מיכל אמדורסקי (צילום: הילה שייר)
אמדורסקי. "אין לי בעיה להיות לבד" | צילום: הילה שייר

מיכל אמדורסקי רעבה. "מתה מרעב", היא מחדדת, "תוך כדי שאני מדברת איתך, הדבר היחיד שאני חושבת עליו זה ארוחת בוקר – בא לי ביצה, בא לי שיחתכו לי סלט. אבל אין לי זמן, אני לא מספיקה לאכול. ותראי איך אני נראית – לא עשיתי צבע, התחננתי לספר שלי שיבוא היום בשתים עשרה בלילה לצבוע לי שורשים. גם לא הייתי במכון איזה שבע שנים".

שבע שנים?!
"טוב, שבוע. בעצם ארבעה ימים. אני בטירוף, אתמול התמוטטתי ממש פיזית".

מה קרה?
"חזרתי הביתה בלילה מצילומים ובקושי הצלחתי לעלות במדרגות. הגעתי גמורה, הבית הפוך, התחלתי לעשות ספונג'ה באמצע הלילה. אבל אין לי זמן להתמוטט, למחרת כבר קמתי בשש בבוקר, ארגנתי את הילדים, הלכתי לחזרות והנה אני פה. אין לי אופציה לעצור הכל".

אכן, אם ציפיתם לאופוריה של כלה טרייה, למיכל אמדורסקי יש חדשות בשבילכם: רק לפני שבועיים נישאה לבן זוגה ג'פרי ישי, וכבר היא מתארגנת לצאת להצגת ילדים, "ואז צילומים ל- 24 ועוד הצגה ועוד אחת.  איזה אופוריה, איזה לנוח, כבר למחרת החתונה חזרתי לעבודה", היא מבהירה. "בחתונה היה מאוד כיף, רצינו למסד את האהבה ואת הזוגיות מול המשפחה והחברים, אבל בבוקר שאחרי קמים ויש ילדים, את יודעת. אנחנו לא זוג צעיר בתחילת חייו. כמו שאני תמיד אומרת – כל העתיד מאחוריי".

אויש, נו.
"
מה נו, אנחנו כבר לקראת הסוף. אבל מצאתי את בן הזוג האולטימטיבי בשבילי, ועל זה האושר שלי. שמצאתי את האחד. זה לא מובן מאליו ובדרך כלל זה גם לא קורה. זה הרבה יותר ממפעל הפיס. וזאת השלווה שלי, זה הרוגע".

שאת לא לבד?
"
עזבי את הלא לבד, אין לי בעיה להיות לבד, אני לא תלויה באף אחד: לא כלכלית, לא כלום.  הכל פה שלי, הדירה שלי, אני לא צריכה כלום מאף אחד, חוץ מאהבה. קבלה. הערכה, הערצה, הבנה  - אלה זה דברים שלא קיימים בדרך כלל בין בני זוג. בואי נגיד שמקשרים קודמים זה לא מוכר לי".

כשהאקסית שלו שכנעה אותי

שש שנים אחרי הגירושים המתוקשרים מאסף אמדורסקי, אבי בנותיה מילה (12) ונינה דבש (6), מיכל אמדורסקי נכנסה רשמית לפרק ב' עם ישי, כדורגלן עבר וקבלן שיפוצים בהווה, גרוש ואב לשלושה.

הם הכירו לפני כשנה. "הוא ראה אותי במכון כושר", היא מספרת, "התקשר לחברה שלו לשעבר שמכירה את המנהל שלי ינאי, אבל אני לא רציתי, לא ידעתי מי זה בכלל ובאותה תקופה החלטתי שאני סיימתי עם גברים. אבל אז האקסית שלו התחילה להסתמס איתי ולשכנע". הכי כבש אותה, שאין לו פייסבוק: "כי זה אומר שהוא לא מחפש ריגושים".

