טום קרוז וקייטי הולמס (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
הכתובת הייתה על הקיר | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

שמונים אחוז מהזוגות בהוליווד מתגרשים. זו עובדה סטטיסטית. אחוז הגירושין הזה עולה בעקומה חדה מדי שנה, עד שכשזוג הוליוודי אומר "איי דו", ההימורים אינם עוסקים בשאלה "האם הם יתגרשו" אלא "כמה זמן הם יצליחו להישאר ביחד". מעטים המהמרים שנתנו לנישואיהם של טום קרוז וקייטי הולמס יותר משנתיים. במובן הזה, הם הצליחו להפתיע את כולם כשנודע השבוע על כוונתם להתגרש אחרי 5 וחצי שנות נישואין.

מכל בחינה אחרת, כמובן, היה מדובר במערכת יחסים שנועדה לכישלון מראש. בין השניים מפרידות 17 שנים, אמונות דתיות והפרשי מעמדות הוליוודיים מהותיים. כשמערכת היחסים שלהם יצאה לאור ב-2005, הדעות היו חלוקות – היו שטענו כי הקשר נוצר ביוזמתו של קרוז במטרה להסיט מעצמו את השמועות על נטיותיו ההומוסקסואליות, ואחרים גרסו כי הולמס היתה זו שניסתה לרכב על ההצלחה של השחקן הלוהט ולקדם את הקריירה המדשדשת שלה. חודשיים לאחר מכן, טום כבר כרע ברך במגדל אייפל והציע לה להינשא לו.

"הכנסייה הסיינטולוגית גייסה את קייטי להיות אשתו של טום"

"אני חושבת שכל ילדה קטנה חולמת על החתונה שלה", אמרה קייטי בראיון למגזין "סבנטין" ב-2004, עוד כשהיתה מאורסת לשחקן כריס קליין וכשנה לפני שפגשה את בעלה לעתיד. "אני נהגתי לחשוב שיום אחד אתחתן עם טום קרוז".

לכאורה, אמירה תמימה של שחקנית מבטיחה למגזין נוער. אבל הציטוט הזה ככל הנראה משך את תשומת לבם של ראשי הכנסייה הסיינטולוגית, שקרוז הוא אחד ממאמיניה המפורסמים ביותר, והולמס "סומנה" כמועמדת ראויה להיות בת זוגו החדשה של הכוכב. מארק הידלי, אחד מחבריו הקרובים של קרוז לפני שעזב בעצמו את הכנסייה, סיפר שקייטי נבחרה על ידי הסיינטולוגים להיות רעייתו השלישית של קרוז, שעל פי השמועות אימץ את אמונתו החדשה בגלל נטיותיו ההומוסקסואליות, עוד לפני שהשניים בכלל נפגשו. "הכנסייה גייסה את קייטי להיות אשתו של טום", הוא אמר.

טום קרוז וקייטי הולמס פפראצי אחרון (צילום: splashnews, noon)
הפפראצי האחרון. סוף ידוע מראש | צילום: splashnews, noon

קייטי פגשה את טום ב-2005 כדי לדון באפשרות שתופיע ב"משימה בלתי אפשרית 3" ומיד נשלחה לקורס ארוך ואינטנסיבי מטעם הכנסייה הסיינטולוגית. הולמס, שגדלה בבית קתולי, הביעה נכונות להתגייר ולקבל על עצמה את אמונות הכנסייה, וזאת בניגוד לאשתו לשעבר של קרוז, ניקול קידמן, ולבת זוגו פנלופה קרוז, ששמרו על דתן. בכנסייה היו מרוצים: הולמס עברה את האודישן. שבעה חודשים לאחר הולדת בתם סורי ב-2006, השניים נישאו בחתונה סיינטולוגית באיטליה, כשלצידם ילדיו המאומצים של טום מנישואיו לקידמן, איזבלה וקונור. המנהיג הסיינטולוגי דיוויד מיסקויג' היה השושבין בחתונתם.

