושה שבועות ולראות מה יקרה. דחיתי את הניתוח והם שיחררו אותי ועברתי לטפל בלוסי. הייתי עם צווארון והיו לי כאבים נוירולוגים בידיים והייתי צריך להחזיק אותם בגובה הסנטר כי זה כאב אחרת. ככה הלכתי לישון איתה בחדר".

לוסי דובינציק - ליד (צילום: רונן פדידה)
צילום: רונן פדידה

ישנתם באותה מיטה מההתחלה?
חגי: "בהתחלה ישנתי על מזרן על הרצפה ואז עליתי למעלה אחרי יום. אחלה מיטות. אני מתגעגע למיטות האלה. באמת. זה נוח שיש גלגלים וגם המקום. הייתה יופי של בריזה בחוץ והיה כיף שם חבל על הזמן".

מה ידעת עליה?
חגי: "מה ידעתי. ידעתי שהיא שחקנית, שהיא נפלה מהחלון ושהיא בבית חולים. אני לא יותר מדי מעורב בעניינים האלה אז לא ידעתי יותר מדי. הרגשתי שהאנרגיה שלה מיוחדת ושאין דברים כאלה. הרגשתי שמצאתי את הנשמה התאומה שלי".

לוסי: "הוא אמר לי פעם שהוא אפילו היה דלוק עלי מהסרט 'קלרה הקדושה'".

"התחיל בנשיקה ואז התקדם"

לא רק במחלקה הופתעו מהרומן המתהווה, גם מסביב. הסיפור על שחקנית שמגיעה לבית החולים בנסיבות קשות אחרי שנפלה מקומה רביעית ומוצאת את אהבת חייה בבית חולים ותוך כמה ימים הם מחליטים להתחתן נשמע כמעט דמיוני. אבל בני הזוג חוזרים ואומרים שמדובר בהיריון מתוכנן שנעשה על מיטת בית החולים, במזרן ברוחב של 1.10 מטרים בחדר עם נוף לים בזמן ששניהם סובלים מפציעות. "הצוות לא האמין שהיא בכלל מסוגלת להיכנס להריון", אומר פוקס, "הסתכלו עלינו מוזר כשביקשנו בדיקת היריון".

לוסי דובינציק - ליד (צילום: רונן פדידה)
צילום: רונן פדידה

איך פיזית זה אפשרי בכלל לחשוב על זה כשאת עם עצמות שבורות ואתה עם צווארון?
לוסי: "באופן כללי היו לי הרבה כאבים גם כשנגעו בי וגם שלא, אבל היה לי פחות כואב כשחגי נגע בי. עוד לפני שהכרתי את חגי אז לקחו אותי להתקלח וצרחתי שם לאחיות כמו פסיכית. גם לנו היו כל מיני שלבים. היינו חלשים או התחזקנו. זה לא היה סטטי העניינים עם הכאבים".

חגי: "זה לא היה כזה פסיכי. זה היה טבעי לגמרי".

טבעי כן אבל הנסיבות לא ממש טבעיות.
חגי: "שני אנשים שמטורפים אחד על השני אז זה מתחיל בנשיקה ואז מתקדם".

לוסי: "התווכחנו על זה לא מזמן. אמא של חגי היא זמרת ודיברנו על איך שכשאתה על במה יש אדרנלין כזה שגם אם אתה סובל מכאבים אתה לא מרגיש את זה בכלל, רק כשאתה הולך למאחורי הקלעים. זה נפוץ מאוד. אצלי זה הרגיש ככה. חגי אמר שמבחינתו זה לא נכון. הוא אוהב להיכנס לנושאים שהוא לא תמיד יודע לגביהם".

חגי: "זה לא הייתי אני שהתווכחת איתו. זה היה בני, אחי".

לוסי: "אה נכון, אבל זה באמת נורא דומה. היינו כל כך מאוהבים שבדיעבד זה נראה קצת מוזר אבל אז היינו אין טו איט שזה היה הגיוני".

לוסי דובינציק - ליד (צילום: רונן פדידה)
צילום: רונן פדידה

ישנתם חודשים באותה מיטה בחדר בבית חולים. הצוות היה בסדר עם זה?
חגי: "לישון מחובק זה עוזר לכאבים".

לוסי: "היינו ארבעה וחצי חודשים ככה, באותה מיטה בבית חולים. 95 אחוז זרמו איתנו מאוד. זה לא בתוך החוקים או בתוך הנורמה אבל נורא הוקסמו מלראות אותנו ככה".

