זה היה שבוע קשה להיות בו בת - רק סגרו את אלנבי 40, וכבר ינון מגל. אבל אולי לא הבנו אותו או את התנצלותו כמו שצריך? הרי ידוע שטקסטים יהודיים כמו אלה של ינון מגל ראוי שידרשו בהם ויפרשו אותם שוב ושוב ושוב.

ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני שהייתי חבר כנסת ולא  הייתי חוזר עליהם כיום. אני מתנצל ומבקש את סליחתו של מי שנפגע. עם זאת, הייתי מצפה מידיד שנפגע ממני להגיד לי זאת ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשתות החברתיות

‎Posted by ‎ינון מגל - Yinon Magal‎ on‎ יום שלישי 24 נובמבר 2015

"ישנם דברים שנאמרו בין ידידים"

ובכן, בוא נדבר שנייה על המילה "ידידים". ידידים זו מילה שיותר מאשר קירבה מייצגת ריחוק. ידידים הם אנשים שלמרות שיכלו להיות חברים, הם לא חברים, והם לא חברים מסיבה מסוימת. עכשיו, מהי הסיבה שבגללה הם לא חברים? נניח, כי אחד מהם הוא בוס והשנייה עובדת תחתיו. אבל זו רק אפשרות.

ומה בקשר ל"נאמרו"? ינון, רציני? אתה מקפיד להגיד אלוקים רק כדי שלא תתפלק לך בטעות האות ה', כי מאוד חשוב לשמור על גבולות השפה ומילים יש משמעות. אבל להגיד ל"ידידה" שלך שהיא ציצים ותחת זה בסדר? להציע לה ללכת איתך לשירותים זה לגיטימי? אלוקים ישמור.

"לפני שהייתי חבר כנסת ולא הייתי חוזר עליהם כיום"

מסתבר שכשאתה נהיה חבר כנסת אתה הופך לאדם אחר ומוחק כליל את מי שהיית קודם. כלומר, להיות חבר כנסת זה לא סך כל הדברים שעשית עד שנהיית חבר כנסת, אלא הפיכתך לחבר כנסת מולידה אני חדש וייצוגי שממש חייב לשמור על החוק. לפני שאתה חבר כנסת, כשאתה עדיין במחוזות הידידות עם החוק, אתה יכול להתנהג איך שבא לך: להיות גס-רוח ומגעיל ומטרידן. אבל היי - לנצח נזכור בנוסטלגיה את הימים היפים והשובבים לפני שנהיינו "חבר כנסת", כשהיינו "האדם האמיתי שאנחנו".

אגב, כמה זמן כבר עבר מאז שנהיית חבר כנסת? נשמע שזה קרה לפני עשור. אה רגע, בעצם...

"אני מתנצל ומבקש את סליחתו של מי שנפגע"

ודאי התכוונת שאתה "מבקש את סליחתה של מי שנפגעה", אבל אולי השימוש בלשון נקבה לא מספיק ממלכתי בשבילך ולכן ניסחת את זה כמו הוראות שימוש באקמול. ובכל זאת, "מי שנפגע" פחות רלוונטי כרגע, בוא ננסה להתמקד במי שפגעת בה.

"עם זאת"

מילת קישור טריקית ויפה, והאימא המולידה של הפאסיב-אגרסיב. זה כמו להגיד: "זוכרים את כל מה שאמרתי עד עכשיו? אז בעצם לא, אבל בווייב של כן".

"הייתי מצפה מידיד"

ובכן, הציפיות שלך מהידידים שלך הן באמת נושא מרתק שמאוד מעניין אותי, אבל לצערי זה פחות רלוונטי במקרה הזה. השאלה היא מהן הציפיות שלך מנשים שהטרדת אותן מינית לכאורה. אני מדברת כמובן על הציפיות שלך בתור חבר כנסת, כי הרי האדם שהיית קודם איננו עוד. אגב, זה נכון גם לגבי הלוחם סיירת מטכ"ל שהיית? גם הוא איננו עוד?

"שנפגע ממני"

תרשה לי לתקן את הניסוח: לא מדובר במשהו פאסיבי. ה"ידיד" המסתורי הזה לא "נפגע" ממך. אתה פגעת בו. אקטיבית. אז אולי התכוונת ל"ידידה שפגעתי בה"? לא יודעת, תחשוב על זה ותחזור אליי.

"להגיד לי זאת"

אבל בדיוק היית בישיבה של ועדת חוץ ובטחון! תהיה יותר זמין.

"ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשתות החברתיות"

למה? כי זה מביך אותך? ובכן... נראה לי שזה לא הזמן המתאים למשחק "מה מביך יותר: שיימינג או הטרדה מינית".

אני רואה שאנחנו לא יוצאים מזה. אולי עדיף פשוט לסכם הכל במשפט אחד שיאמר את מה שבעצם התכוונת להגיד:

סליחה. אני אידיוט.