חמש שנים וחצי מאוחר יותר לקחה קייטי את הבת המשותפת, העבירה אותה בחשאי לדירה ששכרה מבעוד מועד בניו יורק והגיעה את מסמכי הגירושים מאחורי גבו של טום, ששהה באותו זמן באיסלנד בצילומי סרטו החדש "Oblivion". המהלך הזה היה מתוכנן בקפידה – התביעה הוגשה תחת שמות אנונימיים ובעזרתו של אביה, עורך הדין מרטין הולמס. קייטי השתמשה בדירתם המשותפת בניו יורק שאותה רשם קרוז על שמה מטעמי מס, כאמתלה להגשת המסמכים דווקא בעיר שבה יש סיכוי טוב יותר שיתחשבו בדרישתה למשמורת בלעדית על סורי. "דאגתה העיקרית של קייטי היתה ונותרה טובתה האישית של בתה", אמר עורך דינה.

קייטי הולמס (צילום: Steffman / Turgeon / Splash News, Splash news)
הולמס השבוע בלי טבעת הנישואין. תכננה הכל מראש | צילום: Steffman / Turgeon / Splash News, Splash news

על פי התגובה שלו, נראה כי הפרידה הזו נפלה על קרוז כרעם ביום בהיר. רק לפני שבועיים הוא נראה מטייל עם אשתו יד ביד באיסלנד, לפני ארוחת צהריים משפחתית וחמימה, וניכר שלא חשד בכלום.

"היא אדם מדהים, ואם תבלה חמש דקות בחברתה תראה את זה", אמר קרוז בראיון לגיליון מאי של "פלייבוי", לפני חודשים ספורים בלבד. "כל מה שהיא עושה, היא עושה ביצירתיות נפלאה. היא מצחיקה ומקסימה וכשהיא נכנסת לחדר, אני מרגיש טוב יותר. אני רומנטיקן – אני אוהב לעשות דברים כמו ליזום ארוחות ערב רומנטיות, והיא נהנית מזה. אני לא יודע מה לומר - אני פשוט מאושר, ואני מאושר מהרגע שפגשתי אותה. מה שיש בינינו הוא מאוד מיוחד".

בשבועיים הללו, בהם שהה במדינה עם קונור ואיזבלה, השלושה צייצו משם ציוצים עליזים בטוויטר שהסתיימו מיד כאשר התפרסמו הידיעות על הגירושים. "ייקח לטום זמן מה להבין מה קורה כאן", אמרו מקורות. "לא היה לו מושג שזה עומד לקרות. הוא לגמרי שבור לב והרוס מזה". בשלישי האחרון הוא ציין את יום הולדתו החמישים – הרחק ממשפחתו ומבתו, בארץ זרה, אפוף בשמועות ובפרסומים על חייו האישיים המתפרקים.

אז מה קרה בשנים הללו, שגרם להולמס לברוח כמו גנבת בחשכה? אינספור עדויות מחייהם המשותפים וממערכות היחסים הקודמות של קרוז מנסות לשפוך אור על השאלה המסובכת הזו.

"היא נראית כאילו שהיא יצאה לחופשי"

על פי המקורבים להולמס, הכתובת היתה על הקיר מזמן. מסתבר שמאחורי העילה הרשמית המופיעה על מסמכי הגירושים, "חילוקי דעות שאינם ניתנים לגישור", מסתתרת אמת עגומה הרבה מעבר למילים הרשמיות הללו. "זה סוד ידוע שהיא היתה אומללה לצידו של טום חודשים, אם לא שנים. הם באמת לא יכלו לגרור את העמדת הפנים הזו יותר", אמר מקור הוליוודי.

