הרבה דברים קרו בזמן שעבדתם מהבית. היום נדבר על אפל, שהחליטה לחתוך לעצמה את הרווחים, על גוגל ושירות התשלומים החדש שלה, על ההחלטה הדרמטית שחיזקה את ביטקוין, על האפליקציה החדשה של מריסה מאייר ועל המשחק שמשגע את העולם.

>> לפרקים המלאים של "בזמן שעבדתם" היכנסו ל-podbean
>> להאזנה לכל פרקי "בזמן שעבדתם" באפל פודקאסט
>> להאזנה לכל פרקי "בזמן שעבדתם" בספוטיפיי

גוגל עושה מתיחת פנים לשירות התשלומים בנייד

לפני שבועיים סיפרנו לכם על Apple Pay, שירות התשלומים של אפל שיגיע בקרוב לישראל במטרה לאתגר את אפליקציות התשלום בסלולרי של חברות האשראי והבנקים. אחרי אפל, גם גוגל מתכוונת להיכנס לשוק התשלומים בנייד עם שירות חדש ומבטיח.

Everyday tasks are easier in #GooglePay. Now you can:

order food at 100,000 restaurants
⛽ buy gas at 30,000 gas stations
pay for parking - coming soon to 400 cities

Get the app → https://t.co/3Rgo6KQ8lK pic.twitter.com/zjh6cBJ05i

— Google Pay (@GooglePay) November 18, 2020

ענקית הטכנולוגיה אורזת מחדש את Google Pay, שמציעה שירות תשלום בנייד זהה לזה של ביט, פפר ואפליקציות תשלום נוספות. השירות, שמאפשר העברת תשלום לחברים, עסקים וכן תשלום בקבוצה, משתלב עם אפליקציית ניהול תקציב מתוחכמת שמראה נתונים פיננסים שונים כמו הוצאות השבוע ביחס לשבוע הקודם, יתרה בחשבון הבנק ועוד, כשהמטרה היא לגרום לתת למשתמש את כל הנתונים הפיננסים שהוא צריך, מבלי שזה יצטרך להשתמש באפליקציה נוספת.

איזה מידע בדיוק גוגל תקח מהמשתמשים, מה היא מבטיחה לא לעשות ואיך מארק צוקרברג מתכנן להשתמש בוואטסאפ כדי להקדים אותם? האזינו לפודקאסט המלא.

ההודעה הדרמטית של PayPal

השבוע שעבר היה כולו של אילון מאסק. מנכ"ל טסלה הפך לאדם השלישי בעושרו בעולם, אחרי שיצרנית המכוניות החשמליות נבחרה להיכנס למדד ה-S&P 500 בבורסה האמריקנית, מה שהזניק את מנייתה מעלה.

למי ששכח, מאסק התחיל בסטארטאפ קטן שנקרא PayPal, שהפכה למעצמת התשלום הגדולה בעולם המערבי. חוץ ממאסק גם PayPal עשתה היסטוריה השבוע והודיעה שהיא מאפשרת לכל המשתמשים האמריקאים לקבל ולמכור מטבעות מבוזרים, ביניהם ביטקוין. ההודעה הדרמטית של חברת התשלומים החזקה בעולם המערבי גרם לזינוק מטורף במחיר של ביטקוין, שמתקרב שוב לשווי השיא שלו שעמד על 19,783$.

ביטקוין (צילום: Trong Nguyen, shutterstock)
ביטקוין, קרובה מאוד לשיא | צילום: Trong Nguyen, shutterstock

בנוסף, סין מאיצה בחודשים האחרונים את התוכנית להפיכת המטבע המקומי לדיגיטלי. למה אנחנו צריכים שהמטבע כולו יהפוך לדיגיטלי, איך זה משרת את הממשל והאם זו תחילת הסוף של שטרות הנייר? האזינו לפודקאסט המלא.

אפל מפחיתה בעמלות למפתחים

אחרי מחאה גדולה של מפתחים, ביניהם מפתחי פורטנייט, שהובילה להסרת המשחק מחנות מהאפסטור - אפל תיקח פחות עמלה. עד היום, ענקית הטכנולוגיה לקחה 30% עמלה ממפתחים ומעתה תיקח עמלה פחותה של - 15%, אבל ממש לא לכולם.

אפל (צילום: Lewis Tse Pui Lung, ShutterStock)
אפל - מתכוננת למשפט הגורלי | צילום: Lewis Tse Pui Lung, ShutterStock

החברה החליטה להוריד את העמלה בחצי למי שההכנסות שלו לא עולות על מיליון דולר, מה שמשאיר מפתחים של אפליקציות מצליחות במיוחד כמו פורטנייט, עם עמלה גבוהה מאוד.

מה עומד מאחורי ההחלטה המתוחכמת של אפל, כמה זה באמת עוזר למפתחים חדשים, למה זה מחליש את האופוזיציה מול אפל ואיך זה קשור למשפט הגורלי של ענקית הטכנולוגיה? האזינו לפודקאסט המלא.

המשחק שמשגע את העולם

בחודשים האחרונים יש משחק אחד שמשגע את העולם ושולט בטבלאות ההורדה בחנויות השונות – Among Us. המשחק הפופולרי הוא גרסה דיגיטלית למשחק החברה הקלאסי "הרוצח". במשחק יכולים להשתתף בין 4 ל-10 משתתפים, כשאחד מהם הוא המתחזה שמטרתו לרצוח את הדמויות בדיסקרטיות ולמנוע מהאחרים לחשוד בו.

אמונג אס (צילום: Innersloth)
Among Us - המשחק שמשגע את העולם | צילום: Innersloth

בכל פעם שנמצאת גופה, המשתתפים נפגשים ומחליטים מי הם חושבים שהמתחזה כשמי שהם מנחשים – משוגר החוצה מהחללית. אם הם צודקים – הם יוכלו לסיים את המשימות שלהם ללא הפרעה אבל אם טעו - הם צריכים להתמודד עם הידיעה שהרגו אדם חף מפשע.

מה סוד הקסם של המשחק המצליח, למה הוא התפוצץ דווקא עכשיו ואיך זה קשור לחברה בקונגרס האמריקאי? האזינו לפודקאסט המלא.

הקאמבק של מאריסה מאייר

בשנים האחרונות מריסה מאייר, מי שהייתה המהנדסת הראשונה של גוגל ואחת הנשים החזקות בחברה, נעלמה. לאחר העבודה בגוגל הגיעה מאייר לתפקיד מנכ"לית יאהו עם ציפיות גדולות, אך התרסקה יחד עם החברה, שנמכרה ב-2017 לורייזון.

בימים אלה, עושה מאריסה את הקאמבק שלה. בשנים האחרונות היא חברה שוב לאנריקה מונוז טורס, שעבד איתה בגוגל במספר פרויקטים. עם הקאמבק, חשפה את האפליקציה המשותפת שפיתחה יחד עם טורס. אז מה בדיוק עושה האפליקציה ואיך זה קשור לניהול אנשי הקשר? האזינו לפודקאסט המלא.

מאריסה מאייר (צילום: Brian Ach, GettyImages IL)
מאריסה מאייר - חשפה את האפליקציה החדשה שלה | צילום: Brian Ach, GettyImages IL

>> בזמן שעבדתם: פרק 25