מלך הטירונים/עמית סלונים

ברור לגמרי למה יאיר לפיד רצה את יעקב פרי במפלגה שלו. הוא מקבל בטחוניסט וכלכליסט בכרטיס אחד. גם מנכ"ל סלקום לשעבר, גם יו"ר בנק המזרחי, שמוותר על חיים נוחים ומסודרים בשביל להיות שליח ציבור – וגם ראש השב"כ לשעבר.

מצד שני, לא ברור מה היה דחוף ליעקב פרי ללכת לפוליטיקה בכלל, וליאיר לפיד בכלל. למה בנאדם ששווה לפי הערכות עשרות מיליוני שקלים יוותר על האפשרות לנהל ולהוביל חברה גדולה במשק בתמורה לשכר עתק, בשביל הסנדוויצ'ים במזנון הכנסת – ועוד בשביל להיות כינור שני לאדם חסר כל ניסיון בתפקיד ביצועי או ניהולי כמו יאיר לפיד. בעצם, כינור שני? יעקב פרי, שיכול היה להיות במקום ריאלי לחלוטין בכל אחת מהמפלגות הגדולות, מוצא את עצמו במקום החמישי ברשימה של טירונים פוליטיים.

יעקב פרי נולד בתל אביב וגדל בנתניה, למד מזרחנות והיסטוריה של ארץ ישראל באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית, ובהמשך למד באוניברסיטת הרווארד היוקרתית ניהול תקציב, שיווק וכלכלה. בנוסף לימיו המהוללים שמעט אפשר לספר עליהם בשב"כ, פרי לקח חלק במספר תזמורות סימפוניות בתור נגן חצוצרה, כולל בתזמורת צה"ל.

לרשימת הסופר סטארים של לפיד, שכוללת לא מעט אישי ציבור מפורסמים (כמו לפיד עצמו, עופר שלח, יואל רזבוזוב, יעל גרמן, מאיר כהן ועוד) – יעקב פרי מתאים כמו כפפה, גם בזכות עברו הטלוויזיוני בתוכנית השגריר, שאותה היה מסיים בכל פרק עם משפט המחץ: "מישהו יחזיר את התיק, וילך הביתה". עכשיו הוא צריך רק לדאוג לתיק של עצמו, בממשלת ישראל.

>> לכל כתבות המגזין