אלין כהן מככבת בביצה המקומית כבר שנים והיא רק בת 19. כבר בגיל 15 היא קיבלה את התואר המכובד "קיילי ג'נר הישראלית", שנה לאחר מכן נכנסה לרשימת "18 הנערים המשפיעים של מעריב לנוער" ובשנה שעברה גם הופיעה ברשימת "40 מתחת ל-40" של גלובס. כהן עשתה את אחד הדברים החביבים ביותר על המוחות העסקיים הישראליים: היא הקימה "אימפריה" עוד לפני גיל 18. בהמשך שיתפה פעולה עם מותג האיפור הבינלאומי וכבשה שערים. הפרגון היה בכל פינה.

"אלין כהן המותג", כמו שאלין ובני משפחתה אוהבים להדגיש, היה תחת מתקפה השבוע כשחשבון אינסטגרם אנונימי שנושא את השם "כל האמת על אלין כהן" עלה לאוויר, ותוך שעות בודדות תפס תאוצה. החשבון, שעדיין לא ברור מי עומד מאחוריו, פרסם תמונות של כהן מגיל 12 לצד תמונותיה היום, במטרה "לעצור את השקרים", לדבריהם.

החשיפה המטלטלת לכאורה של העמוד "כל האמת על אלין כהן" מערערת כמובן את היסוד היחיד לקיומה של אימפריית הביוטי של אלין כהן: האפשרות להגדיל את השפתיים באמצעות איפור בלבד, וללא הזרקות. אבל מכיוון שכל אדם שאי פעם ראה את אלין כהן כנראה מבין שהשפתיים שלה התעצמו במהלך השנים באופן בלתי רגיל, זו הייתה יכולה להיות מיני-סערה. אפיזודה חולפת. דווקא התגובה של בני משפחת כהן – ההתקפה על יוצרי העמוד ועל התקשורת – הגדילה את הסערה.

"יש עמוד בדוי שעוקב רק אחרי עיתונאים. זו לא ילדה קטנה ולא אישה ממורמרת, זה מישהו שרוצה לפגוע באלין", קבעה מירי כהן, אמה של אלין, בסדרת סרטוני תגובה שפרסמה שעות אחרי פרסום התמונות. "אלין לא איתנו כי היא מאוד עצובה ונסערת. בא לי לבכות כשאני מדברת על זה. אם לא הייתה לה משפחה תומכת שאוהבת אותה, אני לא יודעת איפה זה היה נגמר".

מירי כהן אמנם הבינה שאי אפשר יותר להכחיש את ההזרקות והודתה שכאשר אלין התייאשה מהגדלת השפתיים באמצעות איפור, הוריה אישרו לה להזריק חומצה היאולורונית על אף גילה הצעיר. אבל האמת, בנאומה של האמא של המותג, היא הערת אגב. כשחשבון אינסטגרם אנונימי ועיתונאים מצביעים בפני בני המשפחה על האמת – זה עדיין, מבחינתם, שיימינג, בריונות ושנאת חינם – ולא קריאת השכמה. במקום לנצל את הסערה כדי לשים את הדברים על השולחן, לחשוב מחדש על דרכו של "אלין כהן המותג" ולהתייחס לביקורת, במשפחת כהן עלו להתקפה.

ובתוך כל זה, יש גם את מירי כהן האמא של "אלין כהן האדם". וגם היא יכלה לעשות משהו אחר, במקום להשתלח ב"נשים ממורמרות" ועיתונאים צמאי דם. מירי כהן יכלה לומר את מה שילדות בנות 12 בכל העולם רוצות לשמוע: "אלין שלי, הבת שלי, שבנתה את עצמה בשתי ידיים, תמיד הייתה אותה אלין – עם שפתיים ובלי". במקום זה, האם מבהירה "שאין אחת שלא עושה שפתיים, ומי שלא עושה, עושה פילטר". מירי כהן המבוגרת האחראית הייתה יכולה להציע קצת יותר עידוד לנערות צעירות כמו הבת שלה, להבהיר להן שהן יכולות לקבל את עצמן בכל גיל, בכל שלב, ובכל מראה – בדיוק כמו שהיא מקבלת ואוהבת את אלין שלה.

סרטון קצר או תגובה מתומצתת נוסח "אלין עשתה מה שעשתה מבחירה, האיפור שלה עדיין מעולה, אני אוהבת אותה כמו שהיא, תמשיכו להיות מהממות", היה משרת את אלין כהן, המותג והאדם, הרבה יותר.