אנטליה (צילום: Bozaltan, ויקיפדיה)
האם נכבוש אותה בחזרה? אנטליה | צילום: Bozaltan, ויקיפדיה

ולפעמים מגיע הזמן לבקש סליחה, לפתוח את הלב, להתאחד למען מטרה משותפת. תשאלו את ביבי, שרק לפני חודשיים צלצל לארדואן בפיקוחו של הבוס אובמה והתנצל על מאורעות תקרית המרמרה המיתולוגית, מקץ שלוש שנים של סכסוך מתמשך; תשאלו את חברות התיירות, שניצלו את המאורע המרגש הזה כדי לחבור גם הן יחד, לראשונה, למען מטרה נעלית באמת – מזומנים, והרבה מהם. כך, שבועות ספורים אחרי שיחת הטלפון המביכה ההיא של רוה"מ, הסכימו "השטיח המעופף", "קווי חופשה" ו"קשרי תעופה" לחתום על הפסקת אש גם ביניהם ולשתף פעולה למען החזרת התיירים הישראליים למחוזות ה"הכל כלול" המקוריים, אחרי תקופת יובש ארוכה. ואם הן היו יכולות להתגבר על היריבות העסקית העמוקה, מי אנחנו שלא נעלה על טיסה כדי לעשות קצת אגדודודו בבריכה?

עם הנחיתה בשדות התעופה של איסטנבול ואנטליה, מגלים שנחיל הארבה של הישראלים טרם כבש בחזרה את המדינה. אולי זו החשדנות שעוד לא נעלמה, אולי העובדה שהרחובות כאן נשטפים עכשיו בהפגנות אלימות, אולי זו העובדה שהתייר הישראלי פשוט הצליח להיגמל מהררי האוכל והאלכוהול הטורקים ולהחליף אותם בדיל דומה, גם אם לא זהה, באחד מאיי יוון. בכל אופן, כבר מההתחלה ברור שמערכת היחסים החדשה-ישנה הזו מורכבת למדי, ושהטורקים צריכים להתאמץ כדי להרשים את הישראלי למוד הדילים בכרתים. למזלם, יש להם את כל הכלים כדי להצליח במשימה.

20 דקות נסיעה מהשדה של אנטליה, נפרסת רצועת החוף לארה – גן עדן תיירותי במרחק שעת טיסה אחת מתל אביב, שמזכיר באחת את הסיבה שהתאהבנו במקום הזה מלכתחילה. 17 בתי מלון שוכנים באזור, וכל אחד מהם מתדהר בשנדליר הכי כבד במזרח התיכון או בבריכה הכי גדולה באירופה. האמת שלקרוא להם "בתי מלון" זו טעות. "עיר" היא אולי מילה מדויקת יותר. "קלאב זה מלון שבנוי מכמה בניינים, שטחים סגורים, בריכות גדולות וחוף פרטי", פורס בפנינו אומוט קרטבה, מדריך התיירים מקומי, את התנ"ך המלא לחופשה. "ההשקעה הממוצעת בבית מלון כאן היא 200 מיליון דולר, אבל יש כאן קלאבים כמו ה'מארדן פאלאס שבו הושקעו 1.4 מיליארד דולר, זה רציני".

קרטבה גם דואג להזכיר מראש לכל אלה שכבר מנסחים את הטראש-טוקבק על טורקיה, שכמות ההזמנות לקיץ הקרוב גדולה מאוד, ושההיענות בשמיים. בחברות התעופה הישראליות מסכימים איתו ומוסיפים נתונים מפתיעים למדי: ב"שטיח המעופף" מצפים לסדר גודל של 70 אלף ישראלים שיטוסו השנה לאנטליה, ב"קשרי תעופה" מדברים עלייה של כ-50 אחוזים בהזמנות לעומת שנה שעברה, וב"קווי חופשה" מדווחים כי אם בקיץ הקודם הפעילו שתי טיסות בשבוע, השנה יש כבר טיסה אחת ביום – כמעט 750 תיירים ישראלים מדי שבוע. זה אמנם לא מתקרב לנתונים של קיץ 2008, אז פקדו את אנטליה רבע מיליון מאיתנו, אבל לפחות מדובר במגמת עלייה. תהליכי חיזור, כידוע, לוקחים לא מעט זמן.