למה באותה תקופה החלטת שסיימת עם גברים?
"אחרי הגירושים היו לי כמה מערכות יחסים שעשו לי כל כך רע, שלא רציתי. הקשרים האלה הרגו אותי, כיבו אותי, לא יכולתי להיות יצירתית. הגעתי למצב שאני מסתכלת על חברות גרושות שלי ואומרת – הן הרי צריכות גבר בשביל המשענת הכלכלית, הפרנסה. ואני, ממתי אני צריכה שיפרנסו אותי? אני נורא טוטאלית כשאני נותנת אהבה, וקיבלתי בחזרה רק רוע. בגידות. שקרים. ניצול".

מיכל אמדורסקי (צילום: הילה שייר)
"אם אחזור לעשן ג'פרי יעזוב אותי" | צילום: הילה שייר

בכסף?
"בהכל. כשיש לי בן זוג אני מבטלת את עצמי, ככה אני. אני לא במקום הראשון בזוגיות, ויש כאלה שמנצלים את זה. בקשרים אחרי הגירושים, מרוב שרציתי שזה יצליח, היה קל לדרוך עליי. תמיד רציתי לרצות. וגם עם ג'פרי הייתי כזאת טוטאלית, אבל בגלל שהוא אדם כל כך טוב ביסוד שלו, הוא לא ניצל את זה".

היא צמודה לסיגריה אלקטרונית, אחרי שהפסיקה לעשן למענו; "עוד חודש אני סוגרת שנה בלי סיגריות", היא משוויצה, "זה הדבר הכי קשה שעשיתי בחיי, הייתי מוכנה לעבור 12 לידות ולא להפסיק לעשן. מי שלא מעשן לא יבין לעולם כמה זה קשה. אני גם לא יכולה להריח את זה, אז בהצגות כשהחבורה יוצאת להפסקת סיגריה, אני בחוץ. מנודה חברתית. אבל אין סיכוי שאחזור לזה, ולו בשביל לא להפסיק שוב".

ואם תחזרי לעשן?
"אז אני מאמינה שהוא יעזוב אותי. הוא לא יכול לסבול את זה, לא סובל אנשים שמעשנים".

אז תגידי, איך ההרגשה להיות נשואה שוב?
"אה, האמת היא שאין שינוי בהרגשה. אני רק שמחה שאני אחרי האירוע כי זו פעם ראשונה שאני חווה את זה. בפעם הקודמת לא היה לי אירוע של 500 איש, התחתנו ברבנות עם עדים ב- 11 בבוקר ואז הלכנו לאכול במסעדה. אף פעם לא היה לי חלום על שמלה לבנה, אבל עכשיו אמרנו – אם אנחנו מוותרים על הרבנות אז נחגוג בגדול".

מה היה כל כך טראומטי בגירושים שלא רצית לחזור לרבנות?
"טקס הגירושים היה נוראי. קצר, אבל נוראי. אני לא מבינה למה תמיד ידו של הגבר על העליונה, למה הכוח אצלו. אני לא אומרת לא להתחתן ברבנות, שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה, אבל לי זה לא התאים. אני דוגלת בשוויון. גם יש לי שתי חברות מסורבות גט – אחת שנה והשנייה חצי שנה. במקרה של אחת מהן, בעלה בגד בה והיא לבד עם תינוקת, עוברת גיהינום. לא ייאמן שאישה לא יכולה להתגרש מבעל שבגד בה. אז אני בוחרת שלא להיכנס לזה. ביני לבין ג'פרי יש הסכם של בית משפט, לנו זה מספיק".

הסכם ממון?
"כן, גם".

"אני ואסף הכי לא מתאימים בעולם"

היא נורא יפה מקרוב; אפילו ככה, כשהיא עייפה ורעבה ומתעצבנת כשאני אומרת לה שלא עקבתי אחריה ב"זוג מנצח", הריאליטי האחרון בהשתתפותה: "חבל שלא ראית, שם סוף סוף ראו מי אני באמת".

