פתאום, באמצע השיחה שלנו, אגם בוחבוט נשמעת בוגרת, מפוכחת, כמעט צינית. מבעד למילים הרכות ולחיוך התמים, סנסציית הנוער בת ה-14 חושפת מעט ביקורת. האם פירורי המציאות מתחילים להיערם על כתפיה של מי שעובדת בשואו ביזנס מאז גיל 8, כשזכתה בעונה השנייה של "בית ספר למוזיקה"?

בגיל שבו רוב הנערות רק חולמות על חיי הזוהר של הכוכבות, בוחבוט כבר עברה כברת דרך. מאחוריה שש שנים של עשייה, מאות הופעות, סינגלים מצליחים וקבוצות ווטסאפ ברנז'איות. קשה לעבור את כל זה בלי שמשהו ישתנה בך, בלי שהתמימות תתקלף קצת. "היום אני יודעת שלא כולם אנשים טובים", היא מאשרת. "אני יכולה להגיע להפקה והאנשים לא נעימים ולא כיף להיות בחברתם ולעבוד איתם. לפעמים הדיבור לא מכבד, אנשים באים עם פרצוף קר ומנוכר. פעם חשבתי שאני חייבת להיות נחמדה לכולם ולהראות שאני בסדר, אבל היום אני מתאימה את עצמי לסביבה שאני נמצאת בה".

ממה התנהגות כזו נובעת, לדעתך?
"אולי יש מי שלא לוקחים אותי ברצינות כי אני צעירה. אנשים אוהבים להגיד על הדור שלי שהכל קרה לנו בקלות, שהתפרסמנו בקלות ואנחנו לא עושים שום דבר בשביל זה. לא מבינים כמה קשה אנחנו עובדים כדי לרצות את הקהל ולהביא שירים חדשים, לחדש כל הזמן".

מה עוד אומרים עלייך?
"לפעמים אומרים שאני מתוקה מדי, משחקת את המשחק. אבל זה לא מזיז לי".

נשמע שהתחלת להיחשף לצדדים פחות נעימים בתעשיית הבידור. יש בה קצת זיוף.
"קצת? ממש לא קצת".

 נשמע כמו בעיות של גדולים.
"אפשר להסתכל על זה ככה. בכל זאת אני ילדה בעולם של מבוגרים".

אגם בוחבוט - ליד (צילום: עדי אורני)
צילום: עדי אורני

את בכלל מרגישה שאת בגיל ההתבגרות?
"כן, זה מתחיל בגיל 12, לא? אני כמו כל ילדה בגילי, גם אם יותר בוגרת. זה גיל שפתאום יותר אכפת מהמראה, אפשר לפעמים לחטוף קריזות. גם אני יכולה להתעצבן. אם אני לא נראית מאה אחוז או שמשהו לא מדויק בהופעה, אני יכולה להתעצבן. ואני לא חוסכת כשזה קורה".

בהמשך השיחה, כשנדבר על החשדות נגד אביה של עדי ביטי, אגם בוחבוט שוב תישמע מפוכחת. בוגרת. עדיין ילדה, אבל איך היא עצמה אומרת? בעולם של מבוגרים. 

העתיד זה עכשיו  

לפני שנה וחצי יצא הסינגל שלה, "כמו בריו", שמאז העפיל ל-30 מיליון צפיות ביוטיוב. היא לא שחזרה את ההישג מאז, אבל זה לא הפריע לה להיעשות רק יותר ויותר מפורסמת, במיוחד אחרי הקמפיין המדובר לבזק והקאבר המשותף עם נועה קירל ל"אצל הדודה והדוד" של דני סנדרסון.

בוחבוט מגיעה לראיון מבאר שבע, כמו תמיד, עם הוריה מאיר ורחל. הם לא יושבים איתנו אלא בשולחן משלהם, רגועים לגמרי שהבת כבר יכולה להתמודד לבדה עם ראיון. אגם באמת נראית בוגרת יותר מהפרסונה המצולמת שלה: גבוהה מאוד, כבר אינה ילדה. את החיוך המבויש החליפה במבט חד ושטף דיבור מהיר. היא יורה מילים בביטחון, כמעט במונוטוניות, מחייכת רק כשמישהו אומר משהו מצחיק.