אנטליה 2, קרדיט טינסטוק (צילום: Андрей Ярыгин, Thinkstock)
השנה יש כבר טיסה אחת ביום. אנטליה | צילום: Андрей Ярыгин, Thinkstock

התרגלו למלא את החדרים בלי הישראלים

עם הכניסה לקלאב שהזמנתם, מצפה לכם סחרחורת. האירוח הטורקי הרי אינו באמת דומה לשום אירוח אחר בעולם, והוא מתחיל כבר מהכניסה למלון, שם יחכו לכם משקאות ססגוניים, מבחר סוגי רחת לאקום ועובדי קבלה במדים מפדחים במיוחד. הרעיון מאחורי היכלי הנופש העצומים האלה הוא די פשוט, בעצם – לגרום לכם לא לרצות לעזוב אותם – וזו בדיוק הסיבה שאת כל מה שאתם צריכים אתם יכולים לקבל כאן: חנויות יוקרה, אולם קולנוע, מספרה וחנות למצרכים בסיסיים.

חוץ מאלה, כמובן, יש גם את שירותי בתי המלון הקלאסיים, שנלקחים כאן לרמה הבאה. התחרות באזורי הנופש בטורקיה היא עזה כל כך, עד שכמעט כל קלאב כאן חייב לבחור לעצמו מוטיב ייחודי שיבדיל אותו מהאחרים. כך אפשר למצוא את מלון "הטיטאניק", שהוקם לפני כמה שנים טובות ע"ד מוכר נעליים לשעבר שחלם לשחזר את חוויית הספינה המקרטעת ההיא; את "הקונקורד", שבנוי בצורה של המטוס הידוע לשמצה; "הקרמלין" שמציע העתק מזערי של הארמון הרוסי וה"וונציה" שקצת, איכשהו, אולי, מזכיר את ונציה.

המלונות האלה, אם תהיתם, מלאים לגמרי בתיירים: כ-50 אחוז מהם מגיעים לכאן מרוסיה, היתר ממדינות אירופה השונות. ישראלי שינחת כאן היום יבין די מהר שהטורקים לא ישבו בחושך וחיכו שנחזור. "בשנת 2008, כשהגיעו לכאן הכי הרבה ישראלים בהיסטוריה, ביקרו בטורקיה 24 מיליון תיירים. בשנה שעברה היו כאן כבר 32 מיליון, ורק 100 אלף ישראלים, רובם ערבים-ישראלים", מבהיר קרטבה.

אז אתם לא באמת צריכים אותנו.
"בדיוק! השוק הישראלי מחזיק אולי חצי אחוז מהשוק, ומחפשים כאן את הישראלים בעיקר בשווקים, כי ידוע שהם אף פעם לא נשארים רק במלון ותמיד מוציאים כסף על קניות. מבחינת המלונות – המנהלים כאן כבר התרגלו למלא את החדרים בלי הישראלים. היום את רוב החדרים אפשר למכור בלי בעיה, לאירופאים שמזמינים חצי שנה מראש במחירים נמוכים, והישראלים טובים בעיקר כדי למלא את אלו שנשארו פנויים ברגע האחרון. אם למלון של 700 חדרים נשארו 100 פנויים, הוא מתקשר אלינו ואנחנו דואגים להביא אליו ישראלים במחיר טוב. כולם יוצאים מבסוטים".

אז מי בכל זאת התגעגע אלינו כאן?
"בעלי החנויות, כנראה, הם כל הזמן שואלים אותי מתי חוזרים הישראלים ולא מעניין אותם פוליטיקה. הם רק רוצים להרוויח כסף".

