ח"כ דוד ביטן, יו"ר הקואליציה של נתניהו, ידוע כמחולל הסערות הפופוליסט ביותר בכנסת ישראל הנוכחית, למרות התחרות הקשה. ביטן, שמהתנהגותו עד כה אין אלא להסיק כי הוא שופרו של בנימין נתניהו, התייחס בסוף השבוע לקריאה של ראש הממשלה למצביעי הימין ביום הבחירות לבוא ולהצביע, מאחר שהערבים מגיעים בהמוניהם לקלפיות. "הייתי מעדיף שהערבים לא ינהרו לקלפיות ולא יגיעו בכלל לקלפי", אמר ביטן. זה לא מסתכם בזה, הוא גם יודע מה עדיף לערבים: "97% מהם בוחרים ברשימה המשותפת, שלא מייצגת אותם אלא את האינטרס הפלסטיני".

ההבהרות וההיתממות של היום שאחרי נוסח "לא מבין מה כאן לא בסדר" ו"כל מפלגה הייתה רוצה שיריביה לא יגיעו לקלפי" מסתירים אמת גזענית קשה. מה לא תקין כאן? ובכן, הכל.

בורותו של ח"כ ביטן לא מפליאה אותי. זה לא חדש, מה שהשתנה עזות המצח של הימין הקיצוני לחשוף את פרצופו האמיתי בלי מפריע ומבלי להתבייש. אמירות גזעניות כאלה מזמינות צרות. האם ח"כ ביטן לא מכיר את ההיסטוריה? הרי אם אמירות כאלה היו נאמרות נגד קהילות יהודיות באירופה או בארה"ב הן היו מחוללת סערה איומה, ובצדק. האם השלב הבא של ביטן יהיה לצמצם את הופעת הערבים במרחב הציבורי? אולי נקצר את הדרך ונתלה סימן מזהה על בגדינו, או אות סימון בדרך אל הקלפי, בבחירות הבאות?

הקריאה של ח"כ ביטן לשלילת זכות ההצבעה מערביי ישראל טומנת בחובה סכנה גדולה שאני מקווה שלא רק ערבים מבינים את חומרתה. מי שלא רוצה לראות בישראל ערבים, לא ירצה בהמשך לראות בה יהודים מהשמאל, ואני מניח שלאחר מכן הוא לא ירצה לראות בה ריבוי מפלגות, ובטח היה מעדיף שהממשל יעבור בירושה ממנהיג אחד למשנהו בתוך מפלגת הליכוד. יש מספיק משטרים מהסוג הזה במזרח התיכון, תודה.

חלק מהערבים בארץ עוד נאיבים מספיק כדי לצפות לכל הפחות לגינוי מצד ראש הממשלה נתניהו, יש כאלה שמפנטזים אפילו על הדחתו של ביטן. שימשיכו לחלום - ביטן הוא ביבי וביבי הוא ביטן בכל הנוגע ליחס המפלה כלפי האוכלוסייה הערבית בישראל, לזכויותיה, למאבקיה ולזהותה הלאומית.

דבריו של ביטן הם הסתה בוטה שלא הייתה עוברת במדינה דמוקרטית מתוקנת. ביטן, כמו רבים במפלגת השלטון (הליכוד וימינה משם), הבין את הנוסחה: פופוליזם והסתה נגד מיעוטים = התחזקות פוליטית.

אזרחי ישראל היהודים לא יכולים לאפשר לאמירות כאלה לעבור בשקט. בערבית אומרים "الساكت عن الحق شيطان أخرس" - זה השותק מול האמת הוא שטן אילם.

אני קורא לחבריי הערבים, שרואים כיצד גלי הפופוליזם הזול והגזענות מכים בדמוקרטיה הישראלית, לנהור בהמוניכם אל הקלפיות בכל דרך אפשרית: במכוניות, בהסעות, ברגל, בשאטלים ובאוטובוסים מאורגנים. הצדיקו את דבריו של נתניהו מהבחירות הקודמות, ותוכיחו לח"כ ביטן שלכל אמירה לא שקולה יש גם פעולת נגד. בחרו את הנציגים שלכם, לא משנה מאיזו מפלגה. השתתפו במשחק הדמוקרטי בכל הכח, אחרת הוא ידרוס אתכם.

עאמר דכה הוא המפיק הראשי של אתר ״אלמסדר״