את הראיון הקודם שלנו, שנערך בסמוך ליציאת הסינגל הראשון, סיכמה בכך שאין לה תכנית עבודה מגובשת, וגם אחרי ההצלחה האחרונה היא ממשיכה לדבוק בגרסה הזו. "כשבגיל 8 וחצי את כבר מופיעה בנוקיה ובקיסריה ובהיכל התרבות, את מתרגלת שדברים קורים בהפתעה", היא אומרת, "אז בשביל מה לנו לתכנן את העתיד?".

ובכל זאת, קשה להתנהל בלי אסטרטגיה בעולם הגועש של כוכבי הנוער העכשוויים. בחופשת פסח הקרובה, כשילדות בנות גילה ידריכו בקייטנה, בוחבוט תהיה עסוקה בצילומי ריאליטי הדגל של ערוץ הילדים בפרטנר tv, "הבנים והבנות", שם היא נמנית עם צוות ההנחיה. לצד עודד פז, לירון רביבו וטום באום, היא תעקוב אחרי המתמודדים במשימות שונות רגע לפני שיהפכו למפורסמים כמוה. "זה כבוד ענקי", אומרת בוחבוט. "בין כל המנחים אני זו שמייצגת את הנוער, ואוכל לעזור להם בתור מישהי שמבינה את נקודת המבט שלהם. זה מגניב שאני בגיל של המתמודדים, יש כאלה שאפילו יותר גדולים ממני. גדלתי על עודד פז ב'הפיג'מות', מדהים שעכשיו ננחה ביחד".

אגם בוחבוט - ליד (צילום: עדי אורני)
צילום: עדי אורני

לא מוזר לעבוד עם קאסט שכולו כל כך מבוגר ממך?
"אני חושבת שאני המנחה הכי צעירה שהייתה בערוץ הילדים, אבל זה לא חדש לי להיות עם אנשים מבוגרים, זה סבבה. אני נותנת להם את הצד שלי, מצחיקה אותם ומציקה להם עם הסטוריז והאינסטגרם. אולי הם ירגישו את ההבדל בשעות הקשות, כשלא יהיה לי כוח. גם ככה אני נראית יותר גדולה מהגיל שלי".

נראית, אבל את עדיין בת 14.
"לגיל אין משמעות כשאת מתבגרת כל כך מהר. עברתי דברים שאנשים בני 40 לא עברו. כל מה שאני עוברת בחיים שלי נתן לי את הבגרות הזו. עוד כשהתחלתי היו אומרים לי שאני בת 20 בגוף של ילדה בת 8".

ועכשיו זו בעצם הפעם הראשונה שאת עושה משהו שהוא לא שירה.
"אני אשיר את שיר הפתיחה של 'הבנים והבנות', אבל לא אכפת לי לעשות גם וגם וגם וגם. תמיד רציתי להיות בכלל שחקנית ולא זמרת, תמיד ידעתי לעבוד על ההורים שלי ואני משתמשת ביכולת הזו על במה. אם אני גמורה ואין לי כוח, אבל אני יודעת להראות לעולם שאני הכי שמחה בעולם וסבבה - זה משחק. אני מאמינה שיהיה את זה גם בהנחיה של התכנית".

אגם בוחבוט - ליד (צילום: עדי אורני)
צילום: עדי אורני

"תום יער קורעת אותי מצחוק"

בזמן שבוחבוט שולחת זרוע לתחום עיסוק חדש מבחינתה, היא מוקפת כוכבי רשת עם המוני עוקבים וללא כישורים ברורים. אגם היא זמרת בעולם של "מיוזיקלי", האפליקציה שמאפשרת לך להיות מפורסם מלעשות עם השפתיים. "ניסיתי לעשות סרטונים במיוזיקלי, אני גרועה בזה", צוחקת בוחבוט. "אבל תראי את אנה זק, מה נהיה ממנה, והכל ממיוזיקלי. זה מדהים".

האפליקציה הזו לא מרגיזה אותך כזמרת?
"לא. אם יש ילד שהוא מוכשר ומצליח עם מיליון עוקבים, מגיע לו. הוא עובד קשה כדי לחדש כל הזמן".

עובד קשה כמוך?
"ממש לא, אני עובדת יותר, אבל צריך לכבד כל אדם. נכון שאני זמרת והם מפורסמים על דברים אחרים, אבל אין לי בעיה עם זה. המבוגרים לא כל כך מבינים את העולם הזה של הדור החדש. זה עידן שבו את יכולה להעלות תמונה יפה ויקפצו לך עוקבים בשנייה וילהקו אותך לפרסומת. זה העולם שבנינו לעצמנו עם הרשתות והטכנולוגיה. יש כאלה שמפורסמים מאינסטגרם ויוטיוב, וזה אחלה. ברור שאני לא אהפוך להיות יוטיוברית, אבל אין לי בעיה איתם. גם אני פעילה היום ברשת יותר מבעבר".

