שלום לך כבוד השר רפי פרץ.

אני מניח שעוברים עליך ימים לא קלים. סביר להניח שרוב הסובבים אותך מחזקים את ידיך, ואומרים ש"יצאת גבר" או "שאמרת להם את האמת בפנים". אני בטוח שהרבנים החברים מהמכינה צלצלו אליך ושפכו עליך מחמאות. "אתה צדיק" הם אמרו "עם ישראל יודה לך". והם צודקים. הנה אני מודה לך. מקרב לב. היית מאמין? תציץ מהחלון, אולי יש שם חמור לבן. 

הרב רפי היקר, אנסח זאת כך: כבר שנים אנחנו מחכים שיקום האיש שיצליח להסביר בכמה משפטים פשוטים למה קהילת הלהט"ב היא כבר בלתי נפרד מעם ישראל ומדינת ישראל, ולמה מי שפוגע בה, פוגע בכל משפחה ומשפחה בישראל. היו לנו רגעים, אבל איכשהו לא נטבע מעולם איזה משפט מנצח. עד שבאת אתה, עם כל כובד משקלך ואמרת את הדברים הנהדרים האלה: "ברוך השם, הילדים שלי גדלו בצורה טבעית ובריאה", ולפתע המראה הזאת שהצבת מול כולנו, הבהירה את הדברים.

עזוב רגע את בני גנץ. קח לדוגמה את כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן.  מזרחי, מסורתי, ימני. אח שלך. הוא הרגיש צורך לומר לך דברים מאוד קשים:  "לאמירות החשוכות נגד הקהילה הלהט"בית אין שום מקום בחברה הישראלית בשנת 2020 ומקומן הטבעי הוא במדינות כמו איראן", ואז הבטיח "במהלך החודש אעבור בעצמי בכל התיכונים בעיר ואקיים שיח עם התלמידים על זכויות אדם ואהבת אדם באשר הוא אדם... על מנת לנטרל ולאזן את הנזק, שגורמות אמירות חשוכות ונפסדות כאלה". כי זה מה שיפה. אתה שר החינוך, אנשים באמת חושבים שלדברים שאתה אומר יש משמעות בחינוך ילדינו.

מכיר את שר המשפטים אמיר אוחנה? אני בטוח שאתה מעריך אותו. אתה יודע שהוא הומו נשוי ויש לו זוג תאומים. חברה של אשתך, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, וגם בעלה ראש הממשלה עצמו, חושבים שאוחנה הוא איש לגמרי נורמלי. הם באמת לא רוצים שמישהו יעליב את הוריו ויגיד להם שהבית שבו גידלו בכבוד את ילדיהם היה מקולקל. הם גם לא רוצים לדעת שאנשים בסביבתם עדיין מחזיקים בעמדות של כמרים קתוליים מלפני 50 שנה.

ארגוני להט
הפגנה נגד השר פרץ בקיץ | צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות

כשדבורה הנביאה מודרנית תקפוץ עליך

אבל בוא נתקרב עוד קצת הביתה. אתה בטח מכיר את מגיש הטלוויזיה אסי עזר? פעם ידידך נפתלי בנט ואשתו יצאו לדאבל דייט איתו ועם בן זוגו אלברט, רק כדי להוכיח שבאמת מבחינתם גם הומואים הם אנשים כמו כולם. שמע עצה, בנט הוא איש טוב לדבר איתו הפעם ברצינות. הוא יסביר לך, הוא הבין מזמן. עוד באמריקה. ולסיום הדוגמאות אגרור ברשותך הנה גם את אח שלי, שהיה טייס מסוקים בחיל האוויר, בדיוק כמוך, אם כי כנראה מוצלח יותר, כי בניגוד אליך הוא התקדם בשעתו בצבא והגיע לתפקיד מפקד בסיס. אחי האהוב, שלי אוחובסקי, שהוא פטריוט ישראלי לפחות כמוך, מאוד נעלב כשמישהו אומר שהבית שבו גדלנו הוא לא נורמלי. טפשי מצידך להעליב אותו. הנה רכשת לך עוד אויב מיותר. הוא וכל חבריו ומכריו הרבים באשר הם.

