בוקר טוב לכל המבולבלים. אז קודם כל, עוד לפני שנתחיל עם גיבובי השטויות שנזרקו מאתמול בערב, נגיד שלא. אין שום סיכוי שהמראות בארה"ב יקרו בזמן הקרוב בישראל, לפחות לא מהצד הליכודניקי של המפה. מי שטוען אחרת משקר, דמגוג או חסר הבנה, זה עד כדי כך פשוט. מדובר בטענה מנותקת, וכרגיל, מזלזלת בתומכי נתניהו.

מי שחי בישראל ב-20 שנה האחרונות יודע שהיחידים שמתקרבים לרמת האלימות של השמאל הרדיקלי והטרור הערבי הם רק אנשי תג מחיר. הימין החילוני-מסורתי-דתי מתנער פעם אחר פעם מהמעשים שלהם ולא מעוניין בשום קשר איתם. הם הרי בכלל לא מבחינים בין ביבי לטיבי, לא מעניין אותם מי בשלטון אז ההשוואה פשוט לא רלוונטית. אנשי שמאל יקרים, בחייאת, תשחררו אותנו מהפנטזיות שלכם, הישראלים עסוקים במרדף אחר חיסון ולא מחפשים נשק בשביל להסתער על הכנסת.

עד כמה אנשים בשמאל נמצאים בהזיות? בטורו של אלדד יניב שעלה פה הבוקר, הוא טען ש"אסור להניח שניסיון הפיכה כזה לא יכול להתרחש בישראל" - אולי אני זה שהוזה, אבל לא מדובר באותו בן אדם שניסה לארגן מרד אזרחי בישראל רק לפני חודש? זו הרי חוצפה בלתי נתפסת - איך הוא מעז להטיף מוסר ולהזהיר מפני הפיכות כשהוא בעצמו מנהיג אחת מהן? בואו נודה על האמת: מי שקרוב יותר למראות המזעזעים בארה"ב הם חבריו האנרכיסטים מבלפור - אותם אנשי שמאל שרק השבוע הכריזו בגאווה על "מצור בלפור" ופרצו את הגדרות במטרה להגיע לבית ראש הממשלה.

לא מסכימים? נסו להיזכר מתי ראיתם התפרעות המונית אלימה על ידי ליכודניקים תומכי נתניהו, בשנים האחרונות? "ליאון בן עטר שם עליכם זין"? וואו, אני בהלם שבן אדם בוגר מקלל, לא נתקלתי בזה מאז בערך לפני חמש דקות. אבל בזמן הזה, ההזויים שהעדיפו לעשות "קבלת שבת" באמצע הרחוב במקום עם המשפחה שלהם, התעמתו, דחפו, קיללו וירקו על שוטרי ישראל. וכולנו זוכרים את איתמר אוחיון השוטר שנשברה לו הרגל במהלך ההפגנות האלימות, נכון? אז תגידו לי אתם, מי פה יותר קרוב לבצע הפיכה? מי פה משתמש באלימות באופן עקבי? 

הבכי והאזהרות של אנשי השמאל אתמול והבוקר היו כל כך צפויים. כרגיל, כל אחד מהם חשב שהוא גאון הדור ושהוא עלה על ההקבלה החדשנית ביותר ומיהר לצייץ בטיפשות. אם לדבר רגע על האמת של החיים, הם מתים שהסצנות האלה יתרחשו בארץ על ידי ימנים ואז הם יוכלו להמשיך לצקצק את עצמם למוות בטוויטר. אבל שוב, אין סיכוי שדבר כזה יקרה פה על ידי מצביעי נתניהו.

ניתוק מהמציאות הוא תסמין קשה שנפוץ בקרב שמאלנים, אז הנה אני אחבר אתכם למכונות ההנשמה: מי שרומס את הדמוקרטיה במשך שנים זה אתם. כשאתם מגבים אוטומטית את מערכת המשפט ונותנים לשופטים את הסמכות להיות הרשות המחוקקת, כשאתם מגבים אוטומטית את ההסתדרות שמנצלת את המגזר הפרטי והעצמאי בישראל ונותנים לה לעשוק אותנו, וכשגיביתם את ההסכמים הנוראיים שהביאו עלינו אוטובוסים מתפוצצים בשנות ה-90. כן, אם אתם השבוע הלכתם למפא"י, אני הולך לאוסלו.

 

גל אוחבוסקי טען בטורו הבוקר שיש לא מעט קווי דמיון בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לדונלד טראמפ. נו באמת. אולי אין אפילו קו דמיון אחד - לא במנהיגות, לא בהשכלה, לא בתפיסת העולם, לא בראיה לרחוק ואגב, גם לא בלקבל הפסדים. נתניהו, כזכור, היה זה שפינה את הבמה ב-1999 לאחר ההפסד בהודעת פרישה שהדהימה את תומכיו, שלא יצאו עם לפידים להסתער על הכנסת.

השנה האחרונה חידדה יותר מכל את ההבדל בין נתניהו לטראמפ ושאר הפוליטיקאים בישראל. נתניהו הוכיח שהוא היחיד היום במציאות הפוליטית בישראל שמסוגל להסתכל על הדברים בצורה רחבת אופקים. בזמן שלפיד, גנץ ואפילו שר הבריאות יולי אדלשטיין לא האמינו שנצליח להשיג חיסונים בחודשים הקרובים, ראש הממשלה עשה את מה שהוא יודע הכי טוב: תמרן ופעל לטובת מדינת היהודים. אגב, מסרו בשמי דרישת שלום גם לבנט שמספר לנו סיפורים על דיפרנציאליות וקיבל החודש גל תחלואה לפנים שכולל את קריסת אירופה הדיפרנציאלית.

במקום לבלבל לנו במוח, צאו למרפסות ותמחאו כפיים לנתניהו. מגיע לו. במקום הדיון המגוחך על מחירי החיסון שישראל שילמה - בואו נדבר על כמות הכסף שנפסיק להוציא על הסגרים. עזבו, בואו נדבר על כמות המתים שנחסכו מאיתנו. תסתכלו על אירופה המדממת. אפילו מהגרי המילקי בברלין מחפשים להסתנן לישראל בשביל להתחסן - ה"כיבוש" וה"אפרטהייד" לא מעניינים כבר כי הם יודעים מה חשוב באמת.

אם ישראל תמשיך להתחסן בקצב הנוכחי ונהפוך למדינה הראשונה שמנצחת את מגפת הקורונה - אין שום סיכוי שהליכוד לא תהיה מפלגת השלטון ונתניהו ראש הממשלה. אז יודעים מה? כל אלה שאוהבים לכנות את עצמם "שומרי הדמוקרטיה", הנה, נראה לי שחסכנו לכם דאגה אחת בחיים: מה יקרה אם נתניהו יפסיד בבחירות? מאד פשוט, הוא לא.