הבנים והבנות (צילום: אהוד שאשא)
"גדלתי על עודד פז, מדהים שעכשיו ננחה ביחד". בוחבוט עם מנחי "הבנים והבנות" | צילום: אהוד שאשא

מי החברים שלך בתעשייה?
"החברה הכי טובה שלי בתעשייה היא כוכבת הרשת גל גברעם. היא יודעת עליי הכל, אנחנו מדברות מלא. אני גם חברה של קים אור אזולאי, אלין כהן, עמרי מזרחי ועומר חזן. וגם נועה קירל כמובן בחבורה. יש לנו קבוצת ווטסאפ בשם 'גירלס' שאנחנו מתייעצות בה איזו תמונה להעלות או מה ללבוש לאיזה אירוע. יש פרגון ויש גם ריבים, כמו בכל קבוצה".

קירל, המבוגרת מבוחבוט בשנתיים, הולכת והופכת לדמות משמעותית בחייה. אחרי הכל, השילוב בשמות בין שתיהן המציא את "אגס קימל" של תום יער בארץ נהדרת ("היא קורעת אותי מצחוק"). שתי הנערות שונות זו מזו וגם המוזיקה שלהן שונה - בעוד שבוחבוט מגיעה ממוזיקה מזרחית, נועה היא פיור פופ - אבל זה לא היווה מכשול כשהשתיים איחדו כוחות עם החידוש שלהן ל"אצל הדודה והדוד".

"לפני שעשינו יחד את הקליפ רצו לייצר ביננו יריבות תקשורתית, אבל אפילו לא הכרנו", אומרת בוחבוט. "הופענו באותם מקומות אבל לא נפגשנו אף פעם עד השיר".

ומה?
"וזכיתי להכיר ילדה מהממת".

מתי דיברתן לאחרונה?
"היום היא שלחה לי הודעה מתאילנד. כשאני מדברת עם נועה או פוגשת אותה בצילומים והופעות אני מרגישה שיש מישהי שמבינה אותי. היא עוברת כמעט את אותו תהליך שאני עוברת, גם היא מופיעה ויש לה לו"ז צפוף. אני שמחה שהכרתי אותה ושאנחנו חברות ונשארנו בקשר".

אגם בוחבוט - ליד (צילום: עדי אורני)
צילום: עדי אורני

אבל יש גם רגעים צורמים. בשבוע שעבר שידרו מגישי רדיו 103 לאה לב ושי גולדשטיין את "אצל הדודה והדוד" מיד לאחר ששוחחו על הפרשה שבמסגרתה מואשם אביה של כוכבת נוער בהטרדה מינית - לפני שפורסם כי החשוד הוא אביה של עדי ביטי. אמיר קירל, אביה של נועה, הגיש תלונה נגד השדרנים על שרמזו כי הוא החשוד. גם מאיר בוחבוט, יש להניח, הושפע מהדברים. על פרשת ביטי אומרת בוחבוט: "אני חושבת שעדי ביטי מאוד מוכשרת ואני מאוד אוהבת אותה. בכל זאת, שתינו הגענו מ'בית ספר למוזיקה' והצלחנו מאותה נקודת מוצא. אני מאחלת לה שכל זה יהיה מאחוריה בהקדם ושהכל יסתדר לה".

בינתיים ממשיכות אגם בוחבוט ונועה קירל לייצג קטבים שונים של מודל לילדות. בעוד שקירל זוכה לביקורת על הלוק המבוגר, האיפור והתנועות הפרובוקטיביות, בוחבוט ממשיכה לשדר משהו נקי ותמים יותר. היא עדיין מגדירה את עצמה טומבוי, ובכל זאת, ניכר שמשהו קצת השתנה. שיערה חלק יותר, יש לה סטייליסט צמוד והיא מתאמנת עם מאמן אישי שלוש פעמים בשבוע. "השיער שלי נשחק מכל מה שעבר עליו עם ההפקות והבמות", היא מחייכת, "אז עשיתי החלקה. היום אני לא עושה פן בכלל, זה פשוט יותר. עברתי תהליך פנימי וחיצוני ונהייתי יותר אישה. יש לי יותר בטחון להתלבש ולהעז. אני זו שמחליטה, אף אחד לא יגיד לי מה ללבוש".