ואז אתם חוזרים לשם תשעה חודשים אחרי ורוצים ללדת. איך הייתה הלידה?
חגי: "שניה אחרי שהיא ילדה היא אמרה לי 'יאללה בוא נברח מהחדר לידה ונעבור לחדר מדרגות' כי היא רצתה לעשן".

את הלידה היא עברה בלי הרבה סיבוכים, באופן די מדהים לטלטלה שהגוף שלה עבר רק כמה חודשים לפני. אבל הכאבים מהנפילה עדיין קיימים. "זה הולך ופוחת אבל עדיין יש כאבים ברגל שמאל ויש מקומות שנשארו כאבים נוירולוגים כמו דפיקות בפטיש. זה ממש דומה לצירים האמת. כשזה קורה, זה סיוט".

את לוקחת כדורים נגד הכאב?
לוסי: "יש לי כדור אחד שנתנו לי כשגילו שאני בהריון. עשו ישיבות לראות מה מותר ומה אסור לי כדי שלא יפגע".

חגי: "כן, וממנו היא גם לוקחת רק חצי כי לא צריך והיא לא חייבת".

ומה איתך פיזית? אתה עוד צריך לעבור את הניתוח שלא עשית?
חגי:  "אני סובל מכאבים בצוואר ולגלישה אני כבר לא אחזור. מתישהו גם אעשה ניתוח".

"לא אמא חרדתית"

פוקס, בן 38, נולד וגדל ברמת גן. בצבא שירת בגדוד שמשון. הוא גרוש ויש לו ילדה בת 11 מנישואים קודמים. הוא קבלן, שאוהב לשפץ בעצמו ("אני לא סוחב משאות כבדים וכאלה, אני קבלן אבל אוהב לעבוד עם הידיים. בעיקר עושה אינסטלציות"). הוא לא מתמסר בקלות לשאלות על עברו ולמען האמת משתף פעולה רק כשמדברים על התקופה שבה הכיר את דובינצ'יק והלאה. ב-2012 השתתף בסדרת הריאליטי האינטימית "להציל את הנישואין" בערוץ 10, בה ניסו שלושה זוגות להציל את הקשר שלהם באמצעות טיפול זוגי מול מצלמה. פוקס ומי שהייתה אז אשתו דיברו בהרחבה על מערכת היחסים ועל הקשיים בה ובסופה של התכנית היו צריכים לבחור האם להישאר יחד או להתגרש. פוקס בחר להישאר, אשתו החליטה אחרת. הוא שמע על ההחלטה רק בזמן הצילומים עצמם ומול כולם. "זה משהו שלא יודעים כמעט כי זה לא מופיע כמעט בשום מקום. אני מעדיף להישאר אנונימי, אני לא אוהב להיחשף. יותר טוב שלא יודעים עלי כלום".

זו התוצאה הראשונה שעולה כשעושים חיפוש על השם שלך.
חגי: "כן? לא ידעתי. בכל מקרה מעורבים עוד אנשים וגרושתי שם ואני לא רוצה להרחיב על זה".

לוסי: "הפרק לא מופיע בשום מקום. הוא נעלם. אתה יכול למצוא הכל היום באינטרנט אבל לא את זה. אני מתה לראות את זה ואין לו עותק".

לא מזמן עברו לדירה משותפת בעיר הולדתו של פוקס, רמת גן. בנוסף אליהם ולאור התינוקת, מתגוררת איתם גם אלמה בת העשר. בתו של פוקס, לינוי בת ה-11, מגיעה אליהם פעם אחת באמצע השבוע וכל סופ"ש שני. שגרת החיים שלהם כוללת יציאה של פוקס לעבודה בשבע וחזרה הביתה בסביבות שש. בזמן הזה דובינצ'יק נשארת בבית עם הילדות או יוצאת קצת. לא עושה רושם שהתוספת החדשה למשפחה היא גורם שמלחיץ אותה באיזה שהוא אופן. אולי זה חלק מהעובדה שהיא מגדירה את עצמה כאמא מאוד לא חרדתית. "אני לא בחרדות בכלל. גם ככה הייתי עם אלמה. הייתי רואה אימהות לידי ושמה לב שאצלי התגובות הפוכות משלהן. ששמתי אותה בגן למשל אז מסביבי כל האימהות בכו בהיסטריה והילדים שראו אותן ככה בכו גם. אלמה ואני היינו ממש סבבה. גם בגינה הציבורית זה ככה. כשאימהות אחרות מסתכלות על הילדים שלהן ומפחדות שיחליקו מחול לתוך ערמת חול אחרת, אני יושבת רגל על רגל".

