אחרי שבשבועות האחרונים הועלו נגדו חשדות בדבר הטרדות מיניות במקום העבודה, העלמות מס, והימורים בלתי חוקיים - העיתונאי ומגיש הטלוויזיה שרון גל מתייצב מול הביקורות והטענות ומצהיר: "כל הטענות הן קשקושים, האמת חזקה מהכל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יותר משבועיים עברו מאז שרון גל הודיע על עזיבתו את ערוץ 10, מאז הוא מתמודד עם שמועות, עדויות, תחקירים בתקשורת, ואפילו בדיקה משטרתית שהחלה לצורך בדיקת הטענות נגדו. "התקופה היא לא קלה, זה פשוט סיוט" מעיד גל. "אני אשקר אם אני אגיד שאין רגעי שבירה, אבל אני אדם חזק וענייני, ואני חושב שצריך לפתור את זה בצורה עניינית".

בזמן שגל התפטר כבר התנהל נגדו הליך בדיקה. לגבי הטענות כי מדובר בספין - כי הוא עזב כי הבין שיש נגדו חקירה פנימית - טען גל כי הוא ידע שהיו תלונות בעניינו, אך לא הבין שמדובר בחקירה. "קראו לי לשיחה ואמרו לי יש טענות כאלה וכאלה. אמרו לי שזה סיפור קטן. אני עזבתי כי לא הצלחנו להגיע להסכם חדש. אמרתי להם חברים, תודה ולהתראות".

"בחיים שלי לא הטרדתי אף אחד מינית"

לחדשות 2 נודע כי התלונה שהוגשה בעניינו של גל כללה עדות שמיעה של אדם שלא חווה בעצמו הטרדה מינית. המתלונן סיפר אז להנהלה ששמע על הטרדות ועל אווירה קשה, רווית אמירות מיניות שאין להן מקום בסביבת עבודה, מצידו של גל. "אמרו עליי הרבה דברים - שלפעמים יש לי פתיל קצר, שאני קצת מופרע, כל מיני דברים מהסוג הזה, ויש בזה משהו. אבל בחיים שלי לא הטרדתי אף אחד ואף אחת מינית. מעולם לא, וזאת עובדה".

בתחקיר שפורסם באתר "העין השביעית" האשימו בכירים בערוץ, בעבר ובהווה, כי גל "יצר סביבת עבודה מינית מאוד, פוגענית ואלימה מבחינה מילולית. הוא נוגעני ומתלטף, יצר אווירה מינית רעילה שבה כל היום דיברו על סקס. הוא שיתף את הסובבים בהזיות ארוטיות, נהג לפלרטט ולנגוע באנשים מצוותו שכפופים לו מבחינת תפקידם".

"הכ קל להכות בי עכשיו", שרון גל (צילום: חדשות 2)
"הכ קל להכות בי עכשיו", שרון גל | צילום: חדשות 2

"זה לא תחקירים שבוצעו, אלה קשקושים, אתה קורא רכילות שהיא לא נכונה", טוען שרון גל בתוקף. "זה לא עדויות, שום דבר מהדברים האלה לא נכון. הכי קל עכשיו להכות בי, אבל שאף אחד לא יתבלבל, האמת חזקה מהכל. דיברו גם על העלמות מס, על הימורים לא חוקיים - יכול להיות שבנאדם עובד בחברה מסוימת 12 שנים, וכולם מאוד מרוצים ממנו והוא עושה עבודה טובה, ופתאום שהוא הולך יש אוסף של עבירות לכאורה שמייחסים לו באופן כזה. זה נראה הגיוני?"

"הם הצליחו - נגרם לי נזק תמידי"

הבוקר ב"ידיעות אחרונות" סופר צד נוסף בסיפור על התנהלותו של גל. בכתבה שפורסמה נטען כי כתב בכיר בערוץ 10 גלש באתר הכרויות בשם "אטרף", ניהל בו צ'אט בעל אופי מיני, ואף שלח תמונות שלו. אלא שהוא לא ידע שהאדם איתו דיבר הוא שרון גל, שהשתמש בזהות בדויה. לטענת אותו כתב, גל הדפיס את השיחה ביניהם ואת התמונה שנשלחה, והראה לאנשים במערכת - דבר שהביך והשפיל את הכתב.

"האמת היא שיש אתר מסוים שבו יש שיחות בו יש שיחות בין אנשים שלא מכירים אחד את השני, אתר הכרויות, ויום אחד אני מקבל שם הודעה ממישהו שאני לא מכיר והוא לא מכיר אותי, ואני שואל מי זה", מעיד גל. "בתגובה אני מקבל תמונת פנים והתברר שמדובר במישהו שאני מכיר. עצרתי מיד את השיחה בינינו, ואחרי יום או יומיים שפגשתי אותו, אמרתי לו 'תשמע אתה שלחת אליי את התמונה הזאת', והצעתי לו להיזהר כי הוא אדם ידוע. הוא ביקש ממני למחוק את התמונה, וכמובן שמחקתי אותה, ובזה נגמר העניין".

שרון גל, שמאז פרסומו התגרש, הוריד את הכיפה, וקנה מרצדס, טוען שהוא לא הסתנוור מההצלחה. לדבריו מאחורי הטענות שנשמעים לאחרונה עומדים צרות עין של אנשים וקנאה בהצלחתו. "אני רוצה לנקות את הכתם הנורא הזה. כשזורקים הרבה בוץ, בסופו של דבר משהו נדבק. אני חושב שהם הצליחו, נגרם לי נזק תמידי קשה שיקשה עליי להמשיך בתחום".

>>עוד על עלילות שרון גל בטור ביקורת התקשורת של אביב הורביץ