כאב לב ואכזבה - אלה התחושות שאני חש בבוקר הזה, שבו ראש הממשלה בנימין נתניהו רואה את השעות אוזלות, ומקבל כתף קרה מנפתלי בנט, מי שהבטיח להיות חלק ממשלת ימין, בוודאי אם יעמוד בראשה בשנתה הראשונה. האמת? זה שובר אותי. אני מכיר את איילת שקד ואת נפתלי בנט, ואני פגוע מהם ברמה האישית. בנט אמר שאם נתניהו מוותר על הבכורה בראשות הממשלה אז אפשר להקים קואליציית ימין - ובנט שיקר.

אנחנו נמצאים באירוע פוליטי שהוא משחק פוקר של כולם. לאורך כל הדרך הטענה בימינה הייתה שאם יתנו להם את הבכורה ברוטציה, גם גדעון סער יצטרף. זה המידע שקיבלתי בתדרוכים. עם זאת, ברגע שבנט אמר שהאופציה השנייה שלו היא ממשלת שינוי, ולא הליכה לבחירות חמישיות - הוא למעשה לא הפעיל שום מנוף לחץ על יו"ר תקווה חדשה.

סער יודע שכשייגמר המנדט של נתניהו, בום, הוא ושותפו מימינה הולכים ביחד, בזרועות שלובות, להקמת ממשלה עם לפיד. מצד שני, מסער לא היו לי ציפיות. מנפתלי ומאיילת היו גם היו. מי יודע? יכול להיות שבנט החליט כבר מההתחלה ללכת לכיוון הזה ולנטוש את גוש הימין. אני יודע שיש אנשים בסביבתו שרצו ללכת לכיוון הזה. ויכול להיות גם שהכול חרטא, ושאני כמו מטומטם נפלתי קורבן, מסונוור לחיבה האישית שאני רוחש לשני האנשים האלה, שעומדים בראש ימינה. האמנתי להם, ובדיעבד, מתברר שנתניהו צדק.

ספוילר: האיתרוג יהפוך לריבה

עם זאת, אני לא אָבֵל - אני מאמין בצדקת הדרך, ולא משנה את דעתי על מה שאני חושב שיהיה. המחיר שנשלם, אם אכן תוחל 'ממשלת גוש השנאה', עם בנט שנוטש את גוש הימין, יהיה מחיר כבד. יכול להיות שאני טועה, ושהממשלה תתגלה כנפלאה בתולדות ישראל (אנחנו רוצים בהצלחתה, ממש כמו שהשמאל "רוצה" בהצלחת ממשלות ימין) - אבל אני אומר את 'האורגינל': הבעיה היא לא רק מיעוט הימין בתוך הגוש שעומד לקום, או הרכב המפלגות שתשבנה זו לצד זו. הבעיה היא בניהול. בשר החוץ יאיר לפיד שיעמוד על הבמה ויגיד "ווי לאב איזראל".

אנחנו עומדים בפני אירועים משמעותיים גיאו־פוליטיים - הסכם הגרעין עם איראן, השאלה הפלסטינית שחוזרת כבר עכשיו לשולחן - ולכן אני אומר, שלדעתי, הממשלה הזו תביא אסון למדינת ישראל. אל תטעו גם מהאיתרוג של התקשורת הישראלית כלפי הגוש כולו וכלפי בנט בעצמו: בתוך שבועיים מהרגע שהממשלה תוקם האיתרוג יהפוך לריבה. בנט יחוסל תקשורתית, וזה יקרה מהר מאוד.ולכן, אני שב ואומר, גם אם אני כבר נשמע פתטי: אם בנט יכול להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים - אני יכול להיות נביא.

משפט המאה

קורה פה אירוע מדהים, אין ספק. בזמן שאנחנו מדברים על הקמת הממשלה, ממשיך להתנהל משפט 'האלפים' של ראש הממשלה. מנכ"ל 'וואלה' לשעבר, אילן ישועה, בחקירתו הנגדית, אומר הבוקר (ג') דברים שהם נשגבים מבינתי. תוך כדי השידור אני עוקב אחרי העדכונים בשקיקה. וואו, כמה שהייתי שמח לראות את החקירה הנגדית הזו.

אין ספק שזה משפט המאה, שמשפיע על הפוליטיקה הישראלית באופן ששום משפט לא השפיע לפניו. וכן - דבר קשור בדבר. הרי המערכה נגד נתניהו לא התחילה בהגשת כתבי האישום ערב הסבב הראשון של הבחירות - היא נמשכת יותר מ־20 שנה. כבר ב־2015 ה'רק לא ביבי' רץ. ואנחנו נמצאים כרגע בכאב לב ובאכזבה.

הטור מבוסס על דבריו של אראל סג"ל בתוכניתו ב־103fm, המשודרת בימים ראשון עד רביעי ב־11:00.