לא נורא, הנה היא שוב חמודה וחייכנית. פגשתי אותה לראשונה לפני 12 שנים, כשראיינתי אותה לכתבת שער במגזין "רייטינג" ז"ל. אני הייתי אז כתבת בתחילת הדרך, היא הייתה אייקונית פופ לוהטת ואשתו הסקסית של אסף אמדורסקי. למרות שהייתה בחודשי הריון מתקדמים, היא הייתה חטובה וזוהרת ובעיקר תמימה מאוד. "כמה דברים הייתי עושה אחרת, וואו", היא מהרהרת. "פעם סמכתי מאוד על אנשים, היום לא. כל מיני חוויות שעברתי וקולגות ואנשים רעים – לימדו אותי להיזהר, להיות חשדנית. קשה מאוד להיכנס למעגל חבריי הקרוב, היום זה כמעט בלתי אפשרי".

מיכל אמדורסקי חתונה (צילום: אביב חופי)
עם ג'פרי בחתונה. "מתאים לי איך שהוא רואה את החיים" | צילום: אביב חופי

גם לנישואים החדשים האלה, היא אומרת, הגיעה כבר בן אדם אחר. "למדתי כל כך הרבה מהטעויות בנישואים הראשונים. למדתי לשים את הזוגיות במקום הראשון, לפני הכל. לא להיכנע לשגרה, להרגלים. הכי קל לי להיבלע בעבודה, ונוצר מצב שאני הייתי בקריירה שלי, אסף בקריירה שלו. אתמול ג'פרי בא לבקר אותי באולפנים, והיום התעקשתי שהוא יבוא איתי לאכול צהריים. אני מנסה כל הזמן איכשהו לשמור על מה שיש, לא לקחת את בן הזוג כמובן מאליו. למדתי גם איך לא להיות אגואיסטית ולחשוב רק על עצמי. ובעיקר איך לא לקחת את הקשר כמובן מאליו ולא לחשוב שהוא לא ייגמר לעולם".

אני תוהה איך אפשר בכלל לנהל זוגיות בריאה כשהחיים שלך מצולמים כל הזמן. את מהסלבס שפותחים הכל, אני מניחה שיש לזה מחיר.
"יש לי חיים פרטיים. אז ראו תמונות שלי מהחתונה, וואו, איפה זה פוגע בי בדיוק? אני לא מאמינה בלהסתיר, זה לא שאני אנג'לינה ג'ולי שגרה בטירה עם סורגים ויש לי את האופציה להגן על הפרטיות שלי. אני פאקינג יורדת למטה עם כפכפים של עוזרת בית. אני מהרחוב, אין לי פאסון".

וזה שג'פרי לא מהמקצוע - זה יתרון?
"לא חושבת שזה משנה. הוא פשוט מתאים לי מבחינת איך שהוא רואה את החיים ואיך שהוא מתנהל. הוא קם כמוני, מוקדם, בשש בבוקר הולך לעבוד כמוני. יש לו ילדים, הוא עושה איתם דברים. נגיד בימי שבת יש לי הצגות כל שבת בבוקר אז הוא נשאר לבד עם חמישה ילדים ולוקח אותם לפארק ולים ולאכול, את יודעת, זה לא קל. והוא שונא לצאת בלילות שזה מדהים".

אוי, אז איך זה מתאים?
"כי גם אני לא אוהבת לצאת! אם בעשר בלילה אני לא במיטה, זה הסוף שלי. תמיד זה היה ככה. אני לא יכולה לסבול בארים, מועדונים – שנאת חיי. מבחינתי הבילוי האולטימטיבי זה מסעדה שאני מזמינה לשבע וחצי בערב, יותר מאוחר זה כבר ממש בעייתי לי. הבעיה הרצינית בנישואים הקודמים שלי הייתה שאני חייתי ביום ואסף חי בלילה. הייתי קמה בשש בבוקר כשהוא רק היה הולך לישון, לא נפגשנו, לא דיברנו. התחתנתי ילדה בת 19, לא ידעתי איך לשמור על הזוגיות, עד שיום אחד כל אחד מאיתנו מצא את עצמו בפינה אחרת של העולם".

