אין תמונה
אביטל. "אני בשוק, אני בהלם ואני המומה"
הלם במשקל כבד פקד אמש את בלוק "היכל התהילה", והוא לא הגיע דווקא מביקור הפרידה של אבי ביטר, אלא יותר מההדחה המפתיעה של אילנה אביטל שמצטרפת לרשימה המתמשכת של זמרות התוכנית שפשוט לא מצליחות לשרוד ניפוי.

בהתאם לאישיות הססגונית שלה הפכה אביטל מהר מאוד לאחת המתמודדות הכי פעילות העונה ולמועמדת ודאית לגמר, אבל רצון המסמסים אמר את שלו ושלח את אביטל לארוז מזוודה ולומר שלום לבני אלבז. "מאוד התאכזבתי והופתעתי שהבנתי שאני זו שמודחת", אביטל לא מנסה לשמור על פאסון, "אני בשוק, אני בהלם ואני המומה. לא האמנתי שאני זאת שאלך ואני חושבת שאף אחד מהזמרים והנגנים בבית חשב שדבר כזה יכול לקרות. אני מבואסת מאוד אבל בכל זאת חוויתי חוויה יוצאת דופן".

יש לך הסבר למה את זאת שהודחת?
"אין לי שמץ קלוש של מושג למה הודחתי. אני מנסה לפענח את כל האירועים שהיו שם ואת כל הדברים שקרו ואני עדיין לא מצליחה להבין למה זה קרה. משהו קרה שם ואני לא יודעת להסביר אותו. זה נורא מפתיע וגם נורא מבאס כי הייתי בטוחה שאני מגיעה לגמר, אבל זה רק אומר שאסור לקחת שום דבר כמובן מאליו ולהיות שאננים. הייתי עיוורת בזה שהייתי בטוחה שאין שום סיכוי שאודח ושאני תותחית ובטוחה להגיע לגמר, אבל למדתי עוד שיעור בחיים".

היית משנה משהו בהתנהלות שלך בהיכל?
"כן, אני חושבת שאם הייתי יכולה לחזור על החוויה הזאת אז בטוח הייתי עושה אותה שוב רק בדרך אחרת. מה שלמדתי הכי הרבה שבמשחק הזה אתה כן צריך לבוא עם מהלכים וטקטיקה ואילו אני הלכתי אך ורק עם האמת שלי וכנראה שזה היה בעוכרי. כשאהבתי אז אהבתי, וכשלא אהבתי אז אמרתי את זה ישר בפנים ויכול מאוד להיות שזאת הייתה הטעות שלי".

אילנה אביטל – עץ ירוק מפלסטיק (תמונת AVI: mako)
"הלכתי אך ורק עם האמת שלי וכנראה שזה היה בעוכרי" | תמונת AVI: mako

חוץ מלזמר להיטים על הבמה אביטל גם לא חסכה בלייצר כמה ריבים קולנים עם זכרי האלפא של המתחם ומירקרה מחדש את המונח יחסי אהבה שנאה עם בני אלבז, אבל למרות החיכוכים היא טוענת שמדובר בחברות אמיצה שתמשך הרבה אחרי תום התוכנית. "אני מתה על בני כבן אדם, אנחנו חברים ממש טובים ובזכותו אני גם מפסיקה לעבוד בשבת מעכשיו. הוא השפיע עלי נורא".

איך את מסבירה את כל הוויכוחים והריבים בניכם?
"הוויכוחים שלנו היו על דת והשקפות עולם ולא היו בהם שום אלמנטים אישים. העולם שלנו מאוד דומה למרות שאני לא בחרתי בדרך הדת, אבל היו לנו המון התנגשויות על דברים מהותיים והשקפות עולם ואני חושבת שזה משהו טבעי. אנחנו חברים מאוד טובים ונשאר בקשר אדוק גם בעתיד".

ומי לגבי התופעה שנקראת אבי ביטר?
"זו אכן תופעה, אבל אבי מאוד אהב אותי ככה שלי לא הייתה בעיה. אין ספק שלכולנו היה מאוד קשה עם אבי אבל זה הבן אדם וככה הוא. יש לו לב של זהב, אבל יש לו גם פה גדול ושמשהו מתפלק לו לפה אז הוא יורה ולא עושה חשבון. שהוא אוהב מישהו זה עד הסוף אבל שהוא לא אוהב אז הוא אומר את זה ולא בדרך מעודנת. הייתי בשוק שהוא חזר אתמול לתוכנית, אבל אני שמחה שזה נגמר כמו שזה נגמר".

אילנה אביטל (צילום: אוהד רומנו)
"אין לי ספק שבני אלבז יזכה" | צילום: אוהד רומנו
ציפית שיהיו כל כך הרבה ריבים בין הדיירים בבית?
"נכון שהיו המון רגעי בלאגן בנווה אילן אבל זה משהו צפוי בסופו של דבר. זה לא פשוט להכניס כזו כמות של אנשים מבוגרים למתחם אחד במשך כל כך הרבה זמן ועוד לתת להם לשפוט את הביצועים אחד של השני מבלי שיהיו לכך השלכות. המריבות והצעקות זה משהו טבעי".

למה לדעתך רק נשים הודחו עד כה?
"אין לי הסבר ממשי לזה. לדעתי זה מקרי וזה פשוט יצא ככה. או שהגברים בתוכנית באמת חזקים יותר מהנשים, לא יודעת".

מי יזכה בסופו של דבר?
"אין לי ספק שבני אלבז. אני הכי בעדו בעולם".

החוויה המטלטלת שעברה אביטל בשירותה בהיכל התהילה ספגה אלמנט מצמרר שאשר נודה לה לפני שבוע וחצי שבית הוריה נחרב כליל במהלך פיצוץ בלון הגז בבניין בנתניה. עכשיו לאחר תום חלקה בתוכנית היא מתפנה לטפל במה שבאמת חשוב. "זה השפיע עלי מאוד קשה, במיוחד ששמעתי שבית הכנסת של אבא שלי נפגע. העבירו את ההורים שלי לדירה שכורה והם מנסים להתאושש. זה לא פשוט לאבד את הדירה שלך ואת כל הרכוש אבל אנחנו עושים מאמצים לעבור הלאה ולחזור לשגרה".

>> דורית בר אור מצטרפת ל"נשואים פלוס"