לרגע אחד, היום בבוקר, גם אני התרגשתי מ"הארץ". העיתון הזה הצטרף הבוקר באופן חד־פעמי לכוחותינו והדהים בכותרת ראשית מהדהדת. על פי מה שמרוח על פני עמוד השער, מפקד להב 433 לשעבר, ניצב רוני ריטמן, שנחשד בהטרדה מינית, קורא לבדוק קשר בין התלונה נגדו לבין חקירת רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו

הלם! עיתון "הארץ" מעז להעלות על הכתב דברים שאני צועק בתוכנית הרדיו שלי כבר שנה - אבל כשהם יצאו מהפה שלי הם היו קונספירטיביים וביביסטים. אז מה קורה פה? מה, אותי לא מעניין חקר האמת?

ולא רק ריטמן: גם מפכ"ל המשטרה בכבודו ובעצמו, רב ניצב רוני אלשיך, כבר רמז שגורמים מטעם ראש הממשלה שלחו חוקרים פרטיים מטעמם (הראשונים שהביאו את הסיפור הזה היו עמית סגל ואנוכי). אז מה אתם חושבים? כשריטמן ואלשיך מדברים כך על ראש הממשלה - אז החקירה שהם מנהלים נגדו בימים אלה לא מזוהמת? אשרי המאמין.

זה יכול אולי להישמע לכם נקודתי, אבל האמת היא שזו מגמה. אתמול הבאנו לתוכנית עדות מוקלטת של סופר שראיין אישית את ארנון מילצ'ן ואת חבר הכנסת יאיר לפיד. הוא אמר למיקרופון של עורך התוכנית איתמר פליישמן ששמע אישית משניהם על כך שמילצ'ן העביר ללפיד "תמורה כספית ואחרת" - כסף, ולא סיגרים, כסף שהניע את דרכו הפוליטית של לפיד. לימים לפיד פעל לקידום חקיקה שתיטיב עם מילצ'ן.

תגידו שהסופר הזה אומר אמת, תגידו שהוא סופר סתם - אני לא אעמוד בדרככם. אבל זכור לי אחד, רוני אלשיך שמו, שאמר פעם שאם יש עדות והקלטה אז פותחים בחקירה. עדות והקלטה יש - מישהו שמע מהמפכ"ל ביממה האחרונה?

ואם במשטרה נפלה שלהבת, מה נגיד על אזובי התקשורת? למה אף אחד מכלי התקשורת לא מתעסק בסיפור הזה, שהיה צריך לפתוח אתמול את כל מהדורות החדשות? 

אני יכול לחשוש ששמי ותמונתי, "הביביסט", "האפס הגדול", או "חראל סג"ל" אם תרצו, חיבלו בסיכויי ההצלחה שלי להוביל סיפור תקשורתי. אבל יש עוד אנשים בסירה הנטושה הזו. אחד מהם, קלמן ליבסקינד, הוא עיתונאי מוערך שלא מהסס לצאת בכל הכוח נגד נתניהו. שורה של חשיפות מהדהדות הוא פירסם לאחרונה, והתקשורת? נאדה. יורם הלוי יותר חשוב לה.

אז הסיפורים שלנו לא מעניינים את ה"עיתונות". אבל עיתון אחד, כבר אמרנו, עשה מיני־היסטוריה בלי לשים לב. בידיעה הבוקר בעיתון "הארץ", שהרשה לעצמו להביא סיפור שאנחנו מדברים עליו בסך הכל שנה, הובאה גם תגובה מדהימה, לא פחות, מטעם מערכת המשפט. על פי התגובה "כל מה שהשופטים עושים הוא ענייני". כלומר, על שאלות של ניגוד עניינים הם עונים: הם ענייניים. למה? כי הם בני אלים ואנחנו מטונפים? כי הם צדיקים וישרים שקיבלו את מתת המוסר ואנחנו חשודים מראש? 

תקשורת עלובה.

האזינו למונולוג המלא: