אין תמונה
וגם סיבה אחת כן לבוא

יש לנו זיכרון קצר, קצר מאוד אפילו, וזה תמיד התאים לשלטונות. "שיפגינו", הם בטח אמרו לעצמם באוגוסט השנה, "עד הסתיו אף אחד לא יזכור מי זו דפני ליף, ואם הם בכל זאת יתעקשו, נארגן להם סיבה חדשה לדאגה". בשבת הקרובה הם עומדים לגלות שחוקי המשחק השתנו. בניגוד למה שהם חשבו, המחאה הזו היא לא כוכבת ריאליטי לוהטת שפרחה לה בקיץ אחד, קיבלה תוכנית בערוץ 24 ועוד רגע חוזרת לבית של ההורים במגדל העמק. המהפכה הזו אמנם תשודר בטלוויזיה אבל השורשים שלה נמצאים עמוק מתחת לרחובות. ובלבבות. בשבת הקרובה נצא שוב להפגין כדי להראות שלא שכחנו, לא סלחנו, ושבעצם שום דבר עוד לא נגמר.

נמאס לך מהפגנות? חושב שמספיק שכמה משוגעים יעשו בשבילך את העבודה? קבל חמישה תירוצים עלובים לשימוש ביום שבו ישאלו אותך למה לא באת (פלוס בונוס מיוחד: חמש סיבות למה הם כל כך עלובים).

ההנהגה לא מקובלת עליי

נכון, מדובר בהנהגה די מבולבלת. בלי מסרים חד-משמעיים, או מטרות שאפשר לשים על הכוונת וללחוץ. יש להם גם משקפיים משונים. מצד שני, את מה שהחבורה הזו הצליחה לעשות הקיץ אף פוליטיקאי לא עשה. הם לא המציאו את המחאה, אלא לקחו על עצמם לעמוד בחזית שלה. ובינתיים לא נראה שמישהו אחר מנסה לעשות עבודה טובה יותר. ההנהגה היא לא הסיפור כאן, אלא העתיד שלך ושל הילדים שלך. בוא איתם להפגנה, יום אחד הם יודו לך על זה.

זה הכל פוליטיקה

ברור שהכל פוליטיקה. ההשקעה בשטחים, פוליטיקה, הכספים למגזר החרדי, פוליטיקה, הפרטת חברות ממשלתיות, גם כן פוליטיקה. רק דבר אחד אל תשכח. כשאתה עובד כמו חמור ולא מצליח להתפרנס כמו בנאדם, בשעה שהעשירים ממשיכים להתעשר, זה לא משנה מה הדעות הפוליטיות שלך, או כמה שאתה חושב שביבי גבר. משהו כאן חייב להשתנות, וכדי שזה יקרה אתה חייב לצאת לרחוב.

מה אתם רוצים, המחאה הצליחה

ומרוב שהצליחה, העלו ממש עכשיו את תעריפי החשמל. ועדת טרכטנברג אתם אומרים? הפתרונות שהיא מציעה לא כוללים פתרונות בנושאים כמו דיור – הנושא שהתחיל הכול – הפחתת יוקר המחיה או העסקת עובדי קבלן. למרות שנוח להם לחשוב שהמחאה הצליחה, מישהו חייב לומר להם שאפילו בתור התחלה זה לא ממש מספיק. רק אם כולנו נצעק את זה ביחד, יקשיבו לנו. ובשבת הקרובה יש לנו הזדמנות לעשות את זה.

אין לזה סיכוי, זה לא ילך

זה לא ילך ביום אחד או בחודש אחד או בהפגנה אחת. אבל זה ילך. זה פשוט חייב ללכת. מי שרוצה לשנות צריך להיות מוכן למאבק ארוך ועיקש ולא תמיד נוח. מי שיסמוך על ההנהגה והאקטיביסטים שיעשו בשבילו את העבודה, שלא יתפלא אם ימצא את עצמו בלי פרנסה, בלי קורת גג ובלי כבוד. לכל השאר יש רק דבר נכון אחד לעשות במוצאי שבת.

ירד גשם

יכול להיות שירד גשם, שיהיה משהו מעניין בטלוויזיה, שלא תהיה חנייה ושהגיצים מכתובת האש ייכנסו לך לעיניים. אבל מספיק אנשים ברחובות במוצאי השבת הקרובה יוכיחו שלא מדובר בהרפתקת קיץ חד פעמית של סקס סמים ומחאה חברתית בשדרה, אלא בצורך אמיתי לצאת ולמחות נגד כל מה שלא הוגן כאן. אתם יודעים מה? תבואו עם מעיל, אבל תבואו. יש אפילו הופעה של החמישייה הקאמרית.

אתם באים להפגנה או נשארים בבית? תנו לנו בתגובות

>> הטור הקודם שלי: הכפייה הדתית נוסעת באופניים
>> "אני מפגין כי עדיין עובדים עלינו בעיניים"