אין תמונה
מצידי, שתצטלם בעירום עם הכיתוב "שופרסל דפק אותי"

"בדיקה של ויקי זו בדיקה", מכריזה מובילת המאבק החברתי לשעבר, שהפכה בערב הגמר של האח הגדול לפרזנטורית של רשת שיווק. מעניין כמה פעמים ויקי קנפו בדקה לפני שהיא מצאה את עצמה בגיל עשרים וארבע גרושה עם תינוק בן שנתיים, או כמה מאמץ היא השקיעה בבדיקה לאחריה היא החליטה להתחתן שוב. גם לאחר בדיקה נוספת של ויקי, בטח של ויקי, של מי חשבתם, הצליחה אם כל הבודקות למצוא את עצמה חד הורית עם עוד כמה ילדים.

מניין לי לדעת את כל זה? מהגברת קנפו עצמה. היא מדברת על הכל ביצירת המופת שתוכלו גם אתם למצוא ברשת תחת השם: "סרטון ויקי קנפו בעירום", יצירה שבדקתי בעצמי ושההסכמה להשתתף בו מהווה עוד הוכחה מוחצת ליכולות הבדיקה של הפרזנטורית ממצפה רמון. לא יודע מה איתכם, אני לא הייתי נותן לה לבדוק אם יש מים חמים בברז, או אם אני נמצא בחדר השני. אבל אני לא דוגמא. את הקניות שלי אני עושה בשוק.

קשה לי להאמין שבהנהלת הרשת לא בדקו עד הסוף את ההתאמה של קנפו לתפקיד מכון הטסטים של המדינה. אני מכיר את האנשים האלה. לפני שהם שולחים את הידיים לכיסים הם בודקים כל פרט בשבע עיניים ועשר קבוצות מיקוד. הם לא היו חושבים שכולנו אווילים ולא היו מראים את הפרסומת הזו, אם הם לא היו בודקים את העניין במעבדה ומקבלים תשובות חיוביות.

כל מי שיש לו מקלדת או מיקרופון כבר צעק שמשהו כאן לא בסדר ודיבר על הניצול החוזר ונשנה של אישה לא מאוד בררנית, על זה שהתאגידים רוכשים בכסף את גיבורי המהפכות החברתיות שלנו ועל זה שכל מנהיג שינסה לקום כאן בשנים הבאות ייחשד בכך שהוא נושא את עיניו לעבר תפקיד במקבץ הפרסומות הבא. חברים, בואו נרגיע. בסך הכול מדובר בבחירה משונה של פרזנטור, שגם אם אינה מעידה על עודף רגישות חברתית, אי אפשר לומר שהיא לא ראויה.

הכסף

שילמו לויקי את מה שהיא ביקשה או לא, לעסקה הזו היו שני צדדים. זה שרוצה למכור עוד קצת מצות וזו שרוצה לעשות קצת כסף מפעילות חברתית שכל מה שנשאר ממנה הם זיכרונות רחוקים ומשיכת יתר. יכול להיות שזה מגעיל, אבל נראה אתכם יושבים מול הכסף גדול ואומרים "לא" בגלל עקרונות מלפני שבע שנים. חוץ מזה, מתי בפעם האחרונה בדקתם איך חיות כאן נשים חד הוריות?

המחאה

התאגידים לא רכשו שום מהפכה חברתית. הדבר היחיד שהם רכשו הוא דימוי של אישה שהולכת עם דגל ישראל. קנפו הגתה את הדימוי הזה, זה נכס שלה, ויש לה זכות מלאה למכור אותו. אפילו לשטן. עד כמה שזה נוגע בי, היא יכולה גם להצטלם בעירום עם הכיתוב "שופרסל דפק אותי". מעבר לזה, הנוכחות שלה על המסך מספקת כמה דקות של זיכרון ממקומות כמו מצפה רמון, מקום שאתם לא רואים מספיק בטלוויזיה שלכם.

המהפכה הבאה

איך זה ישפיע על המהפכה הבאה? מה אכפת לי. אנשים נהיים מנהיגים חברתיים מכל מיני מניעים. בגלל שאימא לא אהבה אותם מספיק, בגלל שיש להם זין קטן או בגלל שהם אוהבים פרסום. כל עוד הסיבות שלהם ראויות, יימצא מישהו שיהיה מוכן ללכת איתם, ואם בסוף הם גם יצליחו להרוויח מזה, לבריאות. העיקר שלא נשכח שמהפכות גדולות אולי אי אפשר לעשות כאן, אבל מחאות קטנות דווקא כן. הנה, ויקי קנפו בדקה את זה.

>> הטור הקודם שלי: חוק הג'ובים ועוד חוקים נוראיים
>> מיכל שפירא ואורי סלונים בבלוג זוגי חדש