יהודה לוי (צילום: אמיר מאירי)
יהודה לוי. עדיין מחפש את עצמו | צילום: אמיר מאירי
לפני עשרה ימים יהודה לוי העלה עוד סרטון לחשבון האינסטגרם שלו. הוא נוטה לעשות את זה בשבועות האחרונים, ככל הנראה כדי לקדם את חדר הכושר התל אביבי "קולנוע פאר" שבו הוא שותף. בסרטון לוי נראה רץ על הליכון, כשמישהו, ככל הנראה מאמן, מעודד אותו ברקע וסופר כמה מטרים עוד נותרו לו. על פניו, סרטון יודה-עושה-כושר טיפוסי. אלא שהכיתוב שלוי בחר לצרף אליו היה סימבולי משהו: I'll get there someday. "יום אחד אגיע לשם". הוא כנראה התכוון למספר מסוים של קילומטרים, ולא לסטטוס הטרי של האקסית המיתולוגית שלו.

במקרה, או שלא, באותו היום פורסמה הידיעה שהרעידה את המדינה: נינט טייב מתחתנת עם יוסי מזרחי, בן הזוג שלה מאז דצמבר 2013. לא עברו יותר משלוש שניות מרגע חשיפת הטבעת ועד שהוכרז, בפעם השלישית בתוך שנה, מצוד אחר לוי, בתקווה לחלץ ממנו תגובה אותנטית לחדשות המרעישות. כמה צלמי פפראצי הצליחו ללכוד את לוי בדרכו הביתה, והוא גייס את כל כישורי המשחק שלו כדי לאחל לנינט "המון מזל טוב". כשנשאל אם יגיע לחתונה קפא לשנייה ואז השיב "לא, לא נראה לי".

שבוע בדיוק לאחר מכן הצטרפה לידיעה הזו בשורה מטלטלת נוספת: טייב לא רק מתחתנת, היא בהיריון. גם הפעם, התגובה שכלי התקשורת הכי רצו להשיג לא הייתה של ההורים לעתיד, אלא דווקא של האקס, זה שבמקור היה אמור לספק את הקרייבינג הלילי של נינה לשוקולד ומלפפונים חמוצים.

לוי, שיחגוג בסוף החודש יום הולדת 35, מנסה לשדר עסקים כרגיל, ממשיך להתייצב בחדר הכושר וחורך את רחובות תל אביב. בערב שקדם לפרסום הידיעה על ההיריון הוא אף פקד את מסיבת החינה של החברים הטובים, אנחל בונני ודושי לייטרסדורף. "הוא היה נראה ממש סבבה", מספר אחד האורחים בחינה. "חייך והסתחבק עם כולם ולשנייה לא היה לבד. היה פיל בחדר, ברור, אבל לא נראה לי שמישהו העז לשאול אותו על נינט".

אבל לוי לא ממש סבבה. מקורבים לשחקן מציירים תמונה לא מאוד אופטימית של גבר באמצע שנות ה-30 שהיה בטוח שהוא עומד להקים משפחה עם האחת שלו, אבל היא בחרה בגבר אחר. וכך, אחרי שמונה שנים של זוגיות צמודה עם טייב כולל אירוסים מתוקשרים ופרידה לא פחות מתוקשרת – היא דוהרת במהירות שיא אל השלב הבא והמאושר של חייה, בזמן שהוא מתקשה להמשיך הלאה.

מקורב לשחקן מודה שלוי שבור מאוד, ושופך אור על הסיטואציה: "הוא רצה להקים איתה משפחה, היא לא רצתה, ואז היא הלכה להקים משפחה עם מישהו אחר".