אגם בוחבוט - ליד (צילום: עדי אורני)
צילום: עדי אורני

מה את לובשת לבית הספר?
"תלבושת אחידה. אני קמה לבית ספר בלי איפור ושיער, באה עם ג'ינס וחולצה כמו ילדה רגילה. הסטייליסט שלי, רנה, מביא לי לפעמים טי שרטים של בנים ואפילו ג'ינסים של בן. אני לא מאופרת עכשיו ולא לבית ספר, אבל אין בת שלא אוהבת שמאפרים אותה ועושים לה שיער. זה הכי כיף".

מה לא תלבשי לעולם?
"חולצות בטן. אני שלמה עם הגוף שלי ובחיים לא אמרתי לעצמי שאני שמנה, אבל אני פשוט לא אוהבת את זה. אני גם לא שמה גופיות, לא יודעת למה. וגם כשאני מתאפרת בחיים אני לא שמה אודם אדום או מדביקה ריסים או אייליינר מוגזם".

מדברים הרבה על שינוי בדימוי הגוף היום, זה מדבר אלייך?
"זה נהדר. בשבוע האופנה צעדו בתצוגות נשים בכל הגדלים והמידות וזה היה מדהים לראות את זה. אישה זה הדבר הכי עוצמתי וחזק שאפשר. לפעמים כותבות לי בנות שהן לא אוהבות את איך שהן נראות, זה ממש כואב לי. איך אפשר לא לאהוב נמשים, למשל? אני מתה על הנמשים שלי".

נערה, אבל חזקה 

היא נולדה בבאר שבע וגדלה בשכונת רמות, אחות קטנה לרון, סולן בתזמורת האנדלוסית ומי שרשם אותה בגיל 8 ל"בית ספר למוזיקה". הוא עדיין מהווה יועץ סופי בענייניה והשנה ניסה את מזלו באודישנים ל"הכוכב הבא". הוא לא עבר לנבחרת, אבל בוחבוט לא אמרה נואש: "הוא עדיין בצבא, אני בטוחה שהוא יצליח. הוא כל כך מוכשר, זה עוד יקרה".

ב"בית ספר למוזיקה" נוצר הקשר המיוחד של אגם עם משה פרץ, מי שכתב לה את הסינגל "ארטיק, מסטיק" ונשאר מנטור שלה עד היום. בין רון ומשה נמצאים הוריה של בוחבוט, שממשיכים לנהל את המינימרקט המשפחתי בין נסיעה משותפת להופעה באירוע או על במת חג. השיא המצופה הבא - הקלטת שיר הדגל למצעד הגאווה הקרוב. "זה כבוד גדול בשבילי", היא אומרת על הבחירה. "אני מכירה ועובדת עם גייז, חושבים שבבאר שבע אנחנו פרימיטיביים ולא מכירים את זה, אבל זה ממש לא נכון".

אגם בוחבוט - ליד (צילום: עדי אורני)
צילום: עדי אורני

בואי רגע נעשה חשבון. את שרה באירועים פרטיים, מתארחת על במות, מקבלת תמלוגים מיוטיוב ומפרסמת חברת ענק כמו "בזק". את שווה המון כסף, לא?
"אני לא יודעת כמה אני מרוויחה. יש אנשים שמטפלים בזה יותר ממני ומנהלים את זה על הצד הטוב ביותר. אם אני יוצאת לסרט עם חברות, אני מבקשת מאמא שלי כסף והיא תביא לי. חוץ מזה אני לא מתעסקת בכסף".

מעבר למרכז הארץ הוא עדיין לא על הפרק מבחינת משפחת בוחבוט?
"לא, זה לא מעניין אותי. המשפחה והחברים שלי בבאר שבע, זה עולם אחר מתל אביב וזה נותן לי באלאנס בחיים, משאיר אותי עם רגליים על הקרקע. אם הייתי עוברת לא היה לי שקט נפשי. היום, סדר היום שלי קבוע ויש לי שקט. אולי כשאגדל נעבור, אבל בינתיים טוב לנו בבאר שבע".