אנטליה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"3-4 קילו בטוח נעלה פה" | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

ובאמת, בשוק של אנטליה הרוכלים מחייכים לכל תייר, ומתרגלים מחדש את העברית בלי שום רגשות רעים. "עכשיו בטר פה", אומר פאזם, מוכר רחת לוקום, "ישראלים באים לפה, איי לייק יזראלים, איטס מאני". פאזם מבטל בהינף יד את השמועות שמאז המרמרה היחסים בינינו לא משהו, ומגדיר את תפיסת עולמו בשילוב מקורי בין עברית לאנגלית: "פוליטיקה לא מעניין, עכשיו זה נו פרובלם".

השוק מתרכז לשני חלקים עיקריים: בחלק הלכאורה מקומי ההיצע כולל תבלינים, אבקות לתה, רחת לוקום וכלי חרס מצוירים, ואפשר ורצוי להתמקח על המחירים. באזור ששייך לתיירים תוכלו למצוא חיקויים לא רעים בכלל למותגים מוכרים כמו פראדה ולואי ויטון. "אני אוהבת את כל היזראלים", אומר מוכר מקומי ומוביל לחנות התבלינים שלו. "פעם היו פה הרבה ישראלים, עכשיו אין הרבה לקוחות", הוא אומר באנגלית. "נכון, מרמרה ופוליטיקה, אבל עכשיו צריך שהכל יהיה טוב". בסוף השיחה הוא מקנח במשפט מחץ בעברית: "'יש לי מזגן, אתה רוצה צ'אי מתנה? יש לימונים, יש רימונים, יש תפוחים".

הר של קצף, עיסוי מפנק

אניני הטעם או תפוחי הארנקים שבניכם המגיעים לאנטליה ודאי יעדיפו להשתכן בעיירה בלק, המציעה מבחר בתי מלון יקרים יותר שכל אחד מהם הוא עיירה בפני עצמו. האזור הזה רחוק יותר משדה התעופה ורחוק עוד יותר מכל אווירה ים תיכונית מוכרת: המלונות נבנים בתוך חורש, חלקם על שפת הים, ולכל אחד מהם אטרקציה בולטת. באחד יש פארק מים ענקי, באחר מגרש הגולף הגדול ביותר ביבשת. המשותף להם עם המלונות בחלקים אחרים של האזור הוא בעיקר הבופה, חוויה טורקית אסלית שכמו הותאמה במיוחד לטעמו של הישראלי הגרגרן.

אז מה יש לנו כאן? הכל, בעצם. שולחן סלטים, שולחן תבשילים, שולחן בשרים, שולחן לחמים, שולחן דיאטטי (אבל למה?!), שולחן מיצים, שולחן קינוחים ועוד. אמרנו שולחן? התכוונו לנושאת מטוסים קטנה שמכילה כמות מזון מסחררת. לצידם של אלה, כמובן, נמצאות עמדות ה"לפי הזמנה": בשר על האש, דגים טריים, פיצות לוהטות – הכל מוכן מול עיניו של הסועד ועל פי טעמו. אם נשארתם רעבים, במקרה, הסירו דאגה מליבכם: תמיד תוכלו לזלול איזה המבורגר בבריכה או לנשנש גוזלמה, הגרסה המקורית והטעימה פי כמה לפיתה עם לבנה, בעמדת המאמות בחצר. עם יוגורט מקומי זה לא פחות ממעדן, ותמיד תוכלו להיזכר ברגעים היפים האלה כשתפגשו את ארבעת הקילוגרמים שנדבקו אליכם מאז הנסיעה. 

עם רדת החשיכה, ואחרי ארוחת הערב, מגיעה השעה הטובה ביותר להתנסות בחמאם טורקי, במחיר שנע בין 25 ל-70 יורו, תלוי כמה תהיו מוכנים להתרחק מהמלון. עם הכניסה לחמאם תישלחו להחליף בגדים – כלומר להתפשט ולחזור עטופים בבד מקומי, שהוא על קו התפר שבין מגבת לפראו – ואחר כך יגיעו עשר דקות בסאונה יבשה (בדרך לריכוך מקסימלי), שטיפה במים חמימים, קרצוף בבד מחוספס שמסיר את העור ישן ואחר כך כיסוי בהר של קצף.  אחרי סיבון ושטיפה מחדש תשלחו להמתין על שפת הבריכה לקינוח – עיסוי מפנק שישכיח מכם כל צרה. עד שתתקלו בחבריכם הישראלים, כמובן.

