יש אנשים שעוד לא הפנימו כנראה, אבל ברגעי משבר לאומיים צריך מנהיג בראש הפירמידה, אחד שיוכל להפעיל שיקול דעת נכון ובעיקר ראיה רחבה כמה שיותר. כמה טוב שיש לנו אחד כזה. בזמן שעיתונאי השמאל, פוליטיקאים וגם אזרחים, ששנאתם כלפי ראש הממשלה עיוורה אותם לחלוטין, עסוקים כל היום אך ורק בקיטורים, תלונות והקפדה על נתניהו, הוא עסוק בלהציל את מדינת ישראל. שוב.

קחו את הסיטואציה ההזויה מאמש. ראש הממשלה מסיים את הצהרתו שבמסגרתה הוא מתחנן לציבור לא לצאת מהבית. כמה דקות אחר כך מפרסם ח"כ יאיר לפיד, מי שעד לפני כמה חודשים התמודד על ראשות הממשלה והצליח לגרום לאנשים לחשוב שהוא אשכרה יכול להנהיג את המדינה הזאת, אומר לציבור שכל מה ששמעתם הוא קמפיין פוליטי ושהם בעצם יכולים לצאת מהבית, ללכת להידבק ולהדביק את הסבים והסבתות שלכם. למה? כי ביבי אמר הפוך. אפס אחריות, אפס הבנה, אפס מנהיגות. לפיד ירד מהפסים.

בהמשך הסרטון אומר לפיד כי "הממשלה סגרה את בתי המשפט וביטלה את משפטו של ראש הממשלה". שני הדברים הללו כמובן לא נכונים- בתי המשפט עברו לעבוד במתכונת מצומצמת כחלק מהנחיות הדרג המקצועי במשרד הבריאות ומשפטו של ראש הממשלה כלל לא בוטל, אלא נדחה. על ידי בית המשפט עצמו.

בניגוד אליו, ראש הממשלה מבין היטב את הסיטואציה. הוא הבין את זה עוד מהימים שהדיווחים על הקורונה היו החלק המשעמם של החדשות. הוא גם מבין שהציבור במדינה כנראה לא יוכל ליישם את הסגר בצורה עצמאית אך הוא עדיין צריך לעצור את המגיפה. אז מה עושים כשיש לך משתנה שמתעקש לא להתיישר? מחליפים את המשתנה השני שבנוסחה. זו הייתה למעשה הנקודה ששברה את נתניהו והובילה אותו לשימוש בכלי האיתור שיש בידי השב"כ, על מנת לאתר את הנדבקים המאומתים. ועדת חוץ וביטחון פוזרה שלשום בצהריים ולא היה איפה לנהל את הדיון, נתניהו שעדיין יושב עם הקאונטרים של מספר החולים מעליו, לא חיכה או היסס ופנה ליועמ"ש לאישור.

מקטרגי נתניהו זיהו את ההזדמנות וקפצו על ראש הממשלה כאילו שהיו הנגיף עצמם בשדה תעופה עמוס. אז נכון, שמירה על הפרטיות היא ערך עליון ומקודש - במיוחד בתקופה הדיגיטלית בה אנו חיים - אך שמירה על בריאות כלל הציבור הוא ערך עליון יותר. כל יום שהנדבקים בנגיף מסתובבים חופשי, זהו יום שמקרב אותנו יותר לישראלי הראשון שימות מנגיף הקורונה. נתניהו ממש כמו צ'רצ'יל הישראלי, לא התמהמה מהמחשבה מה יגידו מתנגדיו כי הם תמיד ימצאו מה להגיד, והורה לפעול. נתחיל עם צמצום פערי הנדבקים ואחר כך נדון על ההגבלות, שברור ויבואו כי אנחנו לא דיקטטורה ולאף אחד אין כוח בלתי מוגבל. 

ראש הממשלה יודע שהפתרון הטוב והיעיל ביותר לנגיף הקורונה הוא הסגר הרמטי. פתרון שבצידו יש גם חסרונות רבים כשהבולט בהם הוא הנזק לכלכלה. סגר הרמטי עכשיו על אזרחי המדינה עלול למוטט את הכלכלה הישראלית ולהכניס אותה לסחרור שידעו בעבר מדינות כמו יוון או פורטוגל. לכן, במקום, הכניסו אותנו למיני הסגר. ראשי המערכת הבריאותית התחננו מהאזרחים לא להסתובב שלא לצורך, לא להתקהל ובעיקר להישאר בבית. עם ישראל שם קצוץ ויצא לבלות כאילו הקדימו לו את חופשת הפסח. הכי עצוב היה לראות דווקא את הקשישים שמסתובבים ברחוב חופשי כאילו שהם עדיין לא הבינו שהם אלו שנמצאים בקבוצת הסיכון עליה אנחנו שומעים יומם וליל במהדורות.

ברגעי משבר לאומי כשהאזרחים נמצאים במצב של אי וודאות, אפשר לסמוך על המנהיג שלנו, כי כשמסתכלים על הקאונטר הרץ, ממשלה ישראל בראשות בנימין נתניהו עושה עבודה מעולה. נכון, יכול מאוד להיות שעד מחר יצוץ פתאום גל הדבקות שיקריס את מערכת הבריאות, אבל גם אז יהיה אפשר לומר שנתניהו וכל המעורבים בנושא עשו ה-כ-ל על מנת למנוע את הגעת הרגע הנורא הזה. אבל כאן מגיע גם החלק של האחריות האישית שלכם. אל תקשיבו ללפיד! נתניהו אמש הפציר בפני הציבור לא לצאת מהבית שלא לצורך ולחסוך במגע - אז פעם אחת תקשיבו לצ'רצ'יל שלכם: אהבה היא ריחוק.