אין תמונה
מבלה עם החברים החדשים. הקודמים נשארו עם נינט

מפצה את עצמו על שנים של זוגיות

אף אחד לא בטוח מתי התחילו הסדקים במערכת היחסים בין יהודה ונינט. שמועות על פרידות קודמות צצו לא פעם, וכך גם על הקשיים של לוי להתמודד עם השינויים שעברו על בת הזוג שלו – מבחורה חמה ועממית מקריית גת לרוקיסטית בועטת שבודקת גבולות. שניהם היו עסוקים למדי באותה התקופה: לוי הצטלם לסדרה "אמא ואבאז'" ונינט שחררה את האלבום הרביעי שלה, "כל החיות ידעו". אחרי שבישרו על הפרידה, ב-21 לאוגוסט 2013, בהודעה לקונית לתקשורת, התחילו גם הספקולציות. השמועות התעקשו לספר על בגידה מצדו של יהודה, אך הן נשארו בגדר נשארו שמועות ולא אומתו. מקורבים סיפרו שזו דווקא הייתה נינט שבחרה להיפרד, מתוך רצון להתמקד בקריירה ולא במשפחה. אחרים טוענים היום שהיא הייתה מוכנה כבר הרבה זמן להקים משפחה, אבל פשוט הרגישה שעם יהודה זה לא יהיה נכון.

על אף שמועות שטענו שלוי גילה על הזוגיות החדשה של טייב ומזרחי דרך מדורי הרכילות, מקורבים אליו מתעקשים שזה לא נכון. כשהידיעה הראשונה פורסמה בתחילת ספטמבר, לוי כבר ידע שנינט המשיכה הלאה. "היא סיפרה על זה לחברים משותפים והם סיפרו ליהודה, ככה שהוא ממש לא הופתע כשזה התפרסם, הוא היה מוכן לזה", סיפר אחד המקורבים. "נינט רצתה שהוא יידע לפני כדי שהכל יעבור בטוב ולא עם הפתעות בתקשורת".

כשהתפרסמו הידיעות הראשונות על הזוגיות החדשה של נינט, לוי היה על סט הצילומים של "נצפו אמש", סדרה חדשה בכיכובו שתעלה בחודשים הקרובים בהוט. גורם שהיה שם צפה בתגובתו לעניין, או ליתר דיוק, בהיעדר התגובה: "יהודה הוא אצילי, לא מרכל ולא כלום, הוא מחייך בנימוס כשמדברים איתו על זה וזהו, לא מנהל שיחות. כשהוא בעבודה הוא בעבודה ורק בעבודה".

גם הידיעה על החתונה הגיעה אליו דרך חברים ולא מהתקשורת. "הכי קל זה להאשים את נינט ולהוציא אותה רע, כי זה מוכר ומעניין, אבל היא הייתה בסדר לאורך כל הדרך", מבהיר המקורב.

אבל בזמן שנינט המשיכה הלאה, לזוגיות מאוהבת, אירוסים והריון ראשון, נראה שלוי נפל לקלישאת זה שנשאר מאחור. הוא התחיל להעביר את הלילות במועדונים וברים, וחברים מספרים שהוא מפצה את עצמו על ימי הרווקות שמעולם לא היו לו, אחרי שנים במערכות יחסים ממושכות. בליינית קבועה במועדון "החתול והכלב", שבו לוי נצפה לעיתים תכופות, מאשרת: "יהודה חזר לגיל 23, הימים שבהם היה מבלה במועדונים בלי הפסקה. אין יום כמעט בשבוע שלא תמצא אותו פה. נכנסים לשם בשעות יחסית מוקדמות ויוצאים מפורקים".

יהודה לוי  (צילום: ברק פכטר)
עם ידידה, שכנראה קצת נלחצה מדי מהפפארצי | צילום: ברק פכטר

"זה נראה כאילו הוא מחזיר לעצמו את השנים שנלקחו לו בתקופה שהיה עם נינט", סיפר מקורב, "סוף סוף רואים אותו מדבר עם בחורות, עשרות בחורות מתחילות איתו בערב".

עם זאת, מאז הפרידה שמו של לוי לא נקשר עם אף בחורה אחרת. כל אישה שנצפתה לצדו נחשדה באופן מיידי כבת הזוג החדשה שלו, אלא שהיו מעט מאוד כאלה. בלונדינית בשם סאלי שליוותה אותו להופעה, שמועות על בלונדינית מסתורית ממכון הכושר, דיווחים כוזבים על דייט עם פאולינה אלברשטיין ושלל נשים אחרות שתועדו איתו בסיטואציות יומיומיות וזכו לתואר "אלמונית".

