אין תמונה
אי אפשר לעשות מטיפשות מקצוע. עופר לוי

לפי ויקיפדיה, "בהמה היא שם כולל לקבוצת משפחות של חיות בעלות קרניים, אוכלות עשב ומעלות גרה". בפעם האחרונה שבדקתי לא היו לי קרניים, עשב אף פעם לא היה לי טעים (למרות שעשב חיטה דווקא משפר את הזיכרון), וגם הגרעפס הקטן שמבליח לי פה ושם (וגם אותו אני משתדל לעשות בשקט, שלא ישמעו) לא מצדיק את הכינוי "גרה". אז למה עופר לוי חושב שאני בהמה?

גילוי נאות: אני לא מבין גדול בתורה. אני לא זוכר את כל הפרטים של סיפור גן העדן ובטח שלא מדקלם את סיפור מגדל בבל. אצלי בבית השקיעו יותר באיך להיות קודם כל בן אדם. ההורים החכמים שלי לימדו אותי לכבד את השונה, להגן על החלש ממך וקודם כל להיות אנושי. עופר לוי, "הצדיק" בעיני עצמו, כנראה לא מבין על מה אני מדבר.

את הסופרלטיבים שלי לאיש אני אשמור לעצמי, אבל על הדברים המסוכנים שאמר אני חושב שחובה להגיב. הם היו יכולים להיות מצחיקים מאד, אם הם לא היו כל כך עצובים, כל כך מדאיגים.

יש גם טיפשים אחרים

לא צריך ראיון עם עופר לוי בשביל לדעת שבניגוד למה שרבים חושבים, היחס לחברי הקהילה לא באמת השתנה. לוי הוא בסך הכל סטטיסט במשחק הטיפשות - הוא אמנם מפורסם ומוכר, אבל הדעות שלו מבטאות את מה שרבים אחרים מרגישים וחושבים ביחס לקהילה הגאה. את כל מה שהוא אמר כבר שמענו בעבר, רק מדי פעם קופץ חמור חדש בראש ודואג להגיד את זה בקול.

אבל כל פעם שדברים כאלה נשמעים, אסור לזלזל. צריך לעצור ולכוון את הזרקור לאותם "מובילי דעה" שכנראה משועממים מדי ונטפלים לחייהם של אחרים, ולהגיד אחת ולתמיד שאי אפשר לעשות מטיפשות מקצוע. הרי "סוף מעשה במחשבה תחילה" ו"חיים ומוות ביד הלשון", לא?

התזמון של דבריו של לוי אמנם היה הכי גרוע שיש, אבל באופן אבסורדי יש בו משהו טוב. מעבר לטעויות העובדתיות שלו בכמה דברים (אין איסור על אהבה בין בני אותו המין, וכן יש הומוסקסואליות בטבע), ועל אף הסכנה הגדולה שבכינויו את ההומואים "בהמות", דבריו הצליחו להעביר את מה שניסיתי אני להגיד בדרכי רק לפני כמה ימים, את מה שכבר כולם נוטים לשכוח: השנאה, ההומופוביה והדעות הקדומות חוגגים כאן ומסוכנים ביותר. ומי שלא בטוח בדעתו הוא, עוד מגייס לעזרתו את התורה.

אז אמנם אינני מבין גדול בתורה, אבל אני מציע ללוי לעזוב את הכתובים בצד ולזכור שדרך ארץ קדמה לתורה. זה עדיין צובט בלב לשמוע שחושבים שאתה בהמה, אבל מעבר לטיפשות ולקטנות של לוי, מפחיד שיש כל כך הרבה שחושבים כמוהו.

>> הטור הקודם שלי: מי צריך את מצעד הגאווה?
>> למה הומואים מתים על האירוויזיון?