טיטאניק דה לוקס בלק1
מככב בהזמנות לקיץ הקרוב. קלאב טיטאניק בלק

"יואו, איזה כייף לשמוע סופסוף עברית", קוראת שונית מראשון לציון, שכמעט טובעת בבריכה של מלון ונציה מרוב התרגשות למשמע שפת האם שלה. המפגש הקוסמי מתרחש פחות מארבע שעות מאז שנחתה עם בן זוגה דני באנטליה, אבל השניים כבר מזמן בשחקים. "ההורים שלנו המליצו לנו לבוא לפה", הוא אומר, "איפה עוד נמצא דיל של 4,000 שקל לשני אנשים לשבוע? ועוד הכל כלול. בדקנו, ובאילת הרבה יותר יקר". בשלב הזה בדיוק מסתבר שהשניים באמת נסחפו קצת עם הכנסת האורחים החינמית של הטורקים, שכוללת גם אלכוהול תוצרת חוץ, ושיחתנו נקטעת לאחר ששונית מתחילה להקיא. מאוחר יותר הם כבר בטח יתקדמו לאחד ממועדוני הלילה במלון, שמנגנים גנגאם סטייל ללא הפסקה ומציעים אווירת חתונה שבה האורחים מסרבים ללכת. גם כאן כמובן השתייה כלולה, וכשהחדר כל כך קרוב אין בכלל סיבה להתאפק. שתו בזהירות, אם כך, או לפחות תתרחקו ממגלשות המים.

אל תפספסו אף ארוחה בקלאב מד

במלון החדש של רשת "קלאב מד" הצרפתית בבלק אפשר להיחשף לגלגולו הנוכחי של היצע התיירות הטורקית. נכון, זה "הכל כלול", אבל מתנפחים בבריכה לא תמצאו פה וגם לא עיצוב מצועצע: מדובר בריזורט ענק שיושב על שטח בגודל של ישוב קטן בישראל וכולל חוף ים פרטי, מגרש גולף מהטובים בעולם, ספא מפנק חמאם טורקי ושש בריכות. הרשת עצמה אמנם סיימה את דרכה בישראל בשנה שעברה, עם סגירתו הסופית של המלון באילת, אבל כאן מאמינים שהתייר הישראלי עוד ישוב לטורקיה – וגם יהיה מוכן לשלם קצת יותר עבור חוויה אקסקלוסיבית באופייה שכוללת הרבה ספורט אתגרי, וילות עם בריכה צמודה ואוכל משובח. כשהטורקים בצוות הקלאב שומעים שאנחנו בישראל – עיניהם מיד נפתחות ובוהקות מאושר. השנים לצד התייר הגרמני והרוסי הקפיאו להם את המצב רוח, וניכר כאן הגעגוע לתייר הישראלי, שמדבר איתם באותה שפה ולא טוחן להם את כל האלכוהול בבר. מפגש כזה אמנם משחרר מיד לחלל מילים כמו "ארדואן", "ביבי", ו"מרמרה", אך מהר מאוד הן עוברות ל"אפשר להציע לכם עוד בקלאווה?".

קלב מד בלק, המלון מבחוץ
צוות המלון עדיין מוחא כפיים כשהתיירים יורדים. קלאב מד בלק החדש

קלב מד בלק
אגב, אגדו בבריכות כבר לא תמצאו

מתוך 500 אנשי הצוות במקום שמקפידים להסתובב עם חיוך 24/7 יש גם בחורה ישראלית אחת, שמאז שהייתה ילדה קטנה הגיעה בכל קיץ עם הוריה לחופשה בקלאב. בגיל 22 הגשימה את חלומה להיות חלק מהצוות, שבכל עונה משובץ במקום אחר בעולם, והתפקידים שלה מגוונים: בשעות היום היא אחראית להנעים את זמנם של הילדים בני השלוש, ובערב – להנעים את הזמן של אבותיהם, כרקדנית על עמוד במסיבת החוף. כשהילדים לא נהנים מהליווי הצמוד שלה, הם יכולים להשתעשע בבריכת מגלשות מיוחדת, בבר ממתקים הכלול במחיר ובארוחות מיוחדות במיוחד בשבילם.