אחרי כל הסינגלים שהוצאת, מה עם אלבום בכורה?
"אלבום זה קצת מיושן. מצד אחד זה סימון דרך בקריירה, וכשאוציא אותו אפתח הופעות לא רק באירועים ואמכור כרטיסים, אבל זה לא בוער בי. אנחנו עובדים על זה ואוספים חומרים ושירים, אבל אני, רק להוציא 14 שירים במכה זה טיפה גדול עליי". 

שנים שלא היו כמעט נשים במוזיקה מזרחית. היום יש אותך, את עדן בן זקן ואת נסרין. חגיגה.
"היום אנחנו משלבים מזרח ופופ והכל, ואין דבר יותר טוב מזה. עדן בן זקן מהממת. היו לנו הופעות ביחד בחנוכה בהיכל שלמה. אני שמחה שהיא הולכת לשיר את 'הללויה' עם גלי עטרי, ככה זה יוצא הכי מושלם וכולם ישמעו את זה. זה כמו שקרה לנו עם 'הדודה ודוד'. אנשים בגילנו חשבו שזה שיר שלנו".

מצד שני - יש יותר תחרות היום. זה לא קשה?
"אני לא בתחרות עם אף אחד, כי אני יודעת מי אני מה אני שווה. לא יכולתי לבקש מקום טוב יותר. היום מתייחסים אלי כאל מוזיקאית, רואים בי זמרת וזה הכי מושלם. תמיד יש תחרות ויש אנשים שמתנהגים לא יפה ויעשו הכל כדי להיות במקום הראשון, אז סבבה. הם יאבדו מהר מאוד את האדרנלין כי הם רוצים להספיק הכל ובסוף לא יוצא מהם כלום והם נעלמים בתוך שנה. אני יודעת שלי זה לא יקרה, כי אני אישה חזקה, ואני כאן כדי להישאר. סליחה, לא אישה: נערה. אבל נערה חזקה".

את מפסידה יותר לימודים מבעבר?
"יש יותר עבודה, אז צריך להתחשב בי לפעמים, אבל תמיד מפרגנים לי בבית הספר ואני משלימה מה שאני צריכה באופן פרטני. לא לכולם יש את המזל שלי, יש לי חברות מפורסמות שמרגישות שלא נותנים להן לבטא את עצמן. אצלי המחנכת והמנהלת מאוד תומכות ומקסימות. אני מתחנפת קצת, אומרת 'בואי נעשה סלפי לנכדה' ומסתדר", היא מחייכת ומבהירה שהחברות מהתעשייה לא הרחיקו אותה מהחברות מהשכונה: "אלו בנות שמכירות אותי כאגם ולא כילדה מפורסמת. בחרתי אותן בפינצטה".

והרשימה הצטמצמה?
"אני משתדלת שזה לא יקרה, אבל אי אפשר לדעת מי מתקרב אלייך בגלל מי שאת ורוצה להכיר את אגם האמיתית ומי עושה את זה כי את מפורסמת. יש לפעמים קנאה, אנשים שלא מכירים אותי יכולים לחשוב שאני סנובית אם רואים אותי מהצד. קל להם להגיד עליי דברים, אבל אם הם מכירים אותי, כל החשיבה שלהם משתנה".

יש כבר זוגות בכיתה ט'?
"בטח, מזמן, עוד מכיתה ז'. חברות שלי עושות סרטים לחברים שלהם, אומרות להם דברים כמו 'למה עשית לה לייק על התמונה הזו'. אני לא רואה את עצמי בסיפורים האלה עדיין".

היית מאוהבת פעם?
"עוד לא. יש לי מלא ידידים וזה כנראה יקרה כשזה צריך לקרות. אני רק יודעת שהוא צריך להיות יותר גבוה ממני".

צילומים: עדי אורני | ריטוש: יוסף אטיאס | סטיילינג: רנה גליקסמן ולימקה | עיצוב גבות: מושיק טקו במוצרי DIOR | שיער: עידן בקשי | איפור: שירה קמרי | בגדים: חולצת פלמנגו: ויקטוריה בקהאם לפקטורי 54, מכנס פסים: Pullandbear, מכנס חרדל: ZARA, חולצת קיטי: הלו קיטי לאסוס, סווטשרט אדום: S WEAR, ז׳קט ניילון : ZARA, טרנינג ירוק: H&M, מכופתרת מיקי: H&M, ז׳קט ורוד: DIESEL, שמלת פסים: MANGO, כובע קש: ZARA, ז׳קט משבצות: MANGO, תכשיטים: יעל איגור, עמנואל