ביבי בגוף של גבר (צילום: ארץ נהדרת feed)
פלא שבדיחות הרשת כבר משוות את יאיר לביבי? | צילום: ארץ נהדרת feed
"כבר בינואר הקרוב הם יעלו למעמד הביניים את מס ההכנסה. ומיד אחר כך יעלו את מחירי החשמל ויעלו את מחירי מוצרי המזון, ויעלו את תעריפי המים ויעלו את מחיר הדלק. למה? כי מעמד הביניים הישראלי תמיד סופג הכל. ואני אומר לכם - עד כאן. אנחנו לא ניתן לזה לעבור!"

זה ציטוט שלך, יאיר לפיד, מדצמבר 2012. לא לפני הרבה זמן. אז איך ייתכן שהיום, שר אוצר יקר, בקושי חמישה חודשים אחרי שאמרת את זה, אתה משקיע יותר מאמצים בלהתחבב על שלדון אדלסון ועל מנכ"ל טבע, על הטייקונים ועל המתנחלים, במקום לעזור למגזר האחד אותו התחייבת לייצג? המגזר האחד שהביא אותך אל המקום המכובד הזה?

יאיר לפיד, אני רוצה לבקש ממך דבר אחד. תתקפל. הרי זה מה שעשית מאז שנבחרת, התקפלת. התקפלת לגבי הקיצוץ במשרד הביטחון, והסכמת לקחת מיליארד שקל מ"הרזרבה", מעיין הכספים המסתורי שמצאת פתאום, כדי להעביר אותו למשרד.

התקפלת לגבי השוויון בנטל. הבטחת לבוחרים שלך גיוס לכולם בגיל 18, בסוף התפשרת על 21. שלא לדבר על חיילי ישיבות ההסדר, שהתקפלת ולא החלת את "השוויון בנטל" המפורסם שלך לגביהם, או הנשים הדתיות, שאחיך היקרים לא כוללים בין אזרחי ישראל משום מה.

זה לא הכל, התקפלת גם לגבי לימודי הליבה, כשבדקה התשעים גילית שיש ביטול בתקנה 9-3-א, או אלוהים יודע מה, שפתאום נפלה עליך כאילו אתה לא מדבר על השינוי במערכת החינוך כבר שנים, ולכן לא מימשת את הבטחתך לחייב את "אל המעיין" בלימודי ליב"ה.

ולא, לא שכחנו. התקפלת גם לגבי מספרי השרים. זה מעולה שנפתלי בנט, הוא ורק הוא, הוא שר כלכלה, שר הדתות והשר לענייני ירושלים, אבל הקיצוץ במשרדים הוא לא באמת קיצוץ אם עבור כל תפקיד יש לו משרד, מנכ"ל, תקנים.

אחי העבדים? אחי המתנחלים!

וכמובן שהתקפלת גם בנושאי האזרחות והחופש. בועידת כנסת הרבנים העולמית הבטחת לא מזמן להעניק שוויון מלא לכל הזרמים ביהדות, ולאפשר גם נישואים אזרחיים. במציאות, כבר דאגת להעביר כסף ל"מנהלת לזהות יהודית", שכנראה צריך להתפלל כדי לגלות מהו בכלל התפקיד שלה. אז אנשי "הבית היהודי" עזרו לנו להבין - התפקיד שהמנהלת עומדת לבצע הוא הנחלת ערכים יהודיים לציבור הרחב וחיזוק הזהות היהודית.

האם הזהות היהודית שלנו זקוקה להעצמה? אזרחי ישראל אינם יהודיים מספיק? ואיזה סוג של יהדות, הרי בעיני הבית היהודי הרפורמים הם לא יהודים והקונסרבטיבים הם לא יהודים ות'כלס, גם החרדים לא יהודים-כמו-שצריך להגדרתם, ואת הערבים הם כנראה מתכוונים לייהד מתישהו בעתיד.

ועוד לגבי בנט, אחיך, התקפלת וחזרת בך מההבטחות שלך לפני הבחירות לקצץ בתקציבי ההתנחלויות. בפייסבוק כתבת כך ב-14 בינואר, שבועיים לפני הבחירות: "אני רוצה לשאול את נפתלי, עם יד הלב - מה עם ההתנחלויות? האם המיליארדים שהולכים על כבישים חדשים להתנחלויות מבודדות מחוץ לגושי הישובים הם לא חלק מהבעיה? האם גדוד מילואים ששומר על שלוש משפחות במאחז בלתי חוקי אינו ניצול פוליטי של משאבי המדינה? הפכתם את ההתנחלויות ביהודה ושומרון לעוד סקטור סחטני שלוקח את כספו של מעמד הביניים רק כי הוא יכול. חרב הקיצוצים לא יכולה לפסוח על המתנחלים. הם צריכים לשאת בעול כמו כל מעמד הביניים הישראלי".

באמת, יאיר? אז איך בראיון שלך לניו יורק טיימס לפני שבוע טענת שאתה לא מאמין שצריך לבטל את ההטבות לישראלים שעוברים לשטחים? למה מה קרה, מי שעובר לקרני שומרון צריך לקבל הנחות במס? תקציב חינוך גבוה יותר מילד שחי בדימונה?

בקיצור, התקפלת.

אז הנה, יש לך עכשיו הזדמנות: תמשיך להתקפל, רק עוד פעם אחת - בשביל אזרחי ישראל. אני לא צריכה לחזור על הסיבות מדוע המע"מ הוא המס הכי פחות צודק, מדוע ההעלאה שלו היא הדבר הכי אכזרי, הכי הרסני כלפי מעמד הביניים והשכבות החלשות.

הפעם הלוביסטים שלוחצים עליך הם לא בעלי ההון, לא אחיך המתנחלים, לא חבריך שרי הממשלה - אלא העם כולו. יאיר, אל תעלה את המע"מ. תן התקפלות אחת בשביל כולנו.