את הישראלים הבאים אנחנו פוגשים במלון "טיטאניק" הסמוך – כאמור, קלאב חדש המככב בהזמנות לקיץ הקרוב. שוש ומנחם, זוג מבוגר וחביב מפתח תקווה, מספרים שחסכו שקל לשקל והחליטו לבזבז את הונם על חופשה מפנקת באנטליה. "האמת שפחדנו לטוס לטורקיה, אבל החלטנו לנסות", אומרת שוש, "חברים שלנו חזרו מכאן ואמרו שאין מה לפחד וזה באמת נכון – אנחנו נהנים פה והיחס של הטורקים עשר. המלון מקסים, החדרים מקסימים, יש מיני בר עם הכל, ושבוע שלם לשנינו עלה לנו 10,000 שקל". 

כרגע, מספרים השניים, האתגר הגדול ביותר שלהם הוא להצליח לעמוד ב-3 ארוחות ביום. "זה לא שלוש – זה שש ארוחות!", מתקנת שוש ונקרעת מצחוק,  "זה גם בית קפה, זה גם גלידה, זה עוגות הכי טובות שיש, שוקולד, עניינים. בעלי מאושר, בישראל אני עושה לו דיאטה".

איך מצליחים להתמודד עם הבופה?

שוש: "אני לא יודעת לאן ללכת, אני מתחילה מההתחלה עד שאני מגיעה לסוף".

מנחם: "ועל הדרך היא טועמת כל דבר". 

שוש: "הקבב טעים, השישליק טעים. לא, מלון עשר. שווה כל שקל".

פגשתם עוד ישראלים במלון?

שוש: "כן, אבל מאיזה כפר או משהו כזה".

מנחם: "נו, בני דודים".

שוש: "הם בדיוק עזבו ואמרנו לנו שאין מצב שאתה רעב פה. צדקו".

יש טיפ טוב לישראלים שיבואו אחריכם?

שוש: "לאכול קינוחים בבריכה, ואת הגלידות. כאן הכל זה מוסים".

בעל: "בבריכה יש גם מסעדות". 

חדר בקלב מד בלק
עיצוב נקי ומושקע בחדרים

קלב מד בלק, בירכה
לשים את הראש על הכיסא ולשכוח מהצרות. זה אפשרי

בדרך חזרה הביתה, לישראל, עוברת ההסעה במספר כפרים שלא מזכירים במאום את הפאר והעושר של כפרי הנופש על החוף. בדיוטי פרי, בדיוק כשכולם מברכים על כך ששוקלים רק את המזוודות ולא את האנשים החוזרים מחופשה, נשמעת לפתע שירת "התקווה" חזקה ובטוחה. מסתבר שאחד המוכרים שזיהה את חבורת הישראלים פצח מיד בשירת ההמנון מתחילתו ועד סופו, כולל החזרה הכפולה בסוף והעלייה בטון ב"להיות עם חופשי בארצנו". הוא טוען שקוראים לו שלמה, שיש לו אימא יהודייה ושהוא שירת במג"ב. וברפת. ובקיבוץ. ובצפון. בהתחלה זה נשמע כמו פאק קטן באמינות, אבל אף אחד לא ממהר להתווכח איתו. עברנו את המרמרה, אין טעם להתחיל להתקטנן עכשיו.

מלונות ששווה לכם להכיר

דולפין אימפרייאל | לארה

פי שאפשר להבין משמו, המלון הזה מאמין בדולפינים – הם המוטיב המרכזי, ופסלים שלהם ניתן למצוא בכל מקום. חוץ מהם יש כאן גם 650 חדרים, שמונה מסעדות, שש בריכות, פארק מים ולונה פארק, דק ענק על הים, מלצריות על רולר בליידס – ושיטת הכל כלול שלוקחת את זה עד לקצה, כולל רום סרוויס שכלול במחיר.

