בחורה מדברת בטלפון (צילום: istockphoto)
רוצים לשלם פחות? דברו פחות | צילום: istockphoto

"מכרז מדהים", זעקו כותרות העיתונים. "הצרכן ירוויח", זעקו כותרות קצת יותר גדולות בעיתונים השכנים. שתי חברות זכו השבוע במכרז להקמת רשתות סלולריות והשמחה רבה. בעיקר בלשכתו של שר התקשורת משה כחלון, שיצא מהסיפור הזה גם כמגנו של האזרח הקטן במלחמתו בטייקוני התקשורת המרושעים, וכאביר היוזמה הפרטית והתחרות החופשית. האמת, על סמך הכותרות כולנו אמורים לצאת לרחובות ולנפץ את הטלפונים היקרים שלנו על המדרכות, או לפחות על ראשיהם של אחינו האזרחים, כמו פטישי פלסטיק ביום העצמאות. אבל מי שיחשוב על זה ממש טיפה, יבין שהשמחה קצת מוגזמת - אנחנו בכלל לא הולכים להרוויח מזה.

זה לא הכסף שלנו

1.4 מיליארד שקלים הפקידו החברות מאושרות בקופת המדינה, בתמורה לזיכיון. באמת מזל טוב. כולנו רוצים קופת מדינה מפוצצת בשקלים. חבל רק שאני ואתם לא נזכה ליהנות מהם. הרי יש שרים וסגני שרים שצריכים לאכול – ואם כבר, אז למה לא בניו-יורק? יש כיפות ברזל לקנות – וזה הרבה יותר פשוט מאשר לדבר עם החמאס. ועוד לא התחלנו לדבר על שיפוץ לשכות ושמירת קשר עם הציבור. אם למישהו באמת היה אכפת מאיתנו, המכרז לא היה על כמה כסף יביאו הטייקונים מהבית, אלא על המחיר הנמוך ביותר, השירות הטוב ביותר או אולי אפילו על פחות קרינה. אתם יודעים מה, נסתפק בתוכניות תשלום שלא צריך להיות בוגר תואר שני בכלכלה כדי להבין מה כתוב בהן.

ברוכים הבאים לתחרות

שחר של יום חדש הפציע על שוק התקשורת הישראלי. אחרי אלפיים שנה, תהיה לנו לבסוף תחרות בשוק התקשורת. תודה לך אדוני השר, אולם לפחות עד כמה שידוע לי, פועלות כיום בתחום מספר חברות, שעל פי המיליונים שהן שופכות על פרסום בטלוויזיה ובעיתונים, נאבקות זו בזו עד זוב דם. זו לא תחרות? כנראה שלא. חוק ניידות המספרים למשל, הישג קודם של משרד התקשורת, לא הזיז למפעילים את קצה האנטנה. מי אמר ששתי חברות חדשות ישפרו את המצב? אגב, מלחמה בטייקונים זו סיסמה יפה, אבל יכול להיות שיש דרך לנצח בה בלי ליצור חדשים או לחזק את הקיימים, שרשת סלולרית זה בדיוק מה שהיה חסר להם.

אין לחם? תאכלו פלאפונים

הרופאים בשביתה, הדרום במקלטים, שר החוץ בחקירות, גלעד שליט בשבי, לאלפי אנשים לא יהיה מה לאכול בערב החג, הטורקים שוב בדרך, מחירי הדלק עולים. איך שלא נסתכל על זה המצב לא משהו, וכמו שזה נראה, אף אחד לא באמת מנסה לשפר אותו. מכרז על פלאפונים הוא תרופה מושלמת לימים שכאלה. למרות ששום שינוי לא עומד להתרחש (כדי לשלם שלושים אחוז פחות כמו שמבטיחים הזוכים, לא צריך להקים עוד שתי חברות, מספיק לדבר פחות או ללחוץ יותר על נציג המכירות), כחלון והממשלה יצאו גדולים ולנו יש נושאים חיוביים לדבר עליהם סביב שולחן הסדר. אלא אם חלילה ייפול עלינו טיל, יפטרו אותנו מהעבודה, או ניאלץ להתאשפז בבית חולים ציבורי עד אז.

>> הטור הקודם שלי: תנו לשוטר לרחרח אתכם
>> ג'סטין ביבר, שחרר אותנו בבקשה