פרשת הסמים הקלים שבה נקשר שמו של לוי, הדליקה כמה נורות אדומות. באפריל האחרון הוא זומן לתחנת המשטרה ונחקר באזהרה, לאחר מעצרו של איש חיי הלילה, אייל פלג. כלי התקשורת דיווחו על שחקן מפורסם ששמו נקשר בפרשה ולוי חשף שמדובר בו. בחקירה הודה שהשתמש במריחואנה כדי להתמודד עם הפרידה מנינט: "נפרדתי מזוגתי בהד תקשורתי שיצא מפרופורציות. הייתי צריך לתפקד בסדרה חדשה. אני מכיר את אייל, הוא איש חיי לילה. באתי אליו, הוא נתן לי כמה שאכטות וזה עזר לי להירגע. וזהו, הייתי בא מדי פעם וקונה איזה פרח לעשן. מדובר רק במריחואנה...המריחואנה עזרה לי להתגבר על הפרידה". לפני כשבועיים התיק נגדו נסגר, אבל לכל מי שצפה בעניין מהצד לא היה קשה להזדהות עם הדחף למסך את הכאב כשהאקסית שלך מאוהבת בגבר אחר. 

"קשה לו", מספר מקורב, "אבל הוא חזק מתמיד. הוא שכר דירה אחרי שעבר לגור בבית הוריו בנתניה אחרי הפרידה. היה לו כיף שם עם אמא שלו, היא חברה טובה וחיזקה אותו ופרגנה לו. למרות הקושי הוא בסדר ויהיה בסדר ברגע שיירדו ממנו ויפסיקו להתעסק בו".

אין ספק שישנה סתירה עמוקה בין מקורביו של לוי. חלקם טוענים שהוא עובר תקופה מורכבת, אחרים סבורים שלא. כדי לקבל תשובה צריך, כנראה, להתבונן על האופן שבו לוי מבלה את ימיו. את רוב זמנו, כך מספרים לנו, הוא מעביר בחדר הכושר. חבר מספר שהימים של לוי נראים פחות או יותר אותו הדבר מאז הפרידה: "הוא פותח את הבוקר בפגישות ולפעמים בחדר הכושר", הוא אומר. "אחר כך הוא קופץ שוב למכון ונשאר שם בדרך כלל כמה שעות".

את הערבים הוא מבלה, כאמור, בבחינה של היצע חיי הלילה התל אביביים. אלה שפוגשים אותו שם רומזים בעדינות על התנהגות לא אופיינית. "התקשורת מתעללת בו, הוא במצב לא קל, חטף סטירת לחי רצינית וזה לא נעים", אומר אחד מהם. "זה המצב הכי גרוע, כשיש לך משבר בחיים אתה הולך למקומות כאלה. מקומות שאתה לא רוצה ללכת אליהם".

יש גם כאלה שמספרים שלוי דווקא היה מעדיף לראות את החיים שלו במקום אחר: "יהודה רוצה מערכת יחסים רצינית, הוא רוצה משפחה, הוא רוצה ילדים והכי מוכן להיות אבא עכשיו", אומר מקורב אחר.

פרימיירה המשפחה יהודה לוי ונינט טייב (צילום: ראובן שניידר )
עם נינט בימים יפים יותר. רצה להקים איתה משפחה | צילום: ראובן שניידר

"נכון שהוא בתקופה לא טובה, אבל זה צירוף מקרים", מספר חבר אחר ולמעשה מודה שלוי חווה קשיים. "זה יכול היה לקרות גם כשהוא ונינט היו ביחד. ואז מה היו אומרים? תמיד יש מה להגיד".

"מצחיק שאומרים שהוא בתקופה לא טובה", טוען לעומת זאת שותפו העסקי של לוי ל"קולנוע פאר", יהודה גואטה: "יודה פורח מיום ליום. מגיע למכון 4-5 בשבוע, שזה יותר מבעבר".

גם אמו של לוי, חיה, לא מבינה מדוע נטפלים אליו, אבל לא מכחישה שהוא נמצא בתקופה סוערת. "יהודה היה בזוגיות 15 שנה", היא אומרת, "זה שהוא חזר אחורה בזמן זה יפה בעיניי ומקסים. מגיע לו ליהנות. הוא מבלה והכל מותר לו. לא ברור למה אנשים אומרים דברים רעים".