האטרקציה האמיתית: שנדליר ענק בכניסה במשקל של שני טון. בקטנה.

וכמה זה עולה: ביולי אוגוסט: החל מ-1011 דולר לאדם בחדר זוגי, החל מ- 565 דולר לאדם בחדר משפחתי (2 מבוגרים + 2ילדים).המחיר כולל טיסות, 3 לילות בסופ"ש ע"ב אירוח הכל כלול והעברות למלון ובחזרה.

דלפין אימפריאל הכל כלול אנטליה
משקיעים בילדים. דלפין אימפריאל

קונקורד דה לוקס | לארה

מלון נושא, שלוקח את זה עד הסוף: המבנה המרכזי מעוצב בהומאז' למטוס המהיר בעולם שיצא משימוש, וגם הצוות לבוש כטייסים ודיילים. מי שחוטף ורטיגו יכול להתנחם באחד מ-401 החדרים, 5 הבריכות, 6 המסעדות, הסנק בר המפנק וההופעות הגרנדיוזיות בלילה.

האטרקציה האמיתית: חוץ מהעיצוב המשוגע? ארבע מגלשות מים שלא ישאירו אף אחד יבש.

וכמה זה עולה: מחיר חבילה לדוגמה בתאריכים 1-5/7: ארבעה לילות ב-1,918 דולר לזוג, 2,872 דולר לזוג ושני ילדים.

גלוריה גולף ריזורט | בלק

מלון מפואר מאוד הממוקם בלב חורש ועל שפת הים, המתהדר – שימו לב, הפתעה – במגרש גולף עצום. חוץ מזה יש כאן 293 חדרים מפנקים, 7 מסעדות, 6 בארים ופארק מים גדול ומשוגע במיוחד. והאקסטרה: המון תיירים בריטים.

האטרקציה האמיתית: מועדון ילדים ענק, הכולל גם קולנוע, אולם ספורט, פינות יצירה, בריכה ומסעדה. המועדון פתוח מדי יום משמונה בבוקר עד שמונה בערב, ללא תשלום נוסף, והוא אידיאלי עבור אלו שרוצים לצאת לחופשה עם הצאצאים, אבל להשאיר גם זמן לתחזוק הזוגיות.

וכמה זה עולה: מחיר חבילה לדוגמה בתאריכים 1-5/7: ארבעה לילות ב- 2,632 דולר לזוג, 5,532 דולר לזוג ושני ילדים.  

לארה ברוט | לארה

מלון לאלו מכם שמעדיפים את זה ברגוע: יפיפה, מטופח וירוק מאוד, המציע 427 חדרים ב-11 רמות שונות וכולל הרבה אזורים שקטים, וגם הבטחה כי בחמש הבריכות ינוגנו רק שירים רגועים. בחדרים יחכו לכם בין היתר גם קומקום חשמלי, מערכת סטראו איכותית, וגם רעיון גרוע מאוד: משקל. חוץ מזה תוכלו למצוא כאן מגרש חץ וקשת ומיני קלאב לילדים הכולל בייביסיטרס.

האטרקציה האמיתית: בית גידול לחתולים חמודים, לחובבי הז'אנר הפרוותי.

וכמה זה עולה: מחיר חבילה לדוגמה בתאריכים 1-5/7: ארבעה לילות ב-1,168 דולר לזוג, 4,292 דולר לזוג ושני ילדים.

בארוט לארה ספא, צילום ג'יריס איברהים (צילום: ג'יריס איברהים)
כל קלאב כאן חייב לבחור לעצמו מוטיב ייחודי. בארוט לארה ספא | צילום: ג'יריס איברהים

ריקסוס פרימיום | בלק

מלון ענק במיוחד, שצריך להקדיש יום שלם רק כדי לחוות אותו לכל אורכו. אל דאגה – בדיוק בשביל זה מציעים כאן עגלות גולף וסירות שיוכלו להניע אתכם ביעילות ממקום למקום. ביתר הזמן תוכלו ליהנות מחוף ים פרטי, וילות על שפת הבריכה , 12 מסעדות, בתי קפה ובארים, שיעורי יוגה ושירות חדרים של  24 שעות.

