ח"כ ינון מגל מהבית היהודי עמד אתמול מול מליאת הכנסת ואמר את הדברים הבאים: "אם לא תהיה תגובה ציונית הולמת לרציחות, אני קורא לאחיי לעלות על הגבעות ולהקים מאחזים ויישובים חדשים. מול הרצח ניאחז בקרקע". אחרי שסיים לנאום, הפיץ מגל את המשפט הזה בגאווה רבה ברשתות החברתיות.

שימו לב מה קורה פה: עומד מחוקק מעל דוכן הנואמים בבית המחוקקים של מדינת ישראל וקורא לציבור להפר את החוק. מדיניות הממשלה (שהוא חלק ממנה, כן?) לא נראית לו, אז הוא מאמץ דרכי פעולה של מאפיה: או שתיענו לדרישותינו או שתישאו בתוצאות. ח"כ וטוקבקיסט בחבילה אחת.

הקמת מאחזים היא פעולה בלתי חוקית. זה לא עניין של השקפה פוליטית, של ימין ושמאל, זה פשוט החוק. 

מגל, ככל הנראה, לא סומך על צה"ל ועל ראשי מערכת הביטחון שינקטו בתגובה הראויה לפיגועים של השבועות האחרונים. איכשהו, הוא גם מתעלם מהעובדה שיו"ר המפלגה שלו, נפתלי בנט, ישב בשנתיים האחרונות בקבינט הבטחוני, ומכך שאיש מפלגתו, אלי בן-דהן, מכהן כסגן שר הביטחון. אם הוא רוצה לבוא למישהו בתלונות, שיפנה בראש ובראשונה למפלגתו-שלו שטובה מאוד באיומים ובהתלהמויות, אבל הרבה פחות מוצלחת במימוש הבטחות. אלא שמגל מעדיף לשחק אותה אופוזיציה לממשלה שהוא חלק ממנה, ולשלוח צעירים לרמוס את חוקי מדינת ישראל בשביל האינטרסים הפוליטיים הצרים שלו.

וזה לא רק היחס לחוק שכל כך מסוכן בדבריו של מגל. זה עניין ביטחוני של ממש: לחיילי צה"ל יש מספיק משימות חשובות - במיוחד בתקופה כזו של מתיחות ביטחונית - גם בלי שייאלצו עכשיו להתרוצץ על גבעות השומרון כדי לאבטח עבריינים.

"מי שישתלב מוזמן אבל בכללים שאיחוד הימין (צילום: יונתן זינדל, פלאש90, חדשות)
לא סומך עליו? השר נפתלי בנט | צילום: יונתן זינדל, פלאש90, חדשות

רוב הישראלים כלל לא מודעים לכך - כי כל זה נעשה בכוונה במחשכים - אבל את חלק מהמאחזים הבלתי-חוקיים הללו מממנים כספי המסים שלהם. כן, קראתם נכון: אנשים שעוברים באופן מוצהר וגאה על ספר החוקים הישראלי, מקבלים תמיכה כספית נדיבה מהממשלה. איך זה קורה? באמצעות כל מיני קומביניות תקציביות שחברי כנסת ממפלגתו של מגל מסדרים למקורביהם.

בקיצור, מגל גם משדל אחרים לעבור על החוק, גם מסיט את כוחות הביטחון מהמשימות החשובות באמת שמעסיקות אותם, ואז גם מצפה שכולנו נשלם על כל כך.

אם נציגי הבית היהודי לא מרוצים ממדיניות הממשלה, זו באמת בעיה שלהם. אם הם מעוניינים להקים התנחלויות חדשות, בבקשה: שיעבירו החלטת ממשלה בעניין כפי שדורש החוק, תוך שהם מסבירים לציבור את עמדתם ומנסים לשכנע בה. נראה אותם. אבל שלא ישלחו בני נוער לעשות את העבודה המלוכלכת במקומם.

סתיו שפיר (צילום: חגי הירשפלד)
צילום: חגי הירשפלד

הכותבת היא חברת כנסת מטעם "המחנה הציוני"