לא דופק חשבון

לוי פרץ לתודעה לפני קרוב לעשרים שנה, וכבר אז התרגל לרעיון שהחיים הרומנטיים שלו הם חלק בלתי נפרד מהקריירה. הוא היה בסך הכל בן 16 כשלוהק לתפקיד הראשי במחזמר "דוד" של להקת השכנים של צ'יץ', שם פגש את אחת הכוכבות העולות של ישראל, יעל בר זוהר, והשניים הפכו לזוג. במשך תקופה הסתובב עם התגית "החבר של", עד שהתחיל לקבל תפקידים בזכות עצמו. בהתחלה ב"רמת אביב ג'", לצדה של בר זוהר, ובהמשך בסרטים ופרסומות. את התפקיד ב"יוסי וג'אגר" שזיכה אותו בפרס האקדמיה, הוא קיבל כשכבר אחז בחברה חדשה: שחקנית צעירה בשם אפרת בוימולד. בשלב הזה היה ברור שלוי אמנם משפריץ סקס אפיל, אבל הוא טיפוס של מערכות יחסים רציניות.

הקריירה שלו הלכה ונסקה אבל שום דבר לא הפך אותו ליקיר מדורי הרכילות כמו הפרידה המתוקשרת מאפרת בוימולד לטובת זוגיות מתוקשרת פי אלף עם הכוכבת הכי גדולה בישראל – נינט טייב (שהייתה באותו זמן חברתה של בוימולד והקולגה שלה ב"השיר שלנו", ובת הזוג של רן דנקר). השניים הכירו במהלך חזרות למופע החנוכה "שיר נולד", ומקורבים סיפרו אז שהם התאהבו כמעט מיד. אלא שהיא הייתה שקועה אז בזוגיות עם דנקר והוא עדיין היה צמוד לבוימולד.

צרכני הרכילות לא האמינו שזה קורה להם: סיפור אהבה בין שניים מהכוכבים הכי גדולים במדינה, מלווה בשמועות על בגידה כפולה משני הצדדים. למרות שאיש מהארבעה מעולם לא הודה בעניין, התוצאות בשטח דיברו בעד עצמן: לוי נפרד מבוימולד וטייב עזבה את דנקר. הם עברו לגור יחד זמן קצר לאחר שיצאו מהארון והודו שהם זוג, וב-2006 נולד בישראל פאוור קאפל חדש. 

יהודה לוי (צילום: אמיר מאירי)
ההתעסקות בו מציקה לו | צילום: אמיר מאירי

במקביל, לוי לוהק לגלם את התפקיד הראשי בטלנובלה "האלופה" ששרדה שלוש עונות על המסך הישראלי ובשנת 2007 כבר הגיעה ההצעה מ"הבורר", סדרת איכות שרק מיצבה את מעמדו כשחקן איכותי. עוד אותה השנה הוא גם שימש כפרזנטור של חברת FOX. לוי היה מאוהב, מצליח ומאושר. הוא היה בשיא, ולנינט היה חלק גדול בעניין. "הייתה שם אהבה ענקית, לא הרבה אנשים זוכים לחוות אהבה כזאת", מספרת חברה מהעבר. "בשנים הראשונות הם היו בלתי נפרדים וכולם היו בטוחים שזו אהבה לכל החיים. אף אחד לא העלה בדעתו שזה ייגמר. הם עברו הרבה מאוד מכשולים יחד, הרבה תהפוכות אישיות וגם הרבה דברים שלא ידועים לתקשורת ושהצליחו לשמור בסוד. כולם סביבם אמרו שאם הם התגברו על זה, הם יתגברו על הכל".

אחרי שש שנות זוגיות והצקות בלתי נלאות, הגיעה גם הטבעת. לא הרבה זמן אחר כך, נינט הצטלמה לפרסומת כשהיא לבושה בשמלת כלה. המדינה הייתה באקסטזה. ביוני 2013, חודשיים לפני הפרידה, לוי נשאל מתי החתונה, וענה שהם "נהנים להיות מאורסים". באוגוסט השניים הודיעו על פרידה רשמית.