מה אגיד לך מר פרץ, לפעמים צריך להשתמש בחכמת המקורות ולהביא משפט טוב. אז בבקשה, "אבן שזרק טיפש לבאר, אלף חכמים לא יוציאו" (אני מצטט מאתר "בחדרי חרדים", אל תאשים אותי אם יש נוסח אחר). כי פתאום כשכל עם ישראל קרא את הדברים שאמרת לשרי מקובר ב"שבעה ימים", התמונה התבהרה. שחור על גבי עיתון. וזאת לא פליטת פה. אחרי כמה מעידות שהתנצלת עליהן, הסברת הפעם באופן מאוד בהיר שאתה ודומיך באמת מאמינים שלהט"בים הם סוטים, מסכנים, והם אשמים בכך שלא עברו טיפולי המרה. ומה שיותר גרוע, וכאן עלית המדרגה שהפכה אותך לגיבור השעה: אשם גם מי שגידל אותם ונתן להם להיות כאלה.

הבעיה שלך היא שקהילת הלהט"ב מונה להערכתי בישראל מאות אלפי אנשים. תוסיף לכך את כל בני משפחותיהם, הורים, אחיות, בני דודים, חברים לעבודה, שכנים, וסתם אנשים שמכירים ואוהבים את אורנה בנאי, יהודית רביץ, קורין אלאל וג'וי ריגר, תגלה שאתה והחברים הרבנים שלך, קצת פספסתם את הרכבת.

מצעד הגאווה בתל אביב
מצעד הגאווה בתל אביב. אנשים כבר לא ישאלו "למה אתם צריכים את זה" | צילום: צילום: איתן אלחדז/TPS, חדשות

אם אתה כזה איש חינוך עם לב רחב כמו שאומרים עליך, אתה בטח מבין אחרי סוף השבוע הזה שמי שהכי סובלים ממך הם דווקא הקרובים אליך ביותר. במה חטאו שכנים בישובך נווה, שאחד מילדיהם או נכדיהם שייך לקהילה? או סתם אנשים מהציבור החרד"לי שאתה אחד ממנהיגיו, שיש להם בן או בת בקהילה שלנו? תחשוב עליהם, על כמה קשה להם גם ככה, והנה בא השר ומסביר שהם הורים מחורבנים. רבאק שלך. אני מקווה שלא ירחק היום ואיזו דבורה הנביאה מודרנית תקפוץ עליך כשתגיע לביקור בגוש עציון ותסביר לך טוב טוב מה היא חושבת על הבית הלא טבעי שבו גידלה את עשרת ילדיה, יש בהם הומו אחד ולסבית אחת.

תודה על תרומתך לחרם על ישראל

אנחנו פשוט צריכים לשלוח לך פרחים. באמת! כל ארגוני הקהילה ביחד, זר ענק ויפה. כי הדברים שלך הם קו פרשת מים. מה שהיה לפני, לא יהיה יותר. מספר האימהות המרוקאיות הימניות המסורתיות והדתיות שקיללו אותך השבוע בלב ולא בלב, הוא משהו שאתה בכלל לא רוצה לחשוב עליו. אנחנו צריכים להודות לך כי העגלה שלנו, שאולי הייתה ריקה, כבר לגמרי מלאה. לדעתי אפילו כמות האנשים ששואלים "מה אתם צריכים מצעדי גאווה?" הצטמצמה השבוע בזכותך באחוזים נאים.

אז תודה לך הרב רפי, שר בחינוך של כולנו. תודה שהראית לנו כמה מורים ומורות להט"בים גאים יש כיום במערכת החינוך, ואיך המערכת כולה, כולל מנהלים ומועצות תלמידים, מוכנים לצאת להגנת הקהילה שלנו. תודה שהראית לנו כמה ראשי ערים נאורים יש בארץ.

ואם מותר לי עקיצה קטנטנה לסיום. אני מציע לך, לקחת בסוף השבוע הבא את עצמך, וללכת לבקר את החבר הטוב הרב מוטי אלון. סע אליו למגדל, תן לו חיבוק גדול ואוהב, אולי גם נשיקה על לחי. ואולי תלבנו קצת סוגיות בעניין הלהט"בי, וכמה זה טוב להדחיק, להסתיר, להילחם בנטיות הפוכות כשאתה איש חינוך שמושיב נערים על הברכיים. מה קורה כשבבתים הבריאים שלכם, מחליטים לא לדבר על מה שכולם יודעים. אופס.

ורק הערה אחרונה אחרונה. תדע לך גם שהדברים שאמרת רצים בטירוף בכל קבוצות ה-BDS ברשתות החברתיות ברחבי העולם. אז גם להם נתת עכשיו דלק בנסיונות שלהם להסביר שישראל היא לא מדינה נאורה ובכלל לא מתנהגת יפה ללהט"בים שלה. תשאל את ביבי, גם את זה הוא יסביר לך.

שלך ב...האמת, לרגעים כעס גדול אבל לרגעים חמלה,

גל אוחובסקי