התקשורת הישראלית, ובתוכה גם האתר בו אתם קוראים את הטור הזה, ירדה מהפסים בשבועות האחרונים בכל הנוגע לסיקור נעמה יששכר. הכתבים התחרו אחד בשני מי יביא עוד ציוץ לכותרת ראשית מדבריה של האם יפה או של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. פסטיבל האבסורד בשיאו.

מאות כותרות ראשיות, שלא לדבר על שידורים ישירים המסקרים את שחרורה של מי שנתפסו בתיקה תשעה גרם חשיש כאילו הייתה חיילת בשבי החמאס. להבדיל מגלעד שליט, שסיקור שחרורו היה מובן (כולל המחאה לשחרורו), הרי שבמקרה של יששכר כלי התקשורת לרגע לא עצרו לעשות חושבים ולהבין שיששכר לא שונה בהרבה מישראלים שנעצרו בהודו על החזקת סמים ונידונו לארבע וחמש שנות מאסר בפועל.

לנריה בן דוד שהשתחרר לפני כמה חודשים מהכלא ההודי לאחר שריצה חמש שנות מאסר בפועל אף אחד לא חיכה מחוץ לכלא. לא מטוס, לא כתבים שישדרו בשידור חי את שחרורו, מה לעשות שהסיפור שלו לא כל כך סקסי.

נתי חדד יושב בכלא התאילנדי כמעט ארבע שנים על ניהול מרפאה שלא כחוק והחזקת תרופות מרשם ללא אישור רופא. התקשורת כמעט ומתעלמת ממצבו הקשה בכלא התאילנדי שבו כל יום מוצאים גופות של אסירים שמתו ממחלות. למה? כי הסיפור של חדד, שסייע לאלפי ישראלים שביקרו בתאילנד לא מספיק טוב לתקשורת הישראלית.

הגזמנו, יש דברים הרבה יותר חשובים כמו מצב בתי החולים בישראל, הקשישים שלא יכולים לשלם עבור חשמל ולחמם את ביתם בימי החורף הקשים

ומה עם הצעיר הישראלי שנדון לעשר שנות מאסר בפועל בטורקיה על הברחת גת? בקושי כמה שורות בודדות וכמעט אפס דיווח טלוויזיוני או באתרי האינטרנט.

ערוצי הטלוויזיה שיגרו כמה פעמים כתבים לרוסיה כדי לסקר חלקים ממשפטה, לראיין את האם יפה ועורכי דינה. מעבר לזה שנעמה הפכה לקדושה מעונה בעל כורחה, הרי שאף אחד לא עצר לרגע לעשות פאוזה ולחשב מסלול מחדש ולהבין שאולי הסיקור הזה חרג מכל פרופורציה.

הגזמנו, יש דברים הרבה יותר חשובים כמו מצב בתי החולים בישראל, הקשישים שלא יכולים לשלם עבור חשמל ולחמם את ביתם בימי החורף הקשים, קצבאות הרעב של הנכים, עתיד הפנסיות של האזרחים שלוט בערפל, יוקר המחיה, מצבם של תושבי עוטף עזה שחיים תחת ירי בלתי פוסק של רקטות.

הפסטיבל סביב שחרורה של יששכר הוכיח שוב שהתקשורת הישראלית איבדה את הכיוון, במקום תחקירים, סקופים שירעידו את המדינה היא מסתפקת בסיקור מאסיבי של צעירה ישראלית שהורשעה בהחזקת סמים והופכת אותה לגיבורה לאומית. כתם שחור שלא יימחק עוד שנים רבות.