כמו בכל פרידה, לוי איבד לא רק את בת הזוג שלו אלא גם את החברים שבחרו ללכת איתה כמו יובל שרף ושלומי שבן, שמאז הפרידה לא נראו יותר לצדו. "יובל ושלומי חברים טובים של נינט, הם משפחה אחת גדולה, וברגע שנפרדו זה טבעי שיתרחקו ממי שהיה האקס שלה", אומר מקורב. "זה לא שהם רבו, אם הם ייפגשו הם ידברו ויחבקו אחד את השני".

לוי אימץ לעצמו כמה חברים חדשים, ביניהם, כאמור, אנחל בונני, וגם אורן תורג'מן, בן הזוג לשעבר של לירן כוהנר וטל בר, בן הזוג הנוכחי של פאולינה אלברשטיין. "יהודה בחור מבריק", אומרת אחת החברות הטובות שלו, שהעדיפה שלא להזדהות בשמה, "מגיע תמיד השלב בחיים שבו אתה מבין מי באמת חשוב, מי אף פעם לא היה ומי תמיד יהיה. החיים דינמיים, הוא דינמי וכל אחד צריך לעשות מה שטוב לו. לשפוט תמיד יהיה נוח יותר מלקנא באחר ששם קצוץ ולא באמת דופק חשבון לכל הנשמות הטובות".

"לא מספיק להיות יהודה לוי"

עוד נדבך בחייו של לוי שאי אפשר להתעלם ממנו הוא הקריירה. מאז העונה הרביעית של "הבורר" שיחק באמאז ואבאז, ולכעת הוא שוקד על  "נצפו אמש", סדרה של התסריטאית שירלי מושיוף, שלוי גם שותף בתהליך היצירה והכתיבה שלה, ואמורה לעלות בחודשים הקרובים בהוט. הסדרה עוסקת בשחקן מפורסם שסובל מהתקפי חרדה, ומתחילה בכך שהוא נפרד מבת הזוג שלו, שחקנית מפורסמת בעצמה. נשמע מוכר?

מעבר לסדרה המצופה, לא עושה רושם שללוי יש עוד פרויקטים על האש. הסרט האחרון שבו השתתף, "פלאות", עלה לאקרנים ב-2013 ועדיין לא ברור אם הבורר תשוב לעונה חמישית. תפקידי תיאטרון הוא לא לוקח על עצמו, למרות טענות שהוא מאוד רוצה ומנסה. "אני לא חושבת שהוא בשפל", אומרת לנו מלהקת בכירה. הוא שחקן טוב. הוא כוכב. הוא עשה ארבע עונות של הבורר, אמא ואבאז, קמפיין להוט. הוא גם היה צריך לעשות איזה סרט קולנוע ישראלי גדול וביטלו אותו ברגע האחרון. יהודה הוא גם בררן, הוא לא עושה כל דבר. אין לי ספק שהקריירה שלו לא תתרסק. כל השחקנים עוברים את זה. זה נראה ככה רק בגלל שהפוקוס עליו עכשיו".

בניגוד לאקס אחר של נינט, רן דנקר, שהצליח לעשות את המעבר מהמסך הקטן אל בימת התיאטרון, בתעשיית התיאטרון סבורים שללוי אין סיכוי גדול לעשות את זה: "בפעם האחרונה שהוא עשה תיאטרון, ב'יוסף וכתונת הפסים' בתאטרון הבימה עם מירי מסיקה, הביקורות לא היו טובות, וזה בלשון המעטה", מוסיף גורם נוסף בתעשיית התיאטרון.