טום קרוז וקייטי הולמס (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
התמחתה בחיוכים מאולצים | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

מקורות אחרים טענו כי השניים לא היו מסוגלים לבלות יותר מלילות ספורים תחת אותה קורת גג וכי הם חיו חיים נפרדים כמעט לגמרי בשנה האחרונה - הולמס חיה עם בתה בניו יורק בעוד שהוא הסתובב מסביב לעולם, עובר מסט צילומים אחד למשנהו. היא עצמה אפילו לא התלוותה אליו לפרמיירות של סרטו האחרון "Rock Of Ages", והעדיפה לבלות זמן עם סורי.

"אחרי חמש שנים של חיים כאלה, קייטי פשוט הרגישה שהיא משתגעת, ושהיא ממש הופכת לרובוט שהתקשורת תמיד טענה שהיא", הסביר מקור נוסף. "לקייטי יש אישיות נהדרת ופעם היא היתה לוחמנית ושנונה. היא השתנתה כל כך מאז שהיא עם טום, עד שהיא הפכה למשעממת ואפרורית. בסופו של דבר זה היה יותר מדי בשבילה. נמאס לה מזה והיא החליטה שהיא חייבת לעשות משהו בנידון. היא פשוט התבגרה ואיבדה את הכוכבים בעיניים שעיוורו אותה".

מקורב לקייטי הסביר כי השינוי בהתנהגותה בשבועות האחרונים ניכר בה עוד לפני שמסמכי הגירושים הוגשו, וכי נראה שעול כבד הוסר מעל כתפיה. "היא היתה אומללה במשך זמן רב, אבל בשבועיים האחרונים היא היתה מאושרת – כאילו שהיא יצאה לחופשי. תהיתי מה השתנה איתה. אני מניח שעכשיו היא סוף סוף יכולה להיות מאושרת שוב".

את חוסר שביעות הרצון של הולמס אפשר לראות גם בתמונות המשותפות של בני הזוג, עוד לפני שנישאו. החיוך שלה נראה מאולץ ועיניה תמיד נראו עייפות וחסרות חיים. אחת הדוגמאות לחוסר יכולתה להסתיר את רגשותיה האמיתיים היא "תקרית הספה" המפורסמת של קרוז בתוכניתה של אופרה ווינפרי במאי 2005. רגע אחרי שקיפץ על הספה באולפן תוך הכרזת אהבה לבת זוגו והפך את שניהם לבדיחה בינלאומית, הוא הגדיל לעשות כשגרר אותה פיזית אל האולפן לקול תשואות הקהל. היא עצמה נראתה נבוכה ואבודה.

ניקול קידמן וטום קרוז (צילום: Dan Callister, GettyImages IL)
עם ניקול קידמן. המפתח לחרדה של הולמס | צילום: Dan Callister, GettyImages IL

הרגעים המאושרים היחידים שתועדו בתמונות הם הרגעים המשותפים שלה עם סורי, בתה בת השש. קרוז והולמס התעלמו במשך שנים מביקורות על תפקודם כהורים, לאור התעקשותה של סורי לנעול נעלי עקב ולהתאפר בגילה הפעוט. אבל הסלחנות של קייטי כלפיה היא עוד תוצר של מערכת היחסים המעוותת עם טום – אחרי שנותרה כמעט מחוסרת חברים, חברתה הטובה ביותר נותרה בתה הקטנה. עד ראייה שראה את השתיים קונות מצרכים השבוע לביתן החדש, סיפר שכשהולמס הגיעה לקופה היא חיבקה את סורי ואמרה לה: "את יודעת שאת ילדה קטנה ומדהימה, נכון? אני אוהבת אותך יותר מכל דבר אחר".

על פי הדיווחים, סורי עצמה היתה הגורם העיקרי להחלטה של הולמס להתגרש מבעלה אחרי שנים של חיים לא מאושרים לצידו. הקש ששבר את גב הגמל היה שיחה בין סורי לאחיה הגדולים ששמעה קייטי במקרה, בה סיפרו השניים לפעוטה על מתחם סיינטולוגי בקליפורניה בשם "גולד בייס", אליו נשלחים ילדי הסיינטולוגים בגיל שש.