בזמנו הנישואים שלך התפוצצו בגלל צלע שלישית. הדהים אותי אז איך קיבלת יפה את דנה, החברה של אסף בזמנו.
"קודם כל, ככה כתבו, אבל זה בולשיט, שטויות. הנישואים ממש לא התפוצצו בגללה, הם היו בקשר רק אחרי הגירושים. הנישואים שלי פשוט נגמרו, הם פייד אאוט".

אבל את היית מופתעת.
"
כי חייתי בסרט, הייתי בהדחקה מטורפת. תשמעי, היו לנו בעיות והיינו מאוד רחוקים ותכל'ס את יודעת, לא הרגשתי את זה ולא רציתי להאמין. הייתי במין בועה כזאת. אבל אני בן אדם מאוד הגיוני עם רגליים על הקרקע, וכשהבנתי שזהו ארזתי לו מזוודה. אני גם לא בן אדם נקמן. בדיעבד אני אומרת – וואו, אנחנו הכי לא מתאימים בעולם. התאמנו כשהיינו ילדים, עכשיו מה הקשר? כשראיתי אותו בזוגיות אחרת אמרתי: בואנ'ה, הוא יותר מתאים לה".

מיכל אמדורסקי (צילום: הילה שייר)
"טקס הגירושים היה נוראי" | צילום: הילה שייר

 

אתם חברים טובים היום?
"
אין לנו שיחות אינטימיות. מדברים על הבנות, סידורים של הבנות, חוגים, חגים. אני לא מתעניינת בחייו הפרטיים והוא לא מתעניין בשלי. אני רק רוצה שיהיה לו טוב ושיהיה מאושר – זה אחד הדברים הכי חשובים לי. אם טוב לו, טוב לילדים. היום הכל בסדר אבל היו לנו חמש שנים קשות בנושא הכלכלי, היו לנו משפטים מאוד קשים אך ורק בנושא הזה".

מה, מזונות?
"
לא. חלוקת רכוש. לא ראינו את הדברים עין בעין וזה הגיע לפיצוץ מאוד קשה. אבל זה מאחורינו, הוא אבא של הילדות שלי, גדלנו ביחד, והוא אחד האנשים הכי קרובים אליי כל חיי. אני מכבדת את הרצונות שלו, כולל את הרצון שהיה לו לשים לזה סוף. הוא צדק, לגמרי. ואם הייתי חכמה הייתי עושה את זה לפניו".

איך את מסתדרת עם החזרה בתשובה שלו?
"
איזו חזרה בתשובה? הוא חוזר בתשובה?"

אומרים שכן.
"
הוא התחיל לשמור שבת, ובקשר לכל השאר אני אפילו לא יודעת, את מאמינה לי? אני לא נכנסת לחייו הפרטיים".

"יש הרבה רשע כלפי, על גבול הסאדיסטיות"

אנחנו נפגשות בדירת הגג שלה במרכז תל אביב, שם היא מתגוררת עם ג'פרי, חמשת ילדיהם, הכלב צ'וצ'ו ושני החתולים מיצי ומותק. קירות הבית מלאים בפוסטרים שלה: מעל המדרגות שמובילות מדלת הכניסה אל הדירה תלויות כרזות של הצגות והופעות, שערי עיתונים ומה לא. גם קירות הדירה עמוסים בתמונותיה, "אבל זה לא היכל התהילה, זה לא אגו", היא אומרת. "להפך, זה חוסר אגו. בגלל חוסר הביטחון שלי, בגלל שאני מנמיכה את עצמי, אז כשאני יורדת במדרגות לעבודה זה מראה לי מה הספקתי לעשות".