איך הילדות הגדולות שלכן מקבלות את התינוקת החדשה?
חגי: "הילדה שלי אצל אמא שלה בדרך כלל אבל אם היא באה אז היא ואלמה מתחרות מי תטפל בקטנה ולוסי יודעת לנצל טוב טוב את זה".

במה הן עוזרות?
חגי:" הן יודעות להחליף חיתול, לעשות לה גרפס".

לוסי: "כל פעם שלינוי באה אז חבל על הזמן. הן בתחרות ובמקום לקנא בה הן מקנאות במי יותר תעזור לי".

לוסי דובינציק - ליד (צילום: רונן פדידה)
צילום: רונן פדידה

מה קורה איתך מבחינה מקצועית?
לוסי: "אני מקימה משרד ליחסי ציבור ובונה תשתיות לבית ספר למשחק במרכז תל אביב. כשהייתי בבית החולים רון חולדאי בא לבקר אותי ויצא מזה שיתוף פעולה עם בית ספר למשחק שייקרא על שמי. זה יהיה בשעות הפנאי אחר הצהרים, ומיועד לתלמידים מכיתות א'-יב'. אני אלמד ואנהל את בית הספר".

עברת כל כך הרבה בשנים האחרונות. את שואלת את עצמך למה זה קרה דווקא לי?
לוסי: "אני תמיד שואלת את עצמי 'למה זה קורה', ונותנת תשובות. המשבר הכלכלי שלי קרה כי הייתי פזרנית מדי. למעט השנה ההיא, תמיד ידעתי לייצר המון כסף. למדתי במשבר שלא משנה איזה בנאדם נפלא אתה, אם אין לך כסף אתה שום דבר. אבל גם למדתי שזה לא מקור האושר. היום אני יותר זהירה. הטלתי על חגי להתעסק עם כל מה שקשור לזה כי אני פחות טובה בכספים".

והנפילה מהחלון?
"עברתי דירה אז ארזתי את הדברים וישבתי על שולחן קרוב לחלון. כנראה שהתעלפתי, אין לי מושג, כי התעוררתי בבית חולים. איך שהתעוררתי קמתי במצב רוח נהדר ומאז שפגשתי את חגי זה עוד יותר. אני לא רואה איפה היינו נפגשים אם לא בבית חולים. אני חושבת שמאז קרו דברים טובים".

אור נולדה.
"אור מאוד עזרה להחלמה שלי, וההיריון והאהבה שלי גם מאוד עזרו. מאוד רציתי כבר כמה שנים למצוא את האחד שלי ולהקים איתו משפחה. בזמנו חד-הוריות הייתה החלטה שלי ולא איזה מצב שנכפה עלי. הייתי בת 23 כשילדתי ולא רציתי להתחתן מתוך בחירה. זה עבר סבבה. אבל בשלוש השנים האחרונות רציתי תא משפחתי משלי".

לוסי דובינציק - ליד (צילום: רונן פדידה)
צילום: רונן פדידה

במה הזוגיות הזו טובה מאחרות?
"היא זוגיות טובה ונטולת משבר. אנחנו חוגגים עשרה חודשים ובזמן הזה רבנו אולי פעם אחת וגם לשעה בערך. במערכות יחסים קודמות מהר מאוד האופוריה של ההתחלה התפוגגה ואז התחילו לצאת מלא בעיות. ניסיתי לפתור אותן או ניסינו ביחד אבל זה היה הורג אותנו כל הזמן. הזוגיות החדשה ממש מתאימה".

איפה תהיו עוד חמש שנים?
לוסי: "עם עוד ארבעה ילדים לפחות ועם משרד יחסי ציבור מצליח שלי".

מה איתך חגי?
חגי: " אותו דבר. אני לא זז"

לוסי "הוא יהיה איתי".

צילום: רונן פדידה | סטיילינג:  קרן נפתלי | איפור: קרן אדרי  | שיער: קובי קלדרון | בגדים: לוסי: חליפת טול, בגד גוף טול: אלן לוקאש, שמלת טול: דניאל קוצ׳וק, שמלת נקודות: טופשופ, שמלת פאייטים: גליה להב. חגי: חולצה לבנה, מכנס לבן, חולצה פרחונית, זקט פאייטים: ZARA, חולצת נקודות: forever21, הד פיס: תמי בר לב.