"לסורי מלאו שש לאחרונה וזה הגיל שבו ילדי סיינטולוגיה צריכים לעבור לראשונה בדיקות ביטחון", סיפר הידלי. "אלה חקירות מחמירות ומפחידות, במיוחד עבור ילדים. הם היו נובחים על סורי 'האם גנבת?' או 'האם שיקרת?'. זו הסיבה שבגללה קייטי רוצה לברוח עכשיו", הוא מוסיף. "היא נאבקת קשות על משמורת בלעדית כי היא רוצה להציל את סורי מהסיינטולוגיה. היא יודעת שאם טום יהיה זה שיחליט, הילדה תלמד בבית עם מורים של הכת. קייטי ראתה עד כמה זה הרס את קונור ואיזבלה. היא ראתה את היחסים שלהם עם אימם, ניקול קידמן, והיא חרדה שזה יקרה גם לה".

"הילדים שלי קוראים לקייטי 'אימא'"

קידמן, שהיתה נשואה לקרוז יותר מעשור בין השנים 1990 עד 2001, היא כנראה המפתח האמיתי להבנת החרדה של הולמס בשנים האחרונות. השניים הכירו על הסט של סרטם המשותף "ימי הרעם", התאהבו ונישאו בערב חג המולד. הנישואים שלהם נחשבו לבין היציבים בהוליווד; יחד הם אימצו את שני הילדים, לאחר שקידמן איבדה את תינוקם בהריון חוץ רחמי.

סורי קרוז בוכה (צילום: splashnews, noon)
סורי קרוז. טום הוא לא אביה? | צילום: splashnews, noon

אלא שהיציבות הזו הסתיימה בבת אחת עבור קידמן, כשטום הפיל את הפצצה והגיש בקשה לגירושים פחות מחודשיים אחרי שהשניים חידשו את הנדרים ביום נישואיהם העשירי. ניקול, שלא ידעה אז שהיא בחודש השלישי להריונה, התחננה בפניו שילכו ליועץ נישואים – אך הוא סירב. הוא כבר גמר אומר לסיים את נישואיו, ממש כמו שקרה אצל קייטי, ושום דבר לא היה יכול לשנות את דעתו.

"אני חושבת שגירושים קשים לכולם. זה סיוט, זה מה שזה, ואתה יכול להעמיד פנים שאתה בסדר, ויש ימים שאתה מרגיש נהדר וימים שבהם אתה לא מרגיש נהדר", אמרה בראיון לאופרה ווינפרי כחודשיים לאחר הפיצוץ. הגירושים הקשים היו רק צעד ראשון בדרך לסיכול ממוקד של יחסיה עם הילדים המאומצים, איזבלה וקונור, שהיו אז בני שמונה ושש. הילדים ביקשו להישאר עם אביהם באחוזה בקליפורניה, בעוד שאימם עזבה למולדתה אוסטרליה. "הם גרים עם טום, וזאת היתה הבחירה שלהם. הייתי שמחה אם הם היו גרים איתנו, אבל מה אני יכולה לעשות?" אמרה קידמן בעצב בראיון ב-2010.

שברון הלב שלה על הקן המתרוקן הועצם כאשר הולמס סיפרה בראיון, פחות משנתיים לאחר נישואיה, כי הילדים מכנים אותה "אימא", וקשורים אליה מאוד. "אחרי שהתחלתי לצאת עם קייט, בלה הביטה בי ואמרה 'אל תתן לה ללכת. היא האחת'", אמר קרוז ב-2006.