יהודה לוי, אנחל בונני (צילום: צי'נו)
עם אנחל בונני. מקפיד על כושר | צילום: צי'נו

"בעבר הוא היה מועמד לתפקיד רומיאו בקאמרי, הבמאי נועם שמואלי רצה אותו אבל מנהלי התיאטרון לא רצו. יש תפקידים מסוימים שמתאימים לו ולא תמיד זה הולך. הוא היה עילוי בתלמה ילין, אחד המצטיינים, והוא יהודה לוי, אבל זה לא מספיק. יש גם את עניין הכסף. בגלל שהוא יהודה לוי והוא שם גדול שיכול להביא קהל גדול, צריך לשלם לו הרבה וזה בעייתי. עכשיו הוא עשה אודישן למחזמר שיער בקאמרי. אודישן מעולה שכולם התלהבו ממנו, אז יש מצב שהוא יקבל את התפקיד. הוא מתמודד מול עוז זהבי". מקורבת ללוי מבהירה שהתפקיד הראשי בשיער הוצע ללוי ללא אודישן, אבל הוא סרב. "הוא היה הבחירה הראשונה שלהם. כשהוא לא הסכים הם פנו לעוז. גם התפקיד של רומיאו בקאמרי הוצע לו, והתיאטרון חיכה לו קרוב לשנה כדי שיתפנה, אבל הוא לא מצא לזה זמן. רק החודש הוא קיבל עוד הצעה מהבימה לתפקיד ראשי ב'אינסטינקט בסיסי', אבל הוא סרב. ליהודה הוצעו עשרות תפקידים בתיאטרון לאורך השנים, הוא בעל יכולות שיש למעט שחקנים בארץ".

הקולגות לא מכחישים את האפשרות שלוי יעזוב את הארץ וינסה את מזלו בחו"ל. מאז תחילת השנה הוא ביקר כבר כמה פעמים בלוס אנג'לס והצטרף לסוכנות ייצוג האמנים פול בקר, בה מיוצגים גם ליאור אשכנזי, יפתח קליין ויגאל נאור, כך שנראה שהאופציה הזאת בהחלט על הפרק. שחקן המקורב אליו מודה שהטיסות בהחלט לא היו רק למטרת פלז'ר. "הוא עושה עשרות אודישנים, כמו עשרות שחקנים ישראלים המנסים את מזלם, לפעמים זה תופס ולפעמים לא. הרוב לא. אבל שלא תחשוב שזה קל, יש עשרות שחקנים ישראלים שמנסים את מזלם מהארץ, שולחים אודישנים ולא מצליחים, זה לא רק יודה. פשוט יודה מעניין אז כותבים על זה".

"יהודה קיבל עשרות הצעות", טוען גורם בתעשייה שעבד עם לוי במשך שנים רבות. "גם מהמחזמר קזבלן פנו אליו והוא סירב, למרות שהם התחננו. הוא קיבל גם הצעה לככב במחזה בהבימה. כשיהודה לוקח פרויקטים הוא הולך איתם עד הסוף, הוא לא עושה דברים בשביל כסף אלא עושה הכל מבחירות מקצועיות ורק מקצועיות. יהודה גם לא חלטוריסט, הוא לוקח דברים איכותיים בלבד. הוא סירב לעשרות הצעות בטלוויזיה כמו הנחייה של המיזם, דה וויס ועוד פרויקטים, אין מישהו שמקבל הצעות כמוהו".

 חברים לעבודה משוכנעים שיהודה בהחלט מסוגל לעלות על מטוס בקרוב, ושלסטטוס של נינט יש קשר ישיר לעניין. "נמאס לו מזה. היא האקסית שלו. לא עוזבים אותו. זו תקופה רגישה מאוד ובמקום להבין את זה רוכבים עליו. הוא שבוז. לא אתפלא הוא ייקח את הדברים שלו ויעזוב את הארץ", אומר אחד מהם.

יהודה לוי חדר כושר (צילום: ראובן שניידר )
טס לאודישנים באל.איי | צילום: ראובן שניידר

הוא באמת מסוגל לעשות את זה?
"ההתעסקות בו מציקה לו, למרות שהוא לא מראה את זה. הוא מחייך בנימוס. מה אתם רוצים, שיבכה? ברור שלא, הוא מחייך והוא בסדר. אבל זה כרגע, אם ימשיך להיות סביבו כל הפסטיבל הזה של נינט הוא יקום ויעזוב".

אחרי כל כך הרבה שנים, הוא לא התרגל לעובדה שמתעסקים בו?
"הוא לא מתרגש מזה שמתעסקים בו. הרי בפרשת הסמים גם התעסקו בו והוא לא איים שיעזוב את הארץ, כי זה עניין שקשור אליו והייתה לזה סיבה. פה זה לא קשור אליו. היא מתחתנת, היא בהריון, מה הוא קשור? הוא האקס שלה. עכשיו זה כבר מוגזם".