האטרקציה האמיתית:  פארק מים משגע, הכולל מגלשות אבובים, בריכת גלישת גלים ואפילו דולפינריום. גם אם אינכם אורחי המלון, אתם יותר ממוזמנים לקפוץ לבקר.

וכמה זה עולה: מחירים ליולי אוגוסט: החל מ-1,149 דולר לאדם בחדר זוגי, החל מ-845 דולר לאדם בחדר משפחתי (2 מבוגרים + 2ילדים). המחיר כולל טיסות, 3 לילות בסופ"ש ע"ב אירוח הכל כלול והעברות למלון ובחזרה

 טיטאניק | בלק

מלון חדש ומסקרן שנפתח רק באפריל האחרון. במלון תמצאו שדרת חנויות בסגנון פריזאי, 700 חדרים ב-12 רמות שונות, ארבע בריכות שונות, פארק מים עם עשר מגלשות וחמש מסעדות, לא כולל חדר האוכל המרכזי.

האטרקציה האמיתית: החוף הפרטי. כדי להגיע אליו תאלצו לשוט דרך הנהר הפסטורלי המקיף את כל המלון, וכשכבר תגיעו תמצאו מיטות שיזוף מפנקות, מקררים עם שתייה קרה לכל דורש, גזיבו עם מיטות וצידניות עם שתייה קרה. תמורת 100 אירו ליום תקבלו גם מלצר אישי שירדוף אחריכם עם מזון ומשקאות.

וכמה זה עולה: 4 לילות באמצ"ש ביולי-אוגוסט - 1,109 דולר לאדם בחדר זוגי. הכל כלול.

הלובי בטיטאניק דה לוקס בלק2 (צילום: השטיח המעופף)
10,000 שקל לשבוע. הלובי בטיטאניק בלק | צילום: השטיח המעופף

רויאל הולידיי פאלס | לארה

מלון הממוקם בלב לארה, ומציע את המיטב מכל האטרקציות: פארק מים, לונה פארק, חוף ים פרטי, ספא, בריכה פנימית, 6 מסעדות, מגרשי טניס ואזור מופרד לילדים - הכל בעיצוב מלכותי ומפנק. 606 החדרים גדולים במיוחד והסוויטות למשפחות כייפיות ביותר. לא מספיק כיף לכם? גשו לאחת מ-8 מגלשות המים. זה אמור לפתור את הבעיה.

האטרקציה האמיתית: באולינג, ביליארד ושדרת חנויות מפוארת, לבילוי משפחתי נהדר.

מלון רויאל הולידיי אנטליה
איך חוזרים למציאות שבה צריך לשלם על הכל? מלון רויאל הולידיי

וכמה זה עולה: 4 לילות באמצ"ש ביולי-אוגוסט - 1,339 דולר לאדם בחדר זוגי.

מרדאן פאלאס | לארה

מלון שנבנה בהשראת איסנטבול ומתפרס על כ-180 דונמים. הוד והדר, זה מה שרוצים לשדר פה, והשמועה אומרת שחלק ניכר מהעיטורים במלון עשויים זהב אמיתי. יש 560 חדרים ב-11 רמות שונות, ובגזרת האוכל תמצאו תשע מסעדות שונות: מאיטלקית ויפנית ועד ברזילאית ואזרבייג'נית. וזה לא כולל את חדר האוכל המרכזי.

האטרקציה האמיתית: הבריכה הכי גדול באירופה, בגודל 16,000 מ"ר, ומסביב לה נהר מלאכותי באורך 266 מטרים.

ארמון מארדן - אנטליה, טורקיה
כ-50 אחוז מהתיירים רוסים. ארמון מארדן

וכמה זה עולה: 4 לילות באמצ"ש ביולי-אוגוסט - 1,429 דולר לאדם בחדר זוגי.

* הכתבים היו אורחי חברת קווי חופשה, קשרי תעופה, השטיח המעופף וקלאב מד

>> לכל כתבות המגזין