"הילדים שלי לא קוראים לי אימאל'ה, הם אפילו לא קוראים לי אימא", אמרה קידמן. "הם קוראים לי ניקול. אני שונאת את זה ואומרת להם כל הזמן להפסיק". איזבלה הודתה לאחרונה כי הם רואים את אימם "לפעמים", במקרה הטוב. קידמן סיפרה שהם נותרו מרוחקים גם כשהתבגרו וגם אחרי שעברה לנאשוויל עם בעלה החדש, המוזיקאי קית' אורבן. היא עצמה הביאה לעולם שתי בנות עם קית', אחת מהן באמצעות הריון פונדקאי.

הניסיון המר של קידמן היווה תמרור אזהרה עבור הולמס, שחששה שגורל יחסיה עם בתה היחידה יהיה זהה. "היא חוששת שסורי תישאר סיינטולוגית, ובסופו של דבר תעבור שטיפת מוח שתגרום לה לדחות את אימה הביולוגית", אמר אנדרו מורטון, מחבר הביוגרפיה של קרוז.

נראה שהדבר המשותף היחיד לנשותיו של קרוז – הולמס, קידמן ומימי רוג'רס, לה היה נשוי מ-1987 ועד 1990 – הוא שכולן נפרדו ממנו כשהיו בנות 33. צירוף מקרים מוזר, אך ניכר שכאן מסתיים הדמיון. קידמן, למשל, מעידה שהיתה מאושרת בסך הכל עם קרוז בנישואיהם: "הוא היה ענק. הוא עדיין ענק", אמרה בראיון ב-2006. "עבורי, הוא היה פשוט טום, אבל עבור כל השאר הוא היה ענק. אבל הוא היה מקסים אלי ואהבתי אותו. אני עדיין אוהבת אותו".

רוג'רס, מי שהכירה לקרוז את הסיינטולוגיה, לא לקחה קשה את החלטתו להגיש תביעת גירושים אחרי שלוש שנות נישואים בלבד. כמה חודשים מאוחר יותר היא אמרה בראיון: "עד כמה שאני יודעת, אנחנו גרושים, אבל הייתי כל כך עסוקה בסרט החדש שלי עד שלא היה לי זמן לבדוק, אז אני לא בטוחה. אני מניחה שזה נשמע די טיפשי, אה?". ב-1995 היא כבר הביטה לאחור בזעם: "אני מחכה לרגע שבו לא אצטרך לדבר על השם המזוין הזה יותר", אמרה בראיון למגזין "פיפל". שש שנים מאוחר יותר היא הגיבה על גירושיו מקידמן, ואמרה כי "טום מאוד חזק. הוא יכול להתמודד עם מתח. הוא אנושי, יש לו מצבי רוח. הוא מתפרץ לפעמים, אבל זה לא שהוא לא יכול להתמודד עם זה".

קסדה נגד התקרחות וצואת זמירים נגד הזדקנות

מסתבר, אם כך, שה"טירוף" המפורסם של קרוז לא היה מנת חלקן של נשותיו לשעבר. מקורות טוענים כי העובדה שהולמס היתה צעירה וחסרת ניסיון כשנישאו, בנוסף לעובדה שגויסה, כאמור, על ידי הכנסייה הסיינטולוגית, הפכו את מערכת היחסים למצע נוח עבור שיגעונותיו השונים של הכוכב.

טום קרוז וקייטי הולמס (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
הולמס והוריה. עזרו לה להיחלץ | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

לא ברור כמה מהשמועות סביב אורח חייו המשונה נכונות, אך על פי דיווחים נוהג קרוז להילחם בהזדקנות ולשמור על מראהו הצעיר לא באמצעות ניתוחים פלסטיים, כי אם בעזרת שיטות פחות קונבנציונליות – מוצרי טיפוח לפנים המכילים צואת ציפורי זמיר וקסדה מיוחדת אותה הוא חובש 25 דקות ביום, כסגולה נגד התקרחות. עוד דווח כי קרוז הורה להולמס שלא לצאת מהבית ללא איפור מושלם, אך היא מרדה בו ובשגרת הטיפוח שכפה עליה, ונראתה מסתובבת פעמים רבות בפנים נקיות ובשיער סתור.