ואז הביטחון עולה?
"
לא. אני בן אדם חסר ביטחון, זה עניין של אופי. זה ככה כי למדתי בלט בחו"ל. שם, קודם כל משפיטים אותך: אומרים לך כמה שאת לא טובה וכמה שאת אפס ולא מוצלחת,  מוחקים לך את כל האופי והאגו כדי לבנות אותך מחדש. משם זה בא, הסטייט אוף מיינד הזה שלי שאני לא מספיק טובה".

אז בואי ננסה להעלות לך את הביטחון: את מעולה! את מוכשרת!
"
לא, זה לא יעזור. כל דבר שאני עושה – אני חושבת שזה לא מספיק טוב. מחיאות כפיים מחזקות לשנייה אבל זה נעלם. בגלל זה אני גם לא רואה שום דבר שאני עושה. לפעמים במאקו מעלים נאמברים שלי מ- 24 וג'פרי אוהב לראות את זה. אני משתגעת, ישר סוגרת לו. גם שירים שלי אני לא מסוגלת לשמוע".

מיכל אמדורסקי (צילום: הילה שייר)
"הנישואים שלי פשוט נגמרו, פייד אאוט" | צילום: הילה שייר

ובכל זאת, למרות חוסר ביטחון בילט אין, אמדורסקי לא מתכוונת לשבת בשקט בפינה. בגיל 39 ("אני לא פוחדת מהארבעים. תראי איך אורנה דץ נראית מעולה בחמישים, לא מפסיקה לקלל אותה"), היא מסרבת להתרגש מהכוכבות הצעירות שסביבה ומזכירה שכבר עשרים שנה היא עובדת מסביב לשעון – זמרת, שחקנית, מגישה, רקדנית. מ"רוקדים עם כוכבים" בערוץ 2 עד מרי לו בהבימה, מהשתתפות בריאליטי "זוג מנצח" עד הגשת תכניות. כרגע היא משתתפת בחמש הצגות ילדים ומגישה ב- 24 את "24 עד הבית" ואת תכנית הקריוקי של ישראל. "אנחנו מצלמים שלוש תכניות ביום, קלי קלות", היא מגחכת. "תשמעי, יש אילוצי פרנסה, יש לי בית לתחזק, ילדים. במקצוע שלנו התגמולים מאוד  נמוכים ביחס לשעות העבודה ובעיר הזאת החיים מאוד יקרים".

והעבודה מביאה איתה סיכונים מקצועיים. זכורה במיוחד תקרית הביקיני ההיא לפני ארבע שנים, כשבמהלך שידור חי בערוץ 24, נפל החלק התחתון של בגד הים שלה; במשך שבועות ארוכים שמה של אמדורסקי לא ירד מסדר היום,  "ומאז יש לי צלקת לכל החיים", היא מודה. "זה חור שחור ואפל, הסיפור הזה. זה גרם לי להבין כמה רוע יש במין האנושי. יש הרבה רשע כלפיי, על גבול הסאדיסטיות. אני חושבת שהייתה לי הרבה יותר שמחת חיים לפני הסיפור הזה, חייכתי הרבה יותר לפני כן".

טוב, בואי נסיים במשהו אופטימי. מה הפרויקט הבא שלך?
"תינוק, ברור. אנחנו עובדים על זה. גם ככה חזרתי לחיתולים, הבן הקטן של ג'פרי עדיין בחיתולים, זה לא שזה זר לי".

ואז תוכלי לצאת לחופשת לידה ולנוח!
"נראה לך? יום אחרי אני חוזרת לעבוד עם התינוק, ככה אני. אני כבר אנוח בקבר". 

איפור ושיער: שושי אופיר | סטיילינג: לימור ריחאנה | בגדים: הלנה, שוגר דדי, דיזל, גליתה, זאדיג&וולטר

 

"מדברים אהבה"- ראשון עד רביעי - ערוץ 24