אבל השמועות הללו הן כאין וכאפס לעומת הדיווחים על חייו הפרטיים של הכוכב, שכבר שנים נטען שמסתיר את נטיותיו ההומוסקסואליות. קרוז, שטען בעבר שסיינטולוגיה עזרה לו להתגבר על דיסלקציה, תבע לא מעט מגזינים שטענו כי הצטרפותו לכנסייה נועדה "לרפא" את נטיותיו המיניות, ואף ניסה למנוע את שידורו של פרק ב"סאות'פארק" שהציג אותו כסיינטולוג מופרע בארון. אפילו בביוגרפיה שלו, שנכתבה על ידי מורטון, נאמר כי נישואיו להולמס היו חוזה כלכלי ותו לא, שנועד להסתיר מעיני התקשורת את חיבתו האמיתית לגברים.

הטענות הללו הולידו גל שמועות מדהים לא פחות, לפיהן קרוז הוא אינו אביה הביולוגי של סורי כלל וכי הילדה היא תוצר של תרומת זרע אלמונית. ישנם אפילו כאלה שהלכו צעד אחד רחוק יותר וטענו כי שסורי נוצרה מזרעו הקפוא של רון ל. הווארד, מייסד הסיינטולוגיה, שמועה שזעזעה והרתיחה במיוחד את טום, על פי חבריו הקרובים.

גם אם אף אחד מהסיפורים הללו לא נכון, אין ספק כי החיים לצידו של קרוז היו קשים מנשוא עבור הולמס, אשר הימלטותה המתוכננת לפרטי פרטים מזכירה בריחה מכת. המציאות לא רחוקה מכך. אתרי חדשות דיווחו כי כמה ימים לפני שהגישה את הבקשה לגירושים, שני אנשים מסתוריים נראו עוקבים אחריה מחוץ לדירתו של טום קרוז.

"בערך שלושה ימים לפני ההכרזה על הגירושים רכב מסחרי של מרצדס נראה חונה מחוץ לדירתו של טום בגרינוויץ' ווילג'", סיפר מקור. "הם ישבו בערך מאה מטר מהבית – שני טיפוסים חשודים למראה עם משקפי שמש. כשקייטי יצאה הם ניסו לעקוב אחריה בדיסקרטיות זה היה ברור שלא מדובר בפפראצי או בעיתונאים. הם נראו כמו שני יוצאי צבא או שוטרים ונשאו שתי מצלמות דיגיטליות קטנות. לאחר מכן, כשהתגלה שקייטי שכרה דירה חדשה בצ'לסי, הם החלו לעקוב אחריה גם שם".

טום קרוז וקייטי הולמס (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
הקרב על הכסף הגדול מתחיל | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

הולמס, שהאמינה כי המרגלים שייכים לכנסייה הסיינטולוגית, ביקשה משומרי הראש שלה לצלם את הסטוקרים ולהתקשר למשטרה. רכב מסחרי נוסף ובו ארבעה גברים חנה בשבוע האחרון בתחנת אוטובוס מחוץ לפתח דירתה, וכשהשוטרים שאלו את יושביו מה מעשיהם במקום, הם ענו שהם "מחכים למישהו שאמור לרדת מהאוטובוס". כשצוין בפניהם שהם מחכים שם כמה ימים, ענה אחד מהם "הוא עדיין לא ירד מהאוטובוס".

"קייטי פשוט רוצה את מה שהכי טוב לסורי. זה נורא בשבילה, אבל היא מאוד אמיצה. זו סיטואציה מפחידה מאוד עבור קייטי", אמר מקורב להולמס. בניסיון לשדר עסקים כרגיל, הולמס לא ביטלה את התחייבויותיה להשתתף כשופטת אורחת ב"פרויקט מסלול" והשבוע הגיעה לצילומים כמתוכנן. "היא אדם חזק והיא החליטה בעצמה. היא איתנה בדעתה", הוסיף המקור.

"חברים באים והולכים, אבל משפחה זה לנצח"

לא מפתיע, אם כן, שקייטי נזקקה לכל התמיכה שיכלה לגייס – בין אם בדמות הוריה ובין אם מחברתה הטובה ויקטוריה בקהאם – כדי לבצע את הצעד הזה. "אנחנו שמחים שהיא חוזרת לכנסייה שלנו", אמר מקור במשפחתה. "אנחנו עצובים על כך שקייטי תצטרך להיות אם חד הורית, אבל אנחנו יודעים שטום האפיל עליה ושהיא לא חלקה את אמונותיו הסיינטולוגיות. היא גדלה כקתולית ואין ספק שהיא תרצה לקחת את סורי לכנסייה שאליה הלכה בילדותה".

"היה להם קשה לראות את קייטי נשלטת על ידי טום בחמש השנים האחרונות", אמר מקור אחר על הוריה של הולמס. "הם חשו שהם איבדו את בתם במובן מסוים, כך שנקודת האור בגירושים הללו עבורם היא שהם מרגישים שקיבלו את קייטי הישנה בחזרה".

אלו ללא ספק מילים פוגעות עבור קרוז ומשפחתו. בנו, קונור, שרק לפני שבועיים שיתף בטוויטר תמונה מחתונתם של אביו וקייטי תחת הכותרת "בחתונת הוריי לפני כמה שנים", בחר להתייצב לצד אביו וצייץ השבוע "חברים באים והולכים, אבל משפחה זה לנצח".

אין תמונה
בימים יפים יותר

אלא שגם קרוז לא מתכוון לוותר במאבק הגירושים הזה, בטח ובטח לא כשמדובר בבתו. "טום מתכוון להגיש בקשה משלו לגירושים בקליפורניה וידרוש משמורת משותפת על סורי", אומר מקור. "אין שום סיכוי בעולם שהוא ייתן לקייטי משמורת בלעדית. הגבולות נקבעו וזה הולך להיות מאבק משמורת מלוכלך במיוחד".

מלבד מאבק המשמורת על סורי, צפוי לשניים גם קרב על הרכוש המשותף. בני הזוג אמנם מוערכים בכ-275 מיליון דולר יחד – אך שוויה של הולמס הוא רק 25 מיליון, בעוד שבעלה מוערך בכרבע מיליארד דולר. זה לא מפתיע: למרות החיבור לכוכב הענק, הקריירה של הולמס רק דעכה מאז הופעתה ב"באטמן מתחיל" (2005), בעוד שקרוז דורג השבוע בראש רשימת השחקנים המרוויחים ביותר של "פורבס", עם רווחים של 75 מיליון דולר בשנה החולפת.

על פי הסכם טרום הנישואים שנחתם ביניהם, הולמס זכאית לשלושה מיליון דולר על כל שנת נישואים – כלומר, 15 מיליון, בנוסף לאחוזה בלוס אנג'לס, השווה 35 מיליון. אגב, במידה והיתה נשארת נשואה לו 11 שנים, היא היתה זכאית לחצי מרכושו.

ההסכם הזה בהחלט לא הולך להקל על חייה של הולמס, ששכר הדירה שלה בניו יורק עומד כעת על 125 אלף דולר בחודש. עם זאת, נראה שכסף הוא לא בראש מעייניה, ועל פי דרישתה בכתב התביעה היא מוכנה להסתפק ב"דמי מזונות הולמים" בלבד. כנראה שלחופש אין מחיר. וקרוז? בהתחשב בשערוריית המין שאליה נקלע חברו הטוב וסיינטולוג נוסף, ג'ון טרבולטה, נראה כי הוא עצמו יצא בינתיים בזול – לפחות עד שמאבק הגירושין יתחיל, והרפש האמיתי מחיי הנישואין האחרונים שלו יתחיל לבעבע אל פני הקרקע.